Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir'e Yeni Fen Lisesi

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Mehmet Adıyan
10 yıl önce - Çrş 13 Ağu 2008, 01:06
İzmir'e Yeni Fen Lisesi

İzmir'de ki Fen Lisesi sayısı 2'ye yükseldi.

İzmir Buca Fen Lisesi

Alıntı:
İzmir'in ikinci Fen Lisesi, Buca Fen Lisesi 2008-2009 eğitim öğretim yılında öğretime başlıyor.

İzmir'in başarılı liselerinden Buca Lisesi Fen Lisesi oldu. 2008-2009 eğitim öğretim yılında iki şube ve 48 öğrenci ile eğitime başlayacaktır.

Okul 2008-2009 eğitim döneminden itibaren Fen Lisesi olarak hizmet verecektir.

2008 OKS I.yerlestirme taban puanı 481.564

Alıntı:
Buca’ya Fen Lisesi açıldı
AK Parti Buca İlçe Başkanı Beytullah Selman, uzun süredir mücadelesini verdikleri Buca Fen Lisesi’nin önümüzdeki eğitim öğretim sezonunda 48 öğrenci ile eğitime başlayacağı müjdesini verdi.
Buca halkından gelen bu talebi AK Parti İzmir Milletvekilleri aracılığıyla önce İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü, ardında da Milli Eğitim Bakanlığı’na intikal ettirildiklerini belirten Selman, İzmir’in ikinci Fen Lisesi’ni Buca’ya kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
Selman, yaptığı yazılı açıklamada konuyla ilgili şu bilgileri verdi: İzmir’de sadece şimdiye kadar İzmir Fen Lisesi var iken, 2. Fen Lisesi Buca’da faaliyete geçiyor. 4 milyonluk İzmir’de buna ihtiyaç vardı. AK Parti Buca İlçe Teşkilatı olarak bu konuda girişimlerde bulunup, konuyu İzmir Milletvekillerimize iletmiştik. Milletvekillerimiz, gerek İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü, gerekse Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde girişimlerde bulundular. Buca’ya bir Fen Lisesi kazandırılmış oldu. Gündemimizde olan bu konuyu uzun süredir takip ediyorduk.”
Buca Lisesi’nin bahçesindeki tarihi binada eğitim verecek
Buca Fen Lisesi’nin Buca Lisesi’nin bahçesinde bulunan tarihi bina eğitim vereceğini kaydeden Selman, “Önümüzdeki eğitim- öğretim yılında 48 öğrenci ile eğitime başlayacak. Daha sonraki yıllarda da kontenjanını artırarak öğretimine devam edecektir” diye konuştu.
Buca’ya bir Fen Lisesi kazandırmaktan dolayı çok mutlu olduklarını dile getiren Beytullah Selman, emeği geçen ve bunun için gayret sarf eden başta AK Parti İzmir Milletvekilleri olmak üzere, bürokratlara ve Milli Eğitim teşkilatına teşekkür etti..
Bucamızda 52 ilköğretim okulu, 4 tane Anadolu Lisesi, 5 tane Meslek Lisesi, 6 tane de Düz Lise olduğunu belirten Selman, bu okullara Fen Lisesi’nin de eklendiğini belirterek, “Şu anda Buca’daki okullarımızın sınıf mevcutları 35-40 arasında değişmektedir. Önümüzdeki yıllarda yapılacak yeni dersliklerle bu sayının 20-25 arasında bir mevcuda düşürüleceğini tahmin ediyoruz” değerlendirmesini yaptı.

Emir ERTEN
10 yıl önce - Çrş 13 Ağu 2008, 01:30

Tüm İzmir'e hayırlı olsun.Umarım başarılı öğrenciler yetiştirir bu yeni lise.

Bu yeni fen lisesi yeri itibariyle de gayet cazip görünüyor.Yüksek puan çeken öğrencilerin öncelikli tercihleri arasında olacaktı burası.

nail35
10 yıl önce - Çrş 13 Ağu 2008, 01:37

ben bu ilçenin çocuğu sayılırım 6 sene kaldım burada .bu lise düz liseykenden bir anadolu lisesi kalitesinde eğitim sağlıyordu.bu lisede pansiyon,halı saha büyük bir bahçe var.ek olarak buca ilköğretim okulu var yanında onunda spor salonunu kullanıyorlar.halkulade bir okul!zaten böyle bir duyum almıştım ama şimdi bu durumun somutlaşması beni gerçekten sevindirdi!

tolga_yilmaz
10 yıl önce - Cmt 20 Eyl 2008, 12:28

Ben de şu anda İzmir Fen Lisesi'nde eğitim görüyorum.İzmir'de bizim için ikinci bir seçenek çıkması da iyi oldu.İnşallah güzel başarılara imza atarlar.

tugay nurhan
10 yıl önce - Prş 16 Ekm 2008, 23:46

yeni bir fen lisesi olacağını duymuştum ama açılacağını hiç düşünmemiştim.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet