Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
cenk CAMCAY
7 yıl önce - Sal 29 Hzr 2010, 09:10
Kocaeli - İzmit - Gölkay Park (Su Kayağı Tesisleri)


İzmit belediyesinin çok önem verdiği Eylül ayında dünya organizasyonuna da ev sahipliği yapacak olan tesisler nihayet tamamlandı.


Alıntı:
Gölkay Park’ta siftah


İzmit Belediyesi’nin en önemli projelerinden biri olan İzmit Çayırköy Göleti’nde yapılan Gölkay Park, önceki gün gerçekleştirilen törenle hizmete açıldı. Eylül ayında yapılacak olan Dünya Su Kayağı Şampiyonası'nın bir ayağının gerçekleştirileceği Gölkay Park’ın açılışında Osmangazi Belediyesi Su Kayağı Takımı, açılışa özel birbirinden güzel gösteriler gerçekleştirdiler.


KOCAELİ’YE BÜYÜK KAZANÇ GETİRECEK

Osmangazi Belediyesi Su Kayağı Takımı antrenörü Selçuk Dağlar, Gölkay Park’ın su kayağı için çok elverişli olduğunu, eksikleri tamamlandığında Türkiye ve Dünya’da çok önemli bir merkez olacağını belirtti. Tatlı suyun göle spor açısından artı puan kazandırdığını söyleyen Dağlar, tesisin Türkiye'de sayılı tesislerden birisi olacağına inandığını belirterek, “Tesis, kurulumu itibariyle planlanmış ve düşünülmüş. Konumu itibariyle hem Türkiye’ye hem de Kocaeli’nin merkezi İzmit’e çok büyük kazanç getireceğini düşünüyorum” dedi.


BAŞKAN DOĞAN ÇOK KEYİFLİ

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ise Gölkay Park'ın 5-6 ay içerisinde Türkiye'ye örnek, dünyada da sayılı su kayağı merkezlerinden birisi haline geldiğini belirtti. Doğan, “Eskiden buralar bataklık, gececilerin takıldığı bir mekandı. Şimdi ise çok güzel, modern bir tesis oldu. Bu gölün etrafını çocuk oyun alanları, seyir tepesi, çay bahçeleri ile dolduracağız. Burada aileler hafta sonunu piknik yaparak, cesaretine güvenenler ise su kayağı pistinde spor yaparak geçirecekler. Tesisin büyük bir kısmını tamamladık. Diğer eksiklikleri de kısa bir sürede bitireceğiz. Bu eksikliklerin tamamlanması ile Eylül ayında Dünya Su Kayağı Şampiyonası'nın bir ayağını burada gerçekleştireceğiz. Bununla ilgili sözleşmeler imzalandı ve biz de tüm hazırlıklarımızı yürütüyoruz. Avrupa kanalları 60 saatlik canlı yayınla İzmit’i tanıtacaklar. Dünyanın tanımasını istediğimiz İzmit, bu yarışma ile gündeme gelecek” dedi. Konuşmaların ardından su kayağı gösterileri yapıldı, İzmit’in Kurtuluş Günü şenliklerine farklı bir boyut katıldı.
http://www.ozgurkocaeli.com.tr/news.php?id=38231& ...9ta_siftahcenk CAMCAY
7 yıl önce - Cmt 10 Tem 2010, 11:36

Dünya Şampiyonası 18-19 Eylül’de İzmit Gölkay’da yapılacak.


Alıntı:
Su Kayağı Şampiyonası Gölkay’da

İzmit Belediyesi’nin Çayırköy Göletinde gerçekleştirdiği Gölkay projesi, Dünya Sukayağı Federasyonu tarafından 228 tesis arasından en iyi tesis seçildi. Dün ilimize gelen IWWF (Dünya Sukayağı Federasyonu) heyeti İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın makamında Dünya Sukayağı Şampiyonası’nın İzmit Gölkay’da yapılması için protokol imzaladı. Federasyon Başkanı Alman Franz Kuhn, Teknik Şampiyonluklar Başkanı Umz Goldstein, su kayağı malzemeleri üreticisi Nixon firmasının Türkiye Temsilcisi Nuri Çevik, Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut, protokole imza koydu. Buna göre Avrupa ve Afrika Şampiyonaları 16-17 Eylül’de, daha önce Almanya’da yapılacağı belirtilen Dünya Şampiyonası da yeri değiştirilerek 18-19 Eylül’de İzmit Gölkay’da yapılacak.


CUMHURBAŞKANI VE
BAŞBAKAN DA BEKLENİYOR

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Bizler bu projeyi yaparken herkes engellemek istedi. Biz 700 bin TL yatırım yaparken, bu parayı hemen çıkaracağımızı biliyorduk. Biz ülkemiz ve ilimizin tanıtımı için bu projenin önemli olduğuna inanıyorduk. Nitekim Kültür ve Turizm Bakanlığı 100 bin TL tanıtım parası gönderdi, hemen arkasından da Başbakanlık tarafından 500 bin TL daha yardım edildi. Şampiyonaya Cumhurbaşkanı ve Başbakanımız da gelebilir” dedi. Başkan Doğan, çevrede büyük yatırımların gerçekleştirilmeye başlandığını hatırlatarak, “Bölgede yaşayan vatandaşlar çevreye kafeler açtılar. Bizim tesislerimiz de yapılmaya başladı. Biz sadece otel işletmeyeceğiz. O bölgede bir tane otel yapılıyor. Orası çok gelişecek, her yıl binlerce kişi bu sporları izleyecek. Eurosport bu yarışmayı canlı yayınlayacak” dedi.


FEDERASYON BAŞKANI DA ÖVDÜ


Dünya Su Kayağı Federasyonu Başkanı Frans Kuhn da konuşmasında Gölkay’ı övdü. Kuhn, Gölkay’da hem kablolu, hem tekne çekmeli su kayağı yarışmalarının yapılacağı güzel bir tesis kurulduğunu belirterek, Başkan Doğan’ı tebrik etti.


http://www.ozgurkocaeli.com.tr/news.php?id=38457& ...E2%80%99da


cenk CAMCAY
7 yıl önce - Prş 05 Ağu 2010, 13:47

12 Ülkenin üniversiteli gençleri Gölkay park 'da..


Alıntı:
Dünya gençleri, Gölkay’da kayak yaptıGölkay Park, dünyaya açılma hedefiyle yola çıkan İzmit Belediyesi’nin kentin doğusunda kazandırdığı doğal bir proje olarak ses getirmeye başladı. Yapay bir tesis olmaması nedeniyle raylı kayak sistemiyle hizmet verebilen dünyadaki doğal tek tesis olma özelliğini de taşıyan Gölkay Park, tam 12 ülkeden üniversite öğrencisi gençleri bir araya getirdi. Körfez Rotary Kulübü’nün yaz kampı nedeniyle ülkemize gelen ve 15 gün boyunca Kocaeli’nde kalacak olan gençler, Gölkay’da bol bol su kayağı yaptı. Yılın en sıcak günlerini yaşadığımız bugünlerde çok güzel bir tesis olarak Gölkay’ın İzmit’e çok ciddi katkılar getireceğini ifade eden Körfez Rotary Kulübü Başkanı Tarık Orak ile kafileye eşlik eden KYÖD Başkanı Hakan Tanta, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı projeden dolayı kutladılar. Başkan Doğan, da göreve geldikleri ilk andan itibaren tarih, kültür ve turizm kenti İzmit kimliğini öne çıkaracak çalışmalar içersinde olduklarını belirterek Gölkay Park’ın bu amaca uygun bir proje olduğunu kaydetti. Eylül ayındaki Avrupa ve Dünya Su Kayağı Şampiyonaları öncesinde ilk yabancı konuklarını ağırlayan Gölkay Park oldukça hareketli bir gün yaşadı. Türkiye’den iki öğrencinin yanı sıra 17-20 yaş arası gençlerin yer aldığı Bulgar, Hırvat, Finlandiyalı, ABD’li, Avusturyalı, İtalyan, Mısırlı, İsviçreli, Hollandalı, Alman, Macar ve Belçikalı gençler tesise hayran kaldı.


http://www.ozgurkocaeli.com.tr/news.php?id=39006& ...yapt%C4%B1cenk CAMCAY
7 yıl önce - Sal 14 Eyl 2010, 12:00

Su kayağı şampiyonasına Manga geliyor.
Alıntı:
Su Kayağı Şampiyonası’na Manga geliyor

16-19 Eylül tarihleri arasında İzmit'te gerçekleştirilecek Avrupa Su Kayağı Şampiyonası ve Dünya Kupası 2010 müsabakalarının açılışı töreni için Eurovision Şarkı Yarışması’nda da ikinci olarak ülkemizi büyük bir gurur yaşatan rock müzik grubu Manga konser verecek.

İzmit Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada; Gölkay Park tesislerindeki şampiyonaların açılışının 15 Eylül Çarşamba saat 20.00'de Manga konseriyle yapılacağı belirtildi. Manga konseri için müsabakaların yapılacağı alana Cumhuriyet Parkı, Yenicuma Parkı, NCİTY Alışveriş Merkezi, Mehmetalipaşa, Kuruçeşme ve Alikahya mahallelerinden saat 18.30'da ücretsiz servis kaldırılacağı belirtildi. Öte yandan 16-19 Eylül tarihleri arasında yapılacak müsabakalar için sporcu kafileleri de İzmit’e gelmeye başladı. ABD, Rusya, Almanya, Hollanda, İspanya, İtalya, Fransa gibi ülkelerin de aralarında bulunduğu 23 ülkeden yaklaşık 125 sporcu hem Avrupa'nın hem de dünyanın en iyisi olmak için kıyasıya mücadele edecek. Gölkay Park'daki müsabakaları izlemek isteyenler için de her gün 08.00-21.00 saatleri arasında saat başı ücretsiz servis kaldırılacağı belirtildi.
http://www.kocaeligazetesi.com.tr/index.php/arsiv/42/6742


özkan öz

7 yıl önce - Prş 16 Eyl 2010, 22:04

  (+)sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler