Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Hüseyin Keskin

7 yıl önce - Sal 29 Hzr 2010, 18:57
Endonezya İle Vizeler Kalktı!


Alıntı:
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Endonezya ile vizelerin tamamen kaldırılmasıyla ilgili çalışmaları başlatma konusunda mutabakata vardıklarını bildirdi.
13:26 | 29 Haziran 2010

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Endonezya Cumhurbaşkanı Susılo Bambangu Yudhoyono ile bugün yaptıkları görüşmelerde, tamamen vizelerin kaldırılmasıyla ilgili çalışma başlatma konusunda mutabakata vardıklarını bildirdi.

Vizesiz ekonomik tatil fırsatları için tıklayınız!

Cumhurbaşkanı Gül, Endonezya Cumhurbaşkanı Yudhoyono ile Çankaya Köşkünde ortak basın toplantısı düzenledi.

Gül, Endonezya Cumhurbaşkanı Yudhoyono’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Türkiye ile Endonezya’nın uluslararası ilişkilerde yakın bir çalışma içinde bulunduklarını söyledi.

Bu ziyaretin ilişkilerin daha yakın olmasını sağlayacağını dile getiren Cumhurbaşkanı Gül, şöyle konuştu: "Bu ilişkilerimizin turizm ve diğer her şeye yansımasını çok arzu ediyoruz. Zaten iki ülke vatandaşlarına sınırda vize verilmesi kabul edilmiştir.

Bugün yaptığımız görüşmelerde, tamamen vizelerin kaldırılmasıyla ilgili çalışmaları da başlatma konusunda yine bir mutabakata vardık. Bütün bunlar mesafe uzak olsa bile işbirliği imkanının çok büyük olduğunu göstermektedir. Bu ziyaretin çok başarılı geçmesi ve Türkiye ile Endonezya arasında her bakımdan ilişkilerin daha da iyi noktaya taşınmasını temenni ediyorum."Yavaş yavaş vizeleri kaldırıyoruz.


Tuna Yersu
7 yıl önce - Sal 29 Hzr 2010, 19:08

Oh artik Endonezya ya gideriz tatile.. yada is bulmaya..

Avrupa Birligi ulkeleri hayal oldu galiba..


Özgün Manastırlı
7 yıl önce - Sal 29 Hzr 2010, 19:26

sonunda hayalim gerçek oldu ! hep endonezyaya gideceğim günün hayalini kurardım.

hatırlatmakta fayda var avrupanın en fakir ülkelerinden moldova vatandaşları için ab ülkelerine vize kalktı. sırbistan, makedonya gibi ülkelerin vatandaşları da ab ülkelerine vizesiz gidebiliyor. ab ülkesi olmayan hırvat vatandaşları, avrupayı bırak, kanadaya bile vizesiz gidebiliyor. bizimkiler de üçüncü dünya ülkeleriyle vizeleri kaldırıp, bunu dış politika başarısı diye halkımıza yuttursun.nurullah coşkun
7 yıl önce - Sal 29 Hzr 2010, 19:32

Kimilerinede ne yapılsa yaranılmıyor arkadaş. Aman avrupa doyursun gözünüzü. Dünya avrupadan ibaret zaten. Biri siyasi olarak diğeri nüfus olarak dünyanın en güçlü iki müslüman ülkesi arasında vzelerin kalkmasından çok memnunum. Avrupaya karşı yaptığımız kurtuluş savaşında yaptıkları bağışlarla tarafını belli eden bizi yok etmeyi düşünen düşünmüş avrupa ülkelerinin aksine her zaman yanımızda bulduğumuz Endonezya, Pakistan gibi ülkelerle olan ilişkilerimiz inşallah dahada gelişir. Tarihten ders almayı bilmeyen, o savaşlar geçmişte kaldı diyecek kadar gahlet içinde, bugünü analiz etmek yoksun çevresinden bi haber yaşayan, avrupadaki çöküntüden, çürümüşlükten işsizlikten ahlaki kirlilikten bi haber yaşayan avrupa pervanelerine bu olayların müsbet sonuçlarını ne kadar anlatsak boş kalır. O yüzden kendimizi yormaya gerek yok arkadaşlar.

İsmail270116
7 yıl önce - Sal 29 Hzr 2010, 19:37

Önceki iktidarlar kaç ülke ile vize kaldırmıs biri yazabilir mi ?
Yada vize kaldırdıkları ülke var mı öğrenmek istiyorum ?
Yoksa vereceğim güzel cevaplar var bu avrupa özentisi insancıklara !


ediperdogan
7 yıl önce - Sal 29 Hzr 2010, 19:42

İyi bir gelişme belki birgün yolumuz düşer.

Bazı arkadaşların mesajlarıda garip, görende her hafta avrupa ülkelerine gidiyorlar ve vize onlar için büyük bir sorun sanacak. 4-5 yıl öncesine kadar neredeyse dünyanın tamamı bizden vize istiyordu. Yavaş bu uygulamalar kalkıyor sıra Avrupa ülkelerinede gelecek, hatta bizim onlara vize uygulayacağımız günlerde gelecek.Özgün Manastırlı
7 yıl önce - Sal 29 Hzr 2010, 19:48

her siyasi başarısızlığa avrupa özentisi yaftasını yapıştırmakta moda oldu. ab için türkiyede 100 kere referandum yapılsa, yüz kere hayır derim ama bu ülkenin dış politikasını avrupa ülkeleriyle kıyaslayarak ölçerim. madem din kardeşlerimizle vizeleri kaldırıyoruz, avrupa özentisi değiliz o zaman aylarca vize için konsolosluğa yalvaran türk vatandaşlarının yanında, türkiyeye gelirken pasaporta bile ihtiyaç duymayan, kimlik kartıyla ülkemize gelen belçikalılara adam gibi vize uygulada görelim. sanki geçmiş hükümetler üçüncü dünya ülkeleriyle vizeleri kaldırmak için yalvardı da onlar kabul etmedi.

İsmail270116
7 yıl önce - Sal 29 Hzr 2010, 19:52

Yalvarsalarmıs kardeşim Yapmamıslar sonuçta. İş adamlarımız gidiyor mu vizesiz gidiyor giden insanlarımız gidiyor mu gidiyor geliyor mu geliyor.
O zaman gidemiyordu şimdi gidiyor. Bu demek ki ilerlemedir. Hosunuza gitmeyebilir ama olumlu bir gelişmedir. Kabullenin artık.
Zamanında kimse yapmamıs şimdi yaptılar diye beğenmiyorsunuz. O zaman suçlu aramayın.


semih_44
7 yıl önce - Sal 29 Hzr 2010, 20:00

endonezya ile vizelerin kalkmasını küçümseyenleri yada küçümsemeye çalışanları anlamıyorum.
Endonezya 250 milyonluk nüfüsu 1 trilyon dolar civarındaki gsyih ile dünyanın önemli ülkelerinden biridir ayrıca en büyük müslüman ülkedir. dünyadaki dengelerin değiştiği, ağırlık merkezinin asyaya kaymaya başladığı bu dönemde (belki birgün oraya yolumuz düşer!) dalgasını geçenler bu ülkeyi biraz incelesinler.


nurullah coşkun
7 yıl önce - Sal 29 Hzr 2010, 20:12

Bakın kendi ağzınızla diyorsunuz din diye. demeki din ülkeler arasında önemli bir olgu. Tükiyede hırvatistan gibi hristiyan nüfusuda 5 - 10 milyon gibi birşey olsaydı bizimde şimdi avrupa ülkeleriyle vizelerimiz kalmıştı. Oysa biz avrupa ile tarih boyunca savaştık. Bavyera içlerine kadar giden Köprülü ailesinden vezirler savaşacak alman bulamadıkları için geri döndüler. İtalya yarım adasında kolonilerimiz vardı vs. vs. Hal böyle olunca biz onları dost olarak görsekte (şahsen ben öyle görmüyorum sözüm öyle olduğunu zannedenlere ve bu yazdıklarımla vizeler arasında bağlantı kuramayıp konuyu saptırıyor diye eksi puan verebilecek arkadaşlara) onlar olanları kolay kolay unutmuyor. Osmanlıya hasta adam sıfatını takıp biraz güçsüzleştiğimizde daha seksen küsür yıl önce anadoluyu işgal etmek için gelip şehirlerimizi yakan yağmalayan, onlara kahraman, gazi ve şanlı ünvanlarının verilmesine neden olan insanlarımızı katleden analarımaza tecavüz eden ingilizler fransızlar italyanlar yunanlılar bulgarlar ruslar elbetteki bizlerle vizeleri kolay kolay kaldırmayacaktır.sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET