Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
Burç

9 yıl önce - Prş 24 Şub 2011, 11:59

Haklısın üniversite olmayan bazı iller var.
Ama nüfusun ancak 40'da birinin kendi ilinde üniversite yoktur.
Buna karşın öğrencilerin belki yarısı başka şehirlerde okuyor artık.
O zorunlu 40'da birinden çok daha fazla bir sayı kesinlikle.

OkanDikmen

9 yıl önce - Prş 24 Şub 2011, 12:03

Alıntı:
Haklısın üniversite olmayan bazı iller var.

Şu an yok..

Alıntı:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, 81 ilin tamamını üniversiteye kavuşturduklarını, Cumhuriyet tarihinde yapılan üniversite sayısından daha fazlasını iktidarları döneminde kurduklarını belirterek, "Göreve geldiğimizde 76 üniversite vardı, şimdi 80 yeni üniversite ekledik. 8 tane daha geliyor. Bu 8 üniversite ile beraber 88 üniversiteye çıkıyoruz. Şu anda 156 üniversite var. 8'i de geldiğinde 164 üniversite olacak" dedi.

http://www.haber3.com/ak-parti-genel-baskan-yardi ...86297h.htm

Ayrıca İlber hocaya göre her il'de üniversiteye zaten gerek yokmuş..

emrullah
9 yıl önce - Prş 24 Şub 2011, 12:07

Alıntı:
Şu an yok..

Alıntı:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, 81 ilin tamamını üniversiteye kavuşturduklarını, Cumhuriyet tarihinde yapılan üniversite sayısından daha fazlasını iktidarları döneminde kurduklarını belirterek, "Göreve geldiğimizde 76 üniversite vardı, şimdi 80 yeni üniversite ekledik. 8 tane daha geliyor. Bu 8 üniversite ile beraber 88 üniversiteye çıkıyoruz. Şu anda 156 üniversite var. 8'i de geldiğinde 164 üniversite olacak" dedi.

Okan Abi tabela olarak evet her ilde üniversite mevcut olmuş olabilir yani Ordu'da da var şuanda üniversite ama tabela olarak var hep yüksek okul meslek liseleri çıkışlıları için.Ordu'da elde avuçta tutalabilecke bi zıraat fakültesi var.Misal ben zamanında sporcuydum memleketimde girebileceğim bir spor akademisi yok,uluslar arası ilişkiler yok,hukuk-tıp yok,ilk mesajımda da bunu demek istemiştim

sedat karahallı
9 yıl önce - Prş 24 Şub 2011, 12:13

Alıntı:
Ordu'da elde avuçta tutalabilecke bi zıraat fakültesi var.Misal ben zamanında sporcuydum memleketimde girebileceğim bir spor akademisi yok,uluslar arası ilişkiler yok,hukuk-tıp yok,ilk mesajımda da bunu demek istemiştim

Ordu Üniversitesinde Tıp Fakültesi var.
Ayrıca Deniz Bilimleri, Güzel Sanatlar ve Diş Hekimliği gibi kaliteli fakülteler de var.
http://tipfakultesi.odu.edu.tr/Tr/

Erlik Han
9 yıl önce - Prş 24 Şub 2011, 12:21

Alıntı:
Buna karşın öğrencilerin belki yarısı başka şehirlerde okuyor artık.

Alıntı:
Ayrıca Deniz Bilimleri, Güzel Sanatlar ve Diş Hekimliği gibi kaliteli fakülteler de var.

Bu sadece o şehirde Üniversite olması ile de yeterlilik sağlayamayacak birşey. Örneğin ben Erzincan'da oturuyorsam Erzincan'daki bir üniversiteye gitmem mantıklıdır. Ama bakıyorum bölümlere, %90 2 yıllık yüksekokullar. Gerisi Mühendislik eğitimi verilmeyen bölümler. Mühendislik eğitimi verilenlerin eğitimleri de belli. E ne yapacağım, mecburen benim istediğim bölümde ve iyi bir eğitim veren üniversiteyi tercih edeceğim. İş verenlerin ilanlarına bakıldığında ise zaten 3-5 adet üniversite tercih sebebi genelde.

Bir de yurtdışında okuyanlar var. Onların da sebepleri buna benzer.

emrullah
9 yıl önce - Prş 24 Şub 2011, 12:22

Alıntı:
http://tipfakultesi.odu.edu.tr/Tr/

Alla allah

Yok be Sadat Abi onlarda tabela inan belki fatsada deniz bilimleri vardır ama tıp fakültesinin daha binası yok dolayısıyla öğrenciside yok.Eski sigorta hastanesine tabela asmışlar Ordu Üniversitesi Araştırma Hastanesi diye içindeki tüm doktorlar eski doktorlar haftada bir bi profösör uğrayıp gidiyor.

OkanDikmen

9 yıl önce - Prş 24 Şub 2011, 12:24

Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi

ADRES: Cumhuriyet Yerleşkesi 52200 ORDU/TÜRKİYE
TEL: Dekanlık:0452 234 50 10/2253
Mail: odutip@odu.edu.tr

Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Anabilim Dalları:

Acil Tıp Anabilim Dalı
Tıp Eğitimi ve Bilişimi Anabilim Dalı
Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı
Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı
Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı
Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı
Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı
Biyoistatistik Anabilim Dalı
Fizyoloji Anabilim Dalı
Anatomi Anabilim Dalı
Biyofizik Anabilim Dalı
Adli Tıp Anabilim Dalı
Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı
Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı
Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı
Halk Sağlığı Anabilim Dalı
İç Hastalıkları Anabilim Dalı
Kardiyoloji Anabilim Dalı
Nöroloji Anabilim Dalı
Nükleer Tıp Anabilim Dalı
Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalı
Radyoloji Anabilim Dalı
Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı
Spor Hekimliği Anabilim Dalı
Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı
Tıbbi Genetik Anabilim Dalı
Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı
Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı
Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı
Genel Cerrahi Anabilim Dalı
Göğüs Cerahisi Anabilim Dalı
Göz Hastalıkları Anabilim Dalı
Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı
Kulak, Burun, Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı
Kalp ve Damar Cerahisi Anabilim Dalı
Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı
Plastik,Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı
Tıbbi Patoloji Anabilim Dalı
Üroloji Anabilim Dalı

emrullah
9 yıl önce - Prş 24 Şub 2011, 12:31

Ordu'da bugün Ordu Üniversitesi adında okuyan tıp öğrencisi bulsunlar dişimi kıracam
Tamam adresi ,tabelası var ama alım yok yani öğrenci yok bugün Ordu'lu bir çocuk istesede Ordu Üniversitesi tıpta okuyamaz.

Hayır öle bişey olsa ilk benim haberim olur etmeyin abiler ya ,hergün üniversitenin çevresindeyiz

Okan Abi'nin verdiği adres ise bir fındık bahçesi ama içinde inşaat çalışması var yani yapılıyor büyük yerleşke hatta tamamlandığında yerleşke girişi şöyle olucak ;

Artı ;

http://www.aktifhaber.com/news_detail.php?id=311492

Şu linktede bir kaç bilgi veriyor

sedat karahallı
9 yıl önce - Prş 24 Şub 2011, 12:50

O kadar olacak
Harvard da bir anda olmadı.
Bizde Konya Üniversitesi var resmi olarak kurulmuş. Sadece rektörü var.
Tabelası bile yok.

Atilla DÜNDAR
9 yıl önce - Prş 24 Şub 2011, 13:20

Gençlerin kendi illeri dışında tercih yapmaları ne yazık ki tercih sistemindeki halen aklın ve mantığın anlayamadığı bir düzenlemenin esiri. Yani bu gençlerin bir çoğu aldıkları puan neticesinde istedikleri bölümde okuyabilmek, bir yıl boyunca gerek maddi gerek manevi çabalarının boşa gitmemesi adına tercih yapma zorunluğunda bırakılıyorlar.

Farklı bir şehirde üniversite okuyan bir genç için en önemli sorun barınma sorunu. Ne hikmetse devlet yurtlarından faydalanabilmek için bile bir sıra prosedürü aşma zorunluluğu bulunuyor. Öğrenci yeni bir şehirde yeni bir yaşama başlamadan önce kendisine tanınan (!) bir yurt imkanının garantisini elde edememişken daha en başından yaşadığı sorunun barınma sorunu olduğu ile başbaşa kalıyor.

Özel yurtlar aslında 3-4 gencin birleşip ev tutmalarından daha mantıklı. Yemek hazırlama, erzak temin etme, elektrik, su, yakıt vs giderler, lazım olan eşyaların temini gibi öğrenciyi zaman ve maddiyat açısından zorlayan durumlar Özel Yurtlarda ortadan kalkmış oluyor. Üstelik ev için yapılan bu harcama kalemlerinin toplamı bir çok özel yurdun aylık ödeneklerinden daha fazla olabiliyor.

Ben de şehir dışında öğrenci okutuyorum. Devlet Yurduna yaşanan bir çok sıkıntı ve sorunlar nedeniyle müracaat etmekte kararsız kalınca Özel bir yurt bulduk. Yıllık tutarı (12 aylık taksitlerle) 4500 TL. Sabah kahvaltı, akşam yemek, 2 kişilik oda, 24 saat sıcak su, çalışma/etüd odası, tv, internet gibi sağlanan hizmetleri var. Öğrenci sabah kalktığında kahvaltısının akşam geldiğinde yemeğinin hazır olduğu bir ortamdan emin ve rahat. Çalışmaya veya sosyal faaliyetlerine daha fazla zaman ayırma hakkına sahip. Üstelik aylık gideri ayrı ev tutanlardan daha düşük. Sadece önemli olan özel yurtları tercih etmeden önce çok iyi araştırılması...

sayfa 7
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET