Ana Sayfa 900 bin Türkiye Fotoğrafı
cnytyrn
4 yıl önce - Pts 12 Tem 2010, 22:31
Bursa'da ki köyler hakkında merak ettiklerim?

Bursa'da toplam kaç köy var arkadaşlar? Yüksekliği en yüksek köy hangisi? Nüfüs sıralaması gibi bir liste var mı ayrıca? Bursa'daki köyleri merak ediyorum. Arabayla haftasonu güzel yerleri gezmeye çalışıyorum. Bana biraz bilgi verirseniz çok sevinirim. Sorularım artarak devam edebilir umarım yanlış bir yere başlık açmamışımdır. herkese iyi akşamlar diliyorum.

muraattan
4 yıl önce - Sal 13 Tem 2010, 01:13
inegöl sule köyü

arkadaşlar ben bursada yaşıyan biri olarak size kendi köyümü tanıtayım bursanın en büyük meyve üreticisi köylerinden olup yapılan kazılarda geçmişi romaya kadar dayanandı iddaa edilen sulak verimli arazilere sayip bursanın en zengin köylerinden birisidir

(+)

(+)

(+)

(+)

arkadaşlar bu gördünüz köy inegölle bağlı sule köyüdür inegölde iyi bilinen bir köydür bursa merkezde pek bilinmez

ozhanesemen

4 yıl önce - Sal 13 Tem 2010, 07:36

Şu sayfa ilginizi çekebilir.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=50740&start=0

cnytyrn
4 yıl önce - Çrş 14 Tem 2010, 22:30

köyünüz çok güzelmiş. kısmetse bir gün o taraflarıda gezerim.

ben o sayfayı takip ediyorum sağolun. ama benim sorularıma cevap verebilecek kimse yok mu?

Ali Melih Atafırat

4 yıl önce - Çrş 14 Tem 2010, 22:51

Bursa'nın her bölgesinin kendine öz güzellikleri vardır. Eğer dağları ve ormanları seviyorsanız, Keles Kazasının Uludağın güneyine düşen köylerini, Soğukpınar Beldesini ve İnegöl Kazasının güneyinde, Uludağ eteklerindeki köyleri veya Kestel Kazasına bağlı Alaçam ve cıvarındaki diğer köyleri görmenizi tavsiye ederim. Hepsi birbirinden güzeldir. Eğer deniz ve göl kıyısındaki köyleri merak ediyorsanız, Gemlikten başlayarak Kurşunlu, Mudanya, Tirilya ve Eşkel üzerinden Karacabey Boğazına kadar gitmenizi veya bir İznik gölü turu yapmanızı öneririm. Katırlı Dağlarındaki köyler de görülmeye değer. Gölyazı ise mutlaka görülmesi gereken köylerden biri.

Ümmühan Zeynep
4 yıl önce - Sal 03 Ağu 2010, 12:03

Kaplıcalı köyler: Sadağ,Ağaçhisar(Orhaneli)ılıcaksu(Harmancık),Oylat(inegöl),Keramet(Orhangazi)
Köfteci köyü: Barakfaki
Turşucu köyü: Gedelek
Çorapçı köyü: Yenikaraağaç
Leylekçi köyü: Eskikaraağaç
Ada köy:Gölyazı
enginarcı köy: hasanağa
Şeftalici köy: ağaköy
Üzümcü köy: Çağrışan,Müşküle
Çilekçi köy:Göynükbelen
İncirci köy: Dürdane
Maden sulu köyler: Çaybaşı,Çitli
Tarihi köyler: Cumalıkızık,Misi,Kocakovacık,tirilye