Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
Necmettin K.

10 yıl önce - Pts 18 Hzr 2007, 21:52

Alıntı:
Bu çocuklara baktığımızda; evde dayak yiyen, sonra bu şiddete dayanamayarak sokağa kaçan, burada da suça itilerek yaşayan çocukların olduğunu görmekteyiz. Bu çocuklara sağlık dışı koşullarda  çalışan çocukları da eklemek gerekir


  Ülkemizde konuyla ilgili çalışmalar henüz yenidir. Doğru ve çok denek ile yapılmış araştırmalar da bulunmamaktadır. Yine de buna göre ailede şiddet görenler çok azınlıktadır.

  Bırakın sağlıksız koşulda çalışmayı, sağlıklı koşulda bile çocuk çalıştırmak yasaktır.
Alıntı:
Bu kadar insan sokak çocukları için çalışıyorlar, zamanlarını ayırıyorlar ama hala sokak çocuklarının sayısı artmakta ne kadar azaltsalarda bir yandan da çoğalıyor sokak çocuklarının sayısı


  Bu kadar insan dediğiniz kaç kişi? Sokaklarda dolaşan çocuklara müdahale eden bir uzman veya ekip gördünüz mü?

  Sokak hayvanlarına müdahale eden itlaf ekipleri her belediye de bulunması mümkünken,sokak çocukları için sahi kimler müdahale ediyorlar?

  Çocuklar için yapılmış kaç tane barınma köyleri veya yurtlarını gezdiniz?
Alıntı:
Bu sıralamaya daha bir çok faktörü koyabiliriz. Ve bütün bunların ceremesi dönüp dolaşıp tekrar bizleri buluyor, gün geliyor mala, cana kasteden birer birey oluyorlar.
Galiba suçu tek bir noktada aramamak lazım


  Gelecekte en büyük problemlerin başında sokak çocukları ve sosyal sorunlar olacak ve bunları birkaç milyar dolarlık yatırımlarla kurtaramayacağız.


Baris Invictus

10 yıl önce - Pts 18 Hzr 2007, 23:44abhazyalı ugur
10 yıl önce - Pts 18 Hzr 2007, 23:53

Alıntı:
çok güzel bir   konu  ben 2000 yılından beri   istanbuldayım ama son 2 senedir istanbulun durumu hiç hayre alemet degil her köşede balicisinden  tinercisine   hırsızından esrarkeşine  her taraf sokak çocukları kaynıyor bir doğulu olarak utanıyorum sokak çocukların çogu doğu kökenli   özellik le  esenler bağcılar  özellikle   yeşillık  alanlar çok tehlikeli  hiç bu sokak  çocuklarıyla  ilgilennen olmuyormu bunların hepsini  bir daha çıkmamak üzere cezaevine  tıkmak lazım

cezaevi ne tıkmak cözümse atalım yada devlet bir tim kursun bunları termik santralde yakalım o zaman ne farkımız olur hitlerden bana kalırsa tek cözüm topluma kazandırmak oda nasıl olacak kanunda ufak bir degişiklikle MADDE BAGIMLISI KİŞİLER İSTEKTE BULUNURSA TEDAVİ HİZMETİ ALIR ibaresi degiştiririp devlet bu hizmeti sormadan teyit almadan yapabilir diye bir ibare eklenmesi ileNecmettin K.

10 yıl önce - Sal 19 Hzr 2007, 01:31

Alıntı:
cezaevi ne tıkmak cözümse atalım yada devlet bir tim kursun bunları termik santralde yakalım o zaman ne farkımız olur hitlerden bana kalırsa tek cözüm topluma kazandırmak oda nasıl olacak kanunda ufak bir degişiklikle MADDE BAGIMLISI KİŞİLER İSTEKTE BULUNURSA TEDAVİ HİZMETİ ALIR ibaresi degiştiririp devlet bu hizmeti sormadan teyit almadan yapabilir diye bir ibare eklenmesi ile


  Bahse konu olan "sokak çocukları" Madde bağımlıları değildir. Ailesi ile birlikte yaşayan da madde bağımlısı olabilir. Sokakta yaşayan, evden kaçan çocuk madde bağımlısı olmayabilir.

  Madde bağımlısı olan sokak çocuğu olmayabilir,sokak çocuğu da madde bağımlısı olmayabilir.

  Bu ikisini karıştırırsak, neyi çözeceğimizi ve nasıl önleyeceğimizi bilemeyiz.

  Hiç kimseye kendi iradesi dışında tıbbi tedavi veya madde bağımlılığı için bir tedavi uygulayamazsınız. bunun yasayla bir alakası da yoktur. Sadece bir insan hakkıdır.

  Bunun tek alternatifi toplumsal değerlerin yükseltilmesi ve ikna edilmesidir.

  Toplumda insanların niçin yüksek ahlak ve kutsal değerleri taşıması gerektiği ve daha fazla değerlere hizmet etmesi gerektiği inancı yerleştirilirse, o zaman toplumu olumlu yönlere doğru sevk etmek daha kolaydır.

  Toplumumuzda acaba kaç kişi kendisini, yılda enaz iki kez kan bağışlamakla mükellef hissediyor?

  Yine milletimizin içinden kaç kişi, kendisini organ bağışlamakla borçlu olduğu inancında?

  Aynı anda,kaç ailemiz,sokak çocuklarından birisini aile içerisinde yetiştirmek ve üstün vasıflı bir Türk Vatandaşı olmasını sağlamakla görevli addetmektedir.

  Niçin yüksek değerlerle teçhiz olmak zorundayız? Yüksek Irki ve Milli değerlere sahip olmak,Faşistlik veya nazizm anlamına gelir mi?

  Örnek olarak insanlar genelde şu üç şey uğruna çalışır ve mesailerini doldururlar.

  1-Mutlaka karşılığında alınan parayı haketmek için.

  2-Para karşılığı çalışan profesyoneller,daha kaliteli hizmet veya mamül için fedakarlık yapmayabilirler. Öyleyse bazen çalışanlar kendilerinin milletlerini temsil ettiğini ve onları mahçup etmemek ve ülkesini kalkındırmak için fedakarlık yapmak zorunda olduklarına inanmaktadırlar.

  3- Bazı insanlar model olarak tanımladıkları ve insanlara daha faydalı olacaklarına inandıkları ,ideolojileri ve dinleri gibi kutsal değerler adına mesai yaparlar.

  Ancak samimi olan 3. maddedekiler, diğer iki maddedekilerden daha fazla sorumluluk ve hassasiyet taşırlar.

  İnsanlar önceleri idealist insanları çok bencil veya fanatik sanırlar. Aslında onlar ( yine bu duygular samimi dava insanları için geçerlidir) kendilerinden çok gelecek nesilleri düşündükleri için daha fedakar ve paylaşımcıdırlar.

  Size kötülük edenlere iyi dualarda bulunun. En azılı düşmanınız çok iyi ve zengin olsunlar. Allaha bunun için dua edince aslında onların iyiliğini değil, kendi iyiliğinizi istiyorsunuz. Hiç olmazsa çocuklarınızı onların şerrinden korumuş ve kurtarmış olursunuz.

  Eğer, yaptığınız iyilikler sonucu yetiştirdiğiniz insanların size minnet duyarak, normal insanların yapmayacaklarını yapmalarını isteseniz, işte o zaman faşist te nazist te olursunuz.

  Öyleyse yaptıklarınızı isterseniz, Allah rızası için, isterseniz bila karşılık insanlık için yaparsanız ne mutlu size ve sizin milletinize.

  Gayret bizlerden karşılık sadece Allahtan. Alaha ve ahirete inanmayanlar için ise ,onlar gayret etsin insanlık onları yad etsin.

  Saygılarımla.


gonullu
10 yıl önce - Sal 19 Hzr 2007, 04:34Yılmaz Aysoy
10 yıl önce - Sal 19 Hzr 2007, 10:02Metin_Tekin
10 yıl önce - Sal 19 Hzr 2007, 10:38Koray Cerit
10 yıl önce - Çrş 12 Eyl 2007, 20:24abdullah1
8 yıl önce - Pzr 19 Ekm 2008, 00:34
Sokaktan mektup var
Semih-

8 yıl önce - Pzr 19 Ekm 2008, 10:56sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET