Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Mehmet YASA

18 yıl önce - Prş 21 Ekm 2004, 12:55
Basmane - Oteller Sokağı


Oteller Sokağı
İzmir'in Basmane Semti'ndeki Oteller Sokağı'nda tarihi dokular korunarak binaların dış cepheleri yenilendi. Sokağın, 24 saat yaşayan bir çekim ve turizm merkezine dönüşmesi için önemli bir adım atıldı. Kemeraltı ve Agora projesinin hayata geçmesiyle birlikte tarihi oteller sokağı, butik otel olarak turistlere hizmet verecek. Oteller Sokağı olarak da bilinen Altınpark Caddesi'ndeki Çorapkapı Camisi'nin karşısından başlayıp, Fevzipaşa Bulvarı'na kadar uzanan 310 metrelik 1296 Sokak'taki yenileme çalışmaları tamamlandı. Konak Belediyesi'nin 128 milyar, esnafın da 200 milyar lira harcadığı çalışmalar sonucu elektrik ve telefon kabloları yeraltına alındı. Aydınlatma yenilendi. Binalar sahipleri tarafından, projede belirtilen kirterlere göre tarihi dokuya uygun olarak pastel renklere boyandı, beton saksılar ve çiçekler yerleştirildi.(+)

(+)

(+)


Denem

18 yıl önce - Prş 21 Ekm 2004, 22:04
Asansor


En son resmindeki sagdaki bina... Kaynak yok diye onarilamadi diye duydum. O yuzden cephesi cizilmis. Akibeti nedir?

Ellerine saglik, ben bayadir netten Oteller sokaginin son halini ariyordum...


Oteller sokagi icin uygulanan onarim, Asansor mahallesi icin de yapilamaz mi? Butik otel, ouzeria, taverna, balik restorani, ne biliyim, en cok talep hangisineyse... Dario Moreno calan, rembetiko calan, izmir'in yuzyil oncesini canladirmaya calisan buzuki calan yerler bana kalirsa cok turist cekicek. Izmir'i Yunanli turistlere cok iyi pazarliyabiliriz

a) Hala Izmir'i oreo smirni olarak goruyorlar, her gorduklerini aliyorlar
b)AB ulkesi olduklari icin, Izmir civarindaki en parali turistler.

Ustelik, Asansor internetteki Jewish travel Musevi vatan sayfalarinda geciyor, yabanci turiste hitap edicek sekilde butun sokagi duzenlemeliyiz. Oteller sokagi gorundugu kadariyla basari olmus.


Mehmet YASA

18 yıl önce - Cum 22 Ekm 2004, 12:39

O bölgeyi Konak Belediyesi çalıştı, bahsettiğin sağdaki evin akibetini tam bilemiyeceğim ama dediğin gibi kaynak yetersizliğinden ve çok kötü durumda olduğundan böyle bir yola başvurulmuştur..Aynı uygulama Alsancak 1448 sokakta da yapılmıştı..kimbilir o perdenin arkasında ne pislik vardır..

bu arada Asansör Dario Moreno sokağı içinde bir takım çalışmalar yapıyoruz..mal sahiplerini tespit ettik, önümüzdeki zamanda onları toplayıp koordineli olarak o bölgeyi canlandırmak istiyoruz...Asansör için fikirlerin çok güzel, bende çok istiyorum oranın cıvıl cıvıl yaşayan bir tarihi sokak olmasını..


behçet
18 yıl önce - Çrş 16 Şub 2005, 11:25
basmane oteller sokağı


daha yeni yeni öğreniyorum fotoğraf çekmeyi hatalar için herkesten özür dilerim....(+)

(+)

(+)


can_91
14 yıl önce - Sal 28 Ekm 2008, 19:27

bu sokak tam olarak nerede?sayfa 1
ANA SAYFA -> İZMİR