Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Mehmet Kasım
14 yıl önce - Çrş 01 Şub 2006, 10:52
ŞANTİYE

Mart'ta açılacağına göre bir müddet şantiyelerin arasından peronlara inilecek.Yada bir ay da ( aksilik bu ayda 2 çekiyor ) şantiyeyikaldırabilir ler mi ?

O dev vinç bayağı zahmet getirir herhalde.

Test sürüşleri ile ilgili bilgisi olan var mı ? Nasıl gidiyor acaba ?

Bir engel yoktur inşaallah.

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Çrş 01 Şub 2006, 13:00

Vincin kaldırılması 1 haftayı bile bulmaz. Demonte oldukları için hızlı bir şekilde takıp-sökülebilme özelliğini haizdirler. Ancak alanın düzenlenmesi asıl zaman kaybettirici olanı bence... Çünkü yapılması gereken bir dolu iş var. Kabataş meydanının tam anlamıyla eski haline gelebilmesi için bayağı bir uğraş vermeleri gerekecek...

Akın KURTOĞLU

tolginho

14 yıl önce - Çrş 01 Şub 2006, 16:53

dün gece taksimde kamyonlar yanaşmış vinç sürekli birşeyler yüklüyordu içine, acelem vardı ne olduğuna bakamadım. Zaten Taksim tarafının iç dekorasyonu da bitmişti. En azından tek taraflı olarak hattı açabilirler. Taksimden taksime

Yusuf Göksel
14 yıl önce - Çrş 01 Şub 2006, 21:53

Hakkaten yıllardır Taksim meydanındaki ve Kabataş'ın ortasındaki görüntü kirliliğinin yavaş yavaş sonuna geliyor olmamız oldukça sevindirici. Mart'ta açılacak deniyordu ama üstte de belirtildiği gibi herşeyin hallolup çevre düzenlenmesinin yapılması dahi en azından birkaç ay alır. Herşeyden önce Taksim'de inşaata bakılınca halen daha büyük bir beton yığını görünüyor ve tramvay raylarının Kabataş'a uzatılıp aktarma istasyonunun yapılması da zaman alacaktır.

Deniz Gözlü

14 yıl önce - Çrş 01 Şub 2006, 22:14

Ben bugün iyice inceleyemdim şantiyeyi çünkü dönüşte yolum değişti ama bence marta kadar çevre düzenlenmesi de tamamlanır. Zaten yürüyen merdivenler takılmış durumda, şaftların üzerini kapatma işi biter bitmez en fazla 2 haftalık bir çalışma ile oranın çevre düzenlenmesi tamam olur, küçük bir bölüme asfalt dökülecek, merdiven çevreleri de granit vs, yer döşemeleri kaplanıp, inşaat malzemeleri vinçlerle yükenip iş bitirelecek, önemli olan şaft üzeri kapatması, epey bir yol almışlardır sanırım çünkü 18 ocak gibi setüstü tarafının yarısı kapatılmıştı, bugün incelemeyemdim çok merak ediyorum ben de. Bir de mart ayına bırakarak güzel bir havada açılış yapılmak isteniyor bu tür projelerde sanırım, mart sonu, nisanbaşı laleler açar bilirisiniz başkan orayı da lale cennetine çevirmek isteyebilir. Şubat sonu iş biter, rötüş ve güzel havayı bekleme ile martı bulur kanımca.

Ali@
14 yıl önce - Prş 02 Şub 2006, 00:21

Neden mi uzatılıyor bu raylı sistemler birincisi beceriksizlk elbette, raylı sistemi nerde görmüş bu yönetim 2. ve asıl önemli olan ise seçime yakın bir tarihte açılış yapmak, sanki bu projenin tamamını biz yürüttük havasına getirmek işi.  

Deniz Gözlü

14 yıl önce - Prş 02 Şub 2006, 14:07

Fotoğraf çekemiyorum ben de anlatarak fotoğraflamaya çalışıyorum sizlere, Taksim tarafında metro girişinekadar gelen şantiye bir 15-20 metre civarında geri çekilmiş, meydan açılmış durumda idi ama yerine geri döşenen parke taşlar çok özensizce konulmuştu,taksim tarafı da dış kaplamalar kalmış sadece, sanırım bir daha elden geçirirler yer döşemesini.

Rifat Behar
14 yıl önce - Çrş 15 Şub 2006, 18:02

YAPI MERKEZI İŞÇİLERİ İLE KONUŞTUM. DAHA ÇOOOOOOOOK İŞ VAR DEDİLER. EN ERKEN 1.5-2 AY SONRA AÇILACAK.

tolginho

14 yıl önce - Pts 20 Şub 2006, 15:42

29 Ekim 2004'te açılacaktı
sonra 29 Ekim 2005'te dediler
Şubat 2006 dediler
Mart 2006 dediler

1.5 -2 ay bekleyeceksek Mayıs-Hazirana ancak bitecek demek ki.

TOLGA KAPROL

Deniz Gözlü

14 yıl önce - Pts 20 Şub 2006, 19:27

Finükülerde son durum şöyle: Deniz otobüsü tarafı istasyon çıkışı cephe giydirme yapılmış,setüstü tarafında da setüstü hizasına kadar inşaat demiri örülmüş, sanırım bu kısıma asansör yapılacak, pek merdivene de benzemiyor. İlginç bir yapı var ama ne olduğunu anlayamadım.
Ayrıca artk şantiye sahası küçültülüyor, açılan yerler de asfaltlanmaya başlanmış.

sayfa 3
« önceki   1234 ... 212223   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM