Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Diyarbakır - Sur
« önceki   123 ... 151152153   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
sayfa 152
taygun21
2 hafta önce - Çrş 16 Eyl 2020, 12:15

Alıntı:
Bunlar dışında büyük ümit beslediğim çiftehan ve surp sarkis kilisesinin özel sektöre ait olmasindan dolayi restorasyonlarının şimdilik mümkün olmadığı belirtildi.

Özel sektör olsun olmasın. Devlet bu yapıları onarıp kente kazandirabilir.Sahiplerine teslim edebilir.Bunun yolu bu kadar basite kaçmak olmamalı bence.Sonucta iki önemli yapinin göz göre göre yok olmasının prosedürlere bağlanmasının mantığı olamaz.
Ben de pek verimli bir toplantı yapıldığını düşünmüyorum.

osman21
1 hafta önce - Çrş 16 Eyl 2020, 12:41

Alıntı:
Özel sektör olsun olmasın. Devlet bu yapıları onarıp kente kazandirabilir.Sahiplerine teslim edebilir.Bunun yolu bu kadar basite kaçmak olmamalı bence.Sonucta iki önemli yapinin göz göre göre yok olmasının prosedürlere bağlanmasının mantığı olamaz.
Ben de pek verimli bir toplantı yapıldığını düşünmüyorum.

Aynen, mesela surp sarkis kilisesi için ermeni patrigini arar, kilisenin durumunu anlatır izin ister. Cemaat restorasyonu yapmayacaksa belediyeye izin verir zaten. Yani hersey bir telefona bakar. Yeter ki gerçekten istensin..

dilbixwin
1 hafta önce - Çrş 16 Eyl 2020, 12:52

Raylı sistem gibi önemli ve elzem projeler ile ilgili bilhassa açıklama yapılmıyor, talepler görmezden geliniyor.

Birkez daha ortaya çıktı ki Diyarbakır sahipsiz. Herşeyden önce ticaret ve sanayi odası gibi Diyarbakır'ın yerel kurumları Diyarbakır'ın şehirsel gelişimini pek umursamıyorlar. Diyarbakır'ın yerel kurumları ve yerel medyası isteselerdi raylı sistem meselesini şu ana kadar belediyeye kabul ettirirlerdi.

Erka21
1 hafta önce - Çrş 16 Eyl 2020, 13:43

Surun yarısnı inşa et yarısını öyle bırak olmaz öyle devamını getirmeleri gerekiyor

taygun21
1 hafta önce - Çrş 16 Eyl 2020, 14:33

Alıntı:
Raylı sistem gibi önemli ve elzem projeler ile ilgili bilhassa açıklama yapılmıyor, talepler görmezden geliniyor.

Birkez daha ortaya çıktı ki Diyarbakır sahipsiz. Herşeyden önce ticaret ve sanayi odası gibi Diyarbakır'ın yerel kurumları Diyarbakır'ın şehirsel gelişimini pek umursamıyorlar. Diyarbakır'ın yerel kurumları ve yerel medyası isteselerdi raylı sistem meselesini şu ana kadar belediyeye kabul ettirirlerdi.

Diyarbakır 'daki sivil kuruluşları sadece siyaset yapar. Onlar için siyaset önemlidir.Şu an birlik olup belediye üzerinde kamuoyu baskısı kurarak elzem bütün projeleri yaptırabilirler. Yıllardır stkların onlarla birlikte Dicle üniversitesi'nin zerre kadar bu şehre bir katkıları olmamıştır.

sayfa 152
« önceki   123 ... 151152153   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler