Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ahmet Özbuluk

8 yıl önce - Çrş 30 Hzr 2010, 13:39
Gaziantep - Çatboğazı Barajı [Proje]

HANCAĞIZ, Karkamış ve Kayacık Barajı'ndan sonra Araban Ziyaret Köyü eteklerinde, Gaziantep - Adıyaman Karayolu'na Çatboğazı Barajı kuruluyor. AK Parti Milletvekili Mehmet Erdoğan, Araban Ziyaret köyü mevkiinde yapılacak olan Çatboğazı Barajının 88 metre yükseklikte olacağını, barajın en fazla 231 Milyon metreküp en az 8 milyon metreküp su hacmi kapasiteli olacağını belirtti.
SULANMAYA BÜYÜK KATKI

Yapılan bu baraj sayesinde Araban ve Yavuzeli ilçelerindeki tarımsal alanların sulanmasına büyük katkı sağlayacağını dolayısıyla ürün çeşitliliğine ve ürün artışına fayda sağlayacağını söyleyen Erdoğan, "bölge halkımıza büyük ekonomik gelirde sağlayacak. Ziyaret Köyü eteklerinde yapılacak olan Çatboğazı barajı Gaziantep-Araban- Adıyaman karayolu bölünmüş yolu ekseninden geçmektedir. Söz konusu barajın zemin etüt çalışmalarına Gaziantep İl Özel İdaresi, Karayolları Gaziantep Yol Yapım Şube Müdürlüğü ve Karayolları Bölge Müdürlüğü yetkilileri tarafından başlanmıştır" dedi.

http://www.reklam_link/?id=39370&habertip=1


Ahmet Özbuluk

8 yıl önce - Pts 05 Tem 2010, 18:59

Çatboğaz Barajı hayat verecekAraban Belediye Başkanı Mehmet Özdemir, Çatboğazı Barajı'nın ilçeye yapılması için büyük çaba gösteren AK Parti Gaziantep milletvekili Mehmet Erdoğan ve emeği geçenlere teşekkür etti. Başkan Özdemir, yaptığı açıklamada, ilçeye 6 kilometre uzaklıktaki Ziyaret Köyü dağı eteklerinde, Gaziantep- Adıyaman karayolu mevkiinde yapılacak olan Çatboğazı Barajı’nda etüt çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Barajın 88 metre yükseklikte ve en fazla 231 milyon metreküp su hacmi kapasiteli olacağını kaydeden Özdemir, "Yapımına başlanacak olan bu baraj sayesinde Araban ve Yavuzeli ilçelerindeki tarımsal alanlar sulanacak. Dolayısıyla ürün çeşitliliğine ve ürün artışına fayda sağlanacak. Araban ve Yavuzeli ilçeleri ile bölge halkına büyük ekonomik gelir sağlayacak olan barajın yapımı için büyük çaba gösteren AK Parti Gaziantep milletvekili Mehmet Erdoğan ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz" dedi.
ÇİFTÇİLER BÜYÜK SEVİNÇ YAŞIYOR

Özdemir, sürdürülen çalışmalarla ilgili olarak da şu bilgileri verdi:"Ziyaret Köyü eteklerinde yapılacak olan Çatboğazı Barajı, Gaziantep-Araban-Adıyaman karayolu bölünmüş yolu ekseninden geçmektedir. Söz konusu barajın zemin etüt çalışmalarına Gaziantep İl Özel İdaresi, Karayolları Gaziantep Yol Yapım Şube Müdürlüğü ve Karayolları Bölge Müdürlüğü yetkilileri tarafından başlandı. Yapılan zemin etüt çalışmasıyla Gaziantep-Adıyaman kara yolunda proje değişikliğine gidildi. Yapılmakta olan bölünmüş kara yolunun güzergahı değişecek, baraj etrafında mesire alanları, dinlenme alanları oluşacak. Bölge yeni bir statüye kavuşacak. Çalışmalar bu doğrultuda yoğunlaştırıldı." Bu arada, uzun yıllardan beri yapımı gündemde olan Çatboğazı Barajı'nın yapılacağı müjdesinin verilmesiyle birlikte, barajın yapılacağını basından öğrenen Arabanlı çiftçiler de büyük sevinç yaşıyor.

Gaziantep 27


kadirede2727
8 yıl önce - Çrş 14 Tem 2010, 21:26
çatboğazı barajı


çatboğazı bölgesinde arazim var bu proje çizimin nereden buldun
yapılacağı kesin mi istimlak ne zaman yapılır
yardımcı olursan sevinirim
saygılar.....murat2727

8 yıl önce - Çrş 14 Tem 2010, 21:28

Nerden bulduğunu mesajın altındaki linkte zaten belirmiş;yani gazetenden alıntı yapılmış.

Misafir ab0

1 yıl önce - Cmt 04 Ksm 2017, 22:43

yıllardır o baraj yapılacak ben dogmadan önce olan proje şuan nerdeyse bastonla gezicem hala yapılacak diye halkı uyutuyorlarMisafir b56

1 yıl önce - Prş 28 Arl 2017, 20:19

Bu barajın tahrihi felan yokmu ne zaman başlicaklar bunun bilgisini verin

Misafir 2aa

1 yıl önce - Sal 02 Oca 2018, 16:10

Mustieren
Bu baraj ne zaman başlayacak.yol yapildiktan sonrami.cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET