Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8
Yusuf Esengül
9 yıl önce - Prş 24 Şub 2011, 14:24

Mesleğim icabı her yıl pek çok öğrencimi üniversite okumaya gönderiyoruz. Tabi geri dönüşlerde harcamalar da soruluyor.

Bazı çocuklar çok tutumlu. Mümkün mertebe lüksten kaçıyorlar. Ayda 350-400 TL'ye her şey dahil kalan çocuklarımız var.

Üst harcamanın ise sınırı yok. Ankara TOBB'da tam burslu okuyan bir çocuğumuzun eline aylık 1000 TL'den fazla para geçiyor ama daha fazlası olsa onu da harcayacak.

m.gurbuz

9 yıl önce - Prş 24 Şub 2011, 14:38

Şehirden şehire ve kişiden kişiye göre değişebilir. Mesela ben kendi şehrimde okuduğumdan dolayı pek bir masrafım yok. Sadece ulaşım ve yemek için aylık 50 lira gibi bir harcamam oluyor. Ama şehir dışında okuyanlar için ortalama 300 - 400 lira normal bir harcama olur gibi.

Ahmet Çolak 61

9 yıl önce - Prş 24 Şub 2011, 16:12

Alıntı:
Şehirden şehire ve kişiden kişiye göre değişebilir. Mesela ben kendi şehrimde okuduğumdan dolayı pek bir masrafım yok. Sadece ulaşım ve yemek için aylık 50 lira gibi bir harcamam oluyor. Ama şehir dışında okuyanlar için ortalama 300 - 400 lira normal bir harcama olur gibi.

birader sen okulu çok kıranlardansın heralde

şaka biyana bende trabzonda okuyorum kendi memleketimde ama sırf 90 100 lira yol parası veriyorum yemekti arkadaşa borçtu eğlenceydi derken rahat 300 350 harcıyorum hemde ne sigara ne içkim var.. bu rakam dahada artabiliyor veya azalabiliyor.. ama dışardan gelen arkadaşlarım özel yurtta kalanlar 300 400 arası yurda veriyolar sadece yemesiyle içmesiyle 600 700 civarında harcıyorlar devlet yurdu daha hesaplı 400e kurtarırsın belki..

ha birde bizim ingilizceci bi ara derste demişti eğer adam gibi öğrencilik yapmak istiyosan trabzonda aylık 600 700 liraya kıyacaksın..

ads 1940
9 yıl önce - Prş 24 Şub 2011, 17:04

Bu konuda en iyisi üniversiteyi güney illerinde okumak başta gıda ve ev kirası olmak üzere fiyatlar diğer bölgelere göre oldukça ucuzdur ayrıca bu bölgenin ikliminden dolayı kışlık yakacak giderinizde diğer yerlere nazaran az olur başta Adana olmak üzere Mersin, Hatay, İskenderun gibi yerlerde üniversite okumanın ekonomik açıdan avantajları fazladır hatta memurlar içinde bu bölge idealdir mesela bölgemizdeki çoğu memur ekonomik şartlar nedeniyle burdan tayinlerinin başka bi ile çıkmasını pek istemezler kısacası Adana ve çevresi memur ve öğrenci dostu bi bölgedir.

HBuz 56
9 yıl önce - Prş 24 Şub 2011, 17:12

Biri Konyada biride İstanbulda 4 yıllık üniversiteyi bitirdiler,emekliyim,bu şekildede iki çocuğumun üniversite öğrenimi takılmadanda bitirdiler ,bende bittim ,varın bi düşününüz ,Allah velilerimize kolaylıklar versin,
sevgiler

serkan1054
9 yıl önce - Prş 24 Şub 2011, 17:20

muğla üniversitesinde öğrenciyim. kira dahil aylık 600 lirayı geçiyor harcamalarım.. asgari ücret kadar yani..

dt_mehmetb
9 yıl önce - Prş 24 Şub 2011, 18:07

ben çukurova üni.de diş hekimliği okuyorum okulun malzeme masraflarıyla birlikte bi 600 civarı yapıyor ama kişiselharcamalradan kısarak bunu braz daha aşağılara çekmek mümkün bnmkisi optımum sayılabilir

anıl öksüz
9 yıl önce - Cum 25 Şub 2011, 14:14

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşecek. Özcan açıköğretim fakültelerinde harçlarda indirimden ziyade zam yapmayı planladıklarını belirtti.

http://www.haber7.com/haber/20110225/Acikogretim- ...-yolda.php

sayfa 8
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET