Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 9
Kenanwow
5 ay önce - Pzr 14 Ağu 2022, 17:25

Alıntı:
Almanya'da tarihi fiyasko: Aylık 2 bin euro maaşla sadece 1 Türk işçi alabildiler

Havaalanlarındaki işgücü açığını kapatmak için 7 bin 200 Türk çalışanı istihdam etmeyi planlayan Almanya umduğunu bulamadı. Yer hizmetlerinde çalışabilecek niteliklere sahip kalifiye Türkler başvuru yapmadı. Aylık 2 bin 'Euro'yu aşan maaşla 1.5 ayda sadece bir Türk işçiyi alabildiler.

Haberin Devamı:

https://ekonomi.haber7.com/ekonomi/haber/3250358- ...labildiler

AloTurkiye
5 ay önce - Pzr 14 Ağu 2022, 18:04

Olaya bak, Avrupa ve Almanya da milyonlarca işsiz varken her yerde almanlar bunun reklamını yaptı.
Sorsan biz sizi aslında buraya kısa süreliğine getirdik işimiz çoktan sizinle bitti derler.

Emin Bülent Serdar
3 ay önce - Pts 31 Ekm 2022, 01:56

Alıntı:
almanyadan emekli olup türkiyeye dönenler dışında çalışmak iş kurmak için gelenler farklı bir hayata girmelerinden dolayı başarısız oluyor. almanyaya geri dönüşün yolunu arıyor. dönemeyenler perişan oluyor

Dernekler kurup, bu vatandaşları geri getirtebiliriz Kalecan.

Seyhanlı
3 ay önce - Pts 31 Ekm 2022, 02:02

Alıntı:
Dernekler kurup, bu vatandaşları geri getirtebiliriz Kalecan.

12,5 yıl önce yazılmış bir yazıyı alıp altına yorum yapıyorsun, o günün şartları,zaman,pandemi,savaş,ekonomik durgunluk vs. bütün bunları gözardı ederek hemde, Ülkenizi bu kadar küçümsemenize bir anlam veremiyorum, yaşayamıyorsanız terkedersiniz bu kadar kolay, çok sevdiğiniz Batı’da Fetö modası var gider Fetö’cüyüm dersiniz oturum alıp yaşarsınız, sizde kurtulursunuz Ülkede sizden kurtulur, yani mecbur değilsiniz bu kahrı çekmeye

Emin Bülent Serdar
3 ay önce - Pts 31 Ekm 2022, 02:15

Ben ülkemden gayet memnunum. Çok şükür çalışıp, baba parasına kalmadan, alın terimle evimi de arabamı da aldım. Ülkemi de küçümsediğim yok, geleceğin en büyük ülkelerinden biri olmaya adım adım ilerliyor. Çekip gidecekseniz siz gidin.

Seyhanlı
3 ay önce - Pts 31 Ekm 2022, 02:21

Bazıları gidiyor mutlu bir şekilde yıllardır yaşıyor, bazıları gidiyor dikiş tutturamıyor bu gayet normal birşey, benim çevremde genç sayılacak yaşta temelli dönüş yapmış yüzlerce İnsan var, yani genelleme yapmayalım lütfen, yurtdışında yaşayan İnsanları düşman gibi görmek ne bileyim hiçte hoş birşey değil, birde 12,5 yıl önce yazılmış bir yazıya yorum yapmakta hiç masum gelmiyor bana

furkan36
2 ay önce - Sal 15 Ksm 2022, 15:46

Anavatana euro tl farkı yokken dönenler şimdi ne yapıyordur acaba

osman yörükoğlu
2 ay önce - Sal 15 Ksm 2022, 15:49

Alıntı:
Anavatana euro tl farkı yokken dönenler şimdi ne yapıyordur acaba   

Ne yapsınlar emekliler maaşlarını yine euro olarak almaya devam ediyorlar.Üniversite okuyanları zaten burada da iyi kazanıyor.Çok da zararları yoktur.Zaten o senelerde euro düşük diye gelmedi emekliler geldi üniversite okuyanlar bile o senelerde mesleklerine yine orada devam ediyorlardı 10 15 sene önce.

sayfa 9
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET