Ana Sayfa  

Burç

Prş 21 Ekm 2004, 10:14   Divan’dan İstanbul’a yeni otel

Mecidiyeköy’deki TMT Oteli’nin işletme hakkını 10 yıllığına devralan Divan, 2005 yılı başında 4 yıldızlı otel projesi Divan City’yi hayata geçirecek. Divan City için 6 milyon dolar harcanacak...

DİVAN, İstanbul’da yeni bir oteli hizmete açmaya hazırlanıyor. Mecidiyeköy’deki Turistik Modern Tesisler (TMT) Oteli’nin işletme hakkını 10 yıllığına devralan Divan, 4 yıldızlı otel projesi ‘Divan City’yi 2005 başında hayata geçirecek. Projeyle ilgili anlaşma, Divan Genel Müdürü Kamil Berk ve TMT Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hakan Mermercioğlu arasında imzalandı. Divan Genel Müdürü Kamil Berk, Divan City’nin, İstanbul’un gelişmekte olan iş merkezi Mecidiyeköy’de bulunması ve Boğaz Köprüsü’ne yakınlığı nedeniyle ulaşımda kolaylık sunacağını söyledi.

DİVAN City’nin yanı sıra otelcilik alanında yeni başka projelerinin de 2005’te hayata geçeceğini belirten Berk, ‘Anadolu yakasında yer arayışımız sürüyor. Çok yakında yeni bir otel ile Divan bayrağını Ankara’da da dalgalandıracağız. İzmir’de bu alandaki araştırma faaliyetlerimiz devam ediyor. Gaziantep, Denizli gibi her geçen gün gelişen yeni ticaret merkezleri de yakın takibimizde’ dedi. TMT Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hakan Mermercioğlu da, yaklaşık 5 yıldır kapalı olan oteli 6 milyon dolar yatırımla büyüterek, Divan stanartlarına uygun hale getirdiklerini belirtti.

http://www.stargazete.com/index.asp?haberID=58903

mesajı beğendiniz mi?
irfan x

Prş 21 Ekm 2004, 10:59  

Neden Divan City? Zaten ne güzel adı var Divan'nın...Nerden çıkıyor bu cityler mityler, ahali artuk rahatsız bu durumdan...

mesajı beğendiniz mi?: -1
Levent

Prş 03 Mar 2005, 18:45  

Ben Mecidiyekoy'de TMT diye bir otelden habersizim, buranin tam olarak yerini bilen varmi?

mesajı beğendiniz mi?
irfan x

Cum 04 Mar 2005, 01:52  

Doğrusu ben de bilmiyorum tam yeini bu otelin. Bilen varsa göstersin lütfen

mesajı beğendiniz mi?
aykut_a

Cum 04 Mar 2005, 02:57  

Ben de bu akşam araba ile köprüyü geçerken gördüm. Binanın çatısında Divan City yazıyor.
Bir an için ne alaka bu da nedir diye düşünmüştüm. Şimdi başlığı görünce yazayım dedim.

Ali Sami Yen Stadını birkaç yüz metre Gayrettepeye doğru geçinceydi sanırım. Belki o kadar bile yoktu.

mesajı beğendiniz mi?
Halil

Pzr 13 Mar 2005, 11:02  

Divan Otelleri sonunda buyumeye karar verdi ve bu buyumenin ilk ayagi Divan City oldu..
Isim konusunda Divana cok haksizlik etmemeniz gerek..
Istanbulda zaten bir divan oteli var... Dolayisiyla bu yeni otelin sonuna bir ek gelecekti..
Ayni ornek Holiday Inn de var.. Holiday Inn (Atakoyde) ve Holiday Inn Istanbul City(Eski Olcay otel).
Ayrica otellerin sonuna konan City ismi genelde is adamlarina yonelik imkanlarin genis oldugu anlamina gelir.. Yani tesadufen konmus veya Ingilizce ozentisiyle konmus bir isim degildir..
Ornegin Hamburgda uc tane NH otel vardir (ispanyol zinciri)..
ama bunlardan ikisi turistlere bir tanesi is adamlarina yoneliktir.. Bu sebepten bu otel NH City dir..Buna benzer onlarca ornek var..
Divan City nin hedefledigi kitlede is adamlari ve bence gayet ugyun bir isim..
Divan ayni tip sehir otellerine (4 Yildiz +) diger illerde de devam edecek..ikinci etap Ankarada.. Guniz sokakta.
2007 ye kadar divanin otel sayisi 12 ye cikacak
Bu arada Divan City bugun acildi..

mesajı beğendiniz mi?
Mesajları seç: