Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Pzr 24 Nis 2005, 02:08

Ömer Bey, merhabalar...

Tüm vapurların kaptan köşkleriyle ilgili çalışmanız harika oldu... Ellerinize sağlık. "İstanbul Vapurları"nda arkadaşlar, İstanbul vapur iskelelerinin bir kısmının resimlerini çektiler. Sizin de "İzmir vapur iskeleleri" için böyle bir çalışma yapmanızı, bunları teker teker resimlemenizi bekliyoruz (Farklı açılardan, içten-dıştan ve hatta vapur yanaşırken ön görünümleri vs...)

Akın KURTOĞLU


omer_y

15 yıl önce - Pzr 24 Nis 2005, 02:36

Akın Bey Merhaba,
Öneriniz için çok teşekkür ederim. Aslında Mehmet Yasa arkadaşımızın açtığı "İzmir'in Vapurları ve iskeleleri" konu başlığı altında Vapur resimleri ile karışık olarak iskelelerimizin resimleri var ama, sadece iskeleler konulu yeni bir başlık açmak ve İskele resimlerini buraya toplamak daha güzel olur mu dersiniz?

Bu arada size İzmir'den bir haber vereyim. Kesin olmamakla birlikte kısa sürede İzmire yurt dışından (büyük ihtimalle batı komşumuzdan) mevcut arabalı vapurlardan daha büyük ve çok iyi kondüsyonda 3 yaşında yeni bir arabalı vapur alınması ve buna merhum başkanımız AHMET PİRİŞTİNA'nın adının verilmesi kararlaştırılmış.

Saygılar
Ömer Yardaş


simon

14 yıl önce - Cum 21 Ekm 2005, 18:16

Eminönü araba vapurunun künyesi
(+)


istinye (bugünkü adı İhsan Alyanak olan) vapuruna ait bir künye(+)


9 Eylül vapurunun kapasitesini gösteren künyesi(+)
omer_y

13 yıl önce - Cum 08 Eyl 2006, 13:43

İhsan Alyanak (İstinye) Vapuru Nisan - Temmuz ayları arasında kapsamlı bir yenileme ve bakım-onarım gördü.  

Kaptan köşkündeki sistemler de tümüyle yenilendi. Klasik telgraflı kumanda sistemi ana makinaların özel çalışma sistemi nedeniyle mecburen korundu ancak çok sık arıza yapan eski mekanik telgraf kumanda sistemi sökülüp bostanlı iskelesinin içindeki eski gemi parçaları sergisine kondu yerine elektrikli telgraf kumanda sistemi takıldı.

Önceden sadece mekanik (klasik) dümeni olan gemiye Joystick'li modern elektrikli dümen sistemi de eklendi (Kumanda masasında sol ön köşede görünen çubuk)


Ömer Yardaş


 

(+) 

(+)


simon

11 yıl önce - Cmt 18 Ekm 2008, 20:29

Eski adı Kumburgaz olan Yalova 1 vapurunun yeni künye plaketi.

sayfa 2
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege