Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Abdullah B
9 yıl önce - Çrş 07 Tem 2010, 19:17
İstanbul - Maltepe - Ritim İstanbul (eski ToyotaSA arazisi)

Evet şu sıralar yıkım işlemleri devam ediyor.İnternette projenin nasıl olacağı ne şekilde olacağı hakkında bir döküman bulamadım.

Sabancı Grubu, Maltepe''de Philsa, Toyotosa ve Teknosa''nın faaliyet gösterdiği arazide bin 800 konut yapımı için Yapı Merkezi''yle anlaştı.
Sabancı, Maltepe Gülsuyu''ndaki eski Otoyol Fabrikası''nın arazisini ''müteahhite'' verdi, arazinin son sakinlerinden Teknosa, 12 Ekim’de Yeni Sahra''da ''çevreci'' binaya taşınıyor.
Grubun gayrimenkul şirketi, Eksa''nın Yapı Merkezi''yle yaptığı anlaşmayla arazinin ''konut alanı'' olarak değerlendirilmesini karar verildiğini açıkladı.
Otoyol''daki hissedarlıktan gelmişti
1980''lerde Otoyol''da hissedar olan Sabancı Grubu, bu şirketten çıkarken hisse karşılığı daha önce eski Otoyol fabrikası olarak kullanılan araziyi aldı.
Sonrasında araziye Sabancı''nın 3 şirketi Philsa, Toyotosa ve Teknosa yerleşti. Ancak Sabancı''nın Philsa ve Toyotosa hisselerini satmasıyla arazide tek grup şirketi olarak Teknosa bulunuyordu

(+)

(+)

(+)

Kaynak haber Ekim 2009 a ait
http://w9.gazetevatan.com/haberdetay.asp?detay=Sa ...tegoryid=1
.

Abdullah B
9 yıl önce - Çrş 07 Tem 2010, 19:32

Alıntı:
Bence Fidanlık yapsınlar Türkiyede her geçen gün yeşil alanlar azalıyor bunun önüne geçmemiz lazım

Aslında bu tür projelere karşı değilim çünki İstanbulun büyük bir kısmı 70 li 80 li yıllarda yapıldı ve oturduğumuz konutların hemen hemen tamamı çürük.Bu büyük projeler gerçekten çok sağlam yapılıyor ve bundan biz orta gelirli insanlarında yararlanması taraftarıyım.Lakin arkadışımızın bahsetttği konuda önemli ve gerçekden İstabulda yeşil alan gittikçe kayboluyor.

Hakanozh86

9 yıl önce - Sal 24 Ağu 2010, 23:51

Maltepe Bölge PArkı yapılacak zaten 600ha

Abdullah B
7 yıl önce - Pts 11 Hzr 2012, 16:12
Ritim İstanbul

http://www.dumankaya.com/projeler/proje-anasayfa. ...8pLg%3D%3D

Barış Toprak
7 yıl önce - Sal 12 Hzr 2012, 12:52

Bol ağaç, bol yeşillik, bol oksijen istiyorsak parsel bazlı değil ada bazlı inşaat projeleri üretmek gerekiyor. Ancak ada bazlı dönüşümlerde çok fazla hak sahibi olduğu için aralarında anlaşmaları kolay olmuyor. 3/2 yasasından sonra işler biraz daha kolaylaşabilir ancak o bilince varmadan ada bazlı değişim hiç kolay değil. Herkesin farklı beklentileri var. Ancak güzel bir çevrede yaşamak ve hayat kalitesinin artması paha biçilemez, çoğu insanın esgeçtiği konu bu.
Fikirtepe'de ada bazlı dönüşümler başlıyacak ve Fikirtepenin çehresinin nasıl değişeceğini göreceğiz. Bağdat caddesinde hala tek apartman bazlı dönüşümler yapılıyor. Aslında birkaç apartman hatta mümkünse ada olarak dönüşüm yapılsa evlerinin metrekareleri küçülmez veya normale göre daha az küçülür. Bunun dışında yeşil alanları, sosyal donatı alanları daha fazla olur. Bu da evin metrekare fiyatları daha da yükeltir.
Maltepe-Kartal aksı güzel bir dönüşüm içine girdi. Metro ve Kartal Adliyesinin açılması ile daha hızlı dönüşmeye devam edecektir.
Benim merak ettiğim mahallelerden birisi, Toyota arazisi karşısında olan Esenket mah. yeri ve konumu ve apartmanlar açısından dönüşüme yatkın bir bölge burada hiç görüşmeler yapıldı mı? yapılıyor mu? Abdullah Bey sizi bu konuyu daha iyi bilirsiniz.

Abdullah B
7 yıl önce - Pts 13 Ağu 2012, 18:46

Yaklaşık 2 ay sonra inşaatı durumu.

Abdullah B
7 yıl önce - Pts 13 Ağu 2012, 23:17

Konu başlığı Ritim İstanbul olarak değiştirilsin.

Barış Toprak
6 yıl önce - Sal 29 Oca 2013, 12:47

Projenin son durumu nedir?

Abdullah B
6 yıl önce - Cum 08 Mar 2013, 12:33

(+)

Abdullah B
6 yıl önce - Prş 04 Nis 2013, 14:10

sayfa 1
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet