Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
Sezgin G.
12 yıl önce - Sal 11 Oca 2011, 05:47

Alıntı:
Tutan yok sizi burda, yarın ilk Uçağı alın gidin .. Madem okadar zor şartlar altında yaşıyorsunuz
bir Almanda çok şükür kurtulduk şu Nankör herifden derse şaşırmayın.. buranın Ekmeğini suyunu yiyip içdiniz sonuçda Senelerdir

Okuyan da bunu bedava onların Türkleri çok sevdiklerinden dolayı veriyorlar sanacaklar

Ben kendi alın terimle kazandığım ekmeği ve suyu yeyip içtim.

Alperen_dt
12 yıl önce - Sal 11 Oca 2011, 23:48

Alıntı:
Bu yüzden kısa ve uzun vadede İngiltere'de özellikle de Türklere yönelik ırkçı hareketler olacağına hiç ihtimal vermiyorum. Buradaki Türk topluluğu da topluma entegre olabilmek, kendilerini her alanda kabul ettirebilmek için elinden geleni yapıyor.

Ingiltere'de ve ozelikle Londra'da irkcilik pek buyuk bir sorun degil, Turk toplulugu topluma entegre olmak icin elinden gelenimi yapiyor? Kuzey Londra'da oyle Turk mahalleler varki, kahvehaneye Ingliz girince garson patrona, yabanci geldi abi diyor Green lanes, Dalston, Stoke Newington v.s gibi bolgelerde ana caddenin neredeyse kucuk Turkiye gibi, o bolgeleri tamamen degistirdiler, pek fazla entegre gormedim.

Engin

12 yıl önce - Çrş 12 Oca 2011, 00:27

tersine göç için bir tek neden var:

Türkiye'nin sıcak iklimi. Başka hiç ama hiç bir neden yok.

İkinci sınıf vatandaş mı?

- Türkiye'de iktidar yanlısı değilsen, hatta iktidar yanlısı isen ancak muhalefetten bir belediyenin semtinde, ilinde oturuyorsan, zaten ikinci sınıfsın.
- Özel hastaneye, özel okula gidemiyorsan zaten ikinci sınıfsın.
- Şehirlerarası ulaşımın tren, şehir içi ulaşımın otobüs ile ise, ikinci sınıfsın.
- Beyaz Türklerin elinde bir şirkette Cumaya gidiyorsan, cemaatlerin elinde bir şirkette alkol aldığın biliniyorsa, ikinci sınıfsın.

Almanya'da kim olursan ol, birinci sınıfsın. İstersen işsiz ol. İstersen öğrenci. İster FKK'ye git, ister cumaya.

Şimdi.......... Bizim Türkleri Almanya'da okula mı almıyorlar? Hastaneye mi? Trende vagonları mı ayrı? Mahallelerinin standartı mı düşük? Bir zahmet alışsınlar çöpleri ayırarak atmaya, Almanca'yı Türkçe'den iyi konuşmaya, seçimlere ilgi göstermeye, ticaret kadar akademik ve sanatsal çalışmalara da katılmaya...

onur12_44
12 yıl önce - Çrş 12 Oca 2011, 03:13

Gelin gelin , durmayın koşun . Biz yedik siz geri kaldınız acele edin .

vivoperlei
10 yıl önce - Çrş 18 Tem 2012, 23:20

Almanya"da altinci yilimi bitirmis bulunmaktayim.Bu ülkenin en kötü zamaninda geldim.Hersey afedersiniz b..b.k!!Dil kursu,ehliyet derken bir fabrikada tasaron firma üzerinden calisiyorum.Memnunmuyum hayir asla degilim.
Bu ülkenin yagindan,balindan faydalananlar ve bir sey yapamayan vatandaslarimiz buyrun Türkiye sinir kapisi sizi bekliyor ama unutmayinki Türkiyemiz bazi konularda hicte hosgörülü degil.Isci hakki,saglik hakki,cocuk hakki,hayvan hakki... hani nerde bunlar?... Memlekette paran varsa güclüsün,o zaman yasarsin.Yoksa buraya gelen gurbetciler acaba neden Avrupa"yi tercih ediyorlar bir düsünün!

Ben biraz daha kalip memlkette is kurmak istiyorum.Kismet iste...

Volkan Cordan

10 yıl önce - Çrş 18 Tem 2012, 23:41

Alıntı:
Şimdi.......... Bizim Türkleri Almanya'da okula mı almıyorlar? Hastaneye mi? Trende vagonları mı ayrı? Mahallelerinin standartı mı düşük?

Yok, sadece...yıllarca Türklerin seri cinayetlere kurban olmasina göz yumuyorlar, tutukladıkları aşırı sağcıların suç ve delil dosyaların imha ediyorlar...isteyerek olmadı diyerek, bize güvenin diyerek birde dalga geçiyorlar!

Alıntı:
- Özel hastaneye, özel okula gidemiyorsan zaten ikinci sınıfsın.

Almanya`da da özel sağlık sigortan yoksa artık ikinci sınıfsın, haftalar sonrasına randevu verirler, ilaçların en ucuzunu yazarlar...

Alıntı:
- Şehirlerarası ulaşımın tren, şehir içi ulaşımın otobüs ile ise, ikinci sınıfsın.

Almanya`da Almanlar şehirlerarası ana ulaşım tren, şehiriçi otobüs ile tramvay...yani "ikinci sınıf" olarak gerçekleştiriyorlar...

Alıntı:
Almanya'da kim olursan ol, birinci sınıfsın. İstersen işsiz ol. İstersen öğrenci. İster FKK'ye git, ister cumaya.

Almanya`da paralı Alman isen birinci sınıfsın. Işsiz alman isen ikinci sınıfsın, paralı yabancıysan ikinci sınıfsın, parasız, işsiz yabancıysan üçüncü sınıfsın...Türk isen, hangi statüde olursan ol, öncellikle önyargıya dayanan bir sorunsun...artık altıncı mı,yedinci sınıf mı belli değil! Ağızınla kuş tutsan yaranamazsın!

Kendi çöplüğünde öten horozlar bu bakımdan, çöplüğün kıymetini iyi bilsinler...insanın kendi çöplüğü gibisi yok, hele gurbette hiç yok!

Mehmet DK

10 yıl önce - Prş 19 Tem 2012, 00:16

Alıntı:
Ben biraz daha kalip memlkette is kurmak istiyorum.Kismet iste...

Bu arkadaşım bir kez daha bu sayfaya bakacak olursa, bu satırlarımı okur inşaallah.
Ben ve benden önce yurt dışına giden milyonlarca insanın akıllarından geçen senin düşüncenden farklı değildi. Ne oldu dönebildik mi ? o milyolarca kişiden kaçı bu düşüncesini gerçekleştirebildi ? biliyormuyuz ? bu soruya benim cevabım, %20 civarını anca bulur derim, geri kalan %75'de ( benim gibileri yani ) hala buradayız.

Kalmak veya gitmek önemli değil. Önemli olan, kalmamızda veyahut dönmemizde şartların değil de, kendi isteğimiz ve hislerimizin rol oynayıp oynamadığıdır. Karar vermeden evvel iyi düşünmek gerekiyor, yoksa bir anda geldiğimiz yere geri dönmüş oluruz, ki bunun bir çok örneklerini de malesef görmekteyiz. Hüsran, asabiyet, aile dağılması vs vs... Yanlış insanlarla iş yapmamaya gayret gösterelim ve her söylenene de inanmayalım. Dost hem acı hem ağır söyler, ama yerine görede yalan.

leo1537
10 yıl önce - Prş 19 Tem 2012, 00:28

Arkadaslar...harika bir baslik .
Sizinle kendi düsünce ve tecrübelerimi paylasacagim.

Almanya da yasiyoruz, Evli 2 kücük ogul babasiyim. 2 yil önce esimle kararimizi verdik.
"DÖNELIM" dedik.

Hazirliklarimizi 4 yila dagitmayi düsündük.Yani cocuklar (o zaman 1 ogul) okula baslamadan önce gitmemiz gerekiyor dedik.

Cok sükür, planimiz düsündügümüzden cabuk gelisiyor...Insallah bu yil sonuna dogru gidiyoruz. Bir ay önce TR deydik ve son hazirliklari yaptik sayilir.

Sebep: evet, yedigin ekmege sebep olana nankörlük haksizlik olur...ama, benim en büyük sebebim, iki oglum.Cocuklarim vataninda büyüsünler, " anne ich will su icmek" gibi cümle kurmak zorunda kalmasinlar, meslek ararken ayrimcilikla karsi karsiya kalmasinlar...gibi. Almanya da düsmanlik dmneyeyim, ama, ayrimcilik git gide artiyor. Bunlara gögür germek, duygusal yönden dayanabilmek icin gercekten cok genis olmak gerek...bunlar TR nin yasam sartlarinin daha kolay oldugunu göstermez, fakat, gercek su ki:

AY SONUNUNDA CEBINDEKI IKI IC € YU SAYIORSAM, VATANIMDA ÜC BES LIRAYI SAYAR YASARIM KAFAM DAHA HUZURLU OLUR.

Papewas
10 yıl önce - Prş 19 Tem 2012, 03:37

Almanyayi Zenci , Rus ve Cingenelerle doldurdular , simdide 10 bin türkün hesabini yapiyorlar

osmancık
10 yıl önce - Prş 19 Tem 2012, 07:14

Alıntı:
Bizim Türkleri Almanya'da okula mı almıyorlar? Hastaneye mi? Trende vagonları mı ayrı? Mahallelerinin standartı mı düşük? Bir zahmet alışsınlar çöpleri ayırarak atmaya, Almanca'yı Türkçe'den iyi konuşmaya, seçimlere ilgi göstermeye, ticaret kadar akademik ve sanatsal çalışmalara da katılmaya...

Birinci sınıf olmanın şartı yukarıdakiler mi? Hadi bunları Almanya'da yapmıyorlar da Türkiye'de mi yapıyorlar?

Konu Almanya olunca standartlarınız niye bu kadar düşük anlamadım?
İstersen bir de trende vagonları ayırsalardı!

sayfa 7
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET