Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Gaziantep - Arkeoloji Müzesi ve Zeugma Mozaikleri
123 ... 353637   sonraki »

ANA SAYFA -> GAZİANTEP
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Mehmet YASA

13 yıl önce - Çrş 08 Arl 2004, 09:33
Gaziantep - Arkeoloji Müzesi ve Zeugma Mozaikleri

Gaziantep Arkeoloji Müzesi ve Zeugma Mozaikleri - (English - Diğer Başlıklar)

Müzede, Paleolitik Dönem'den başlayarak Osmanlı Dönemi'ne kadar uzanan çok sayıda eser sergilenmektedir. Özellikle Zeugma'da ortaya çıkarılan eşsiz güzellikteki mozaikler, heykeller ve çeşitli küçük buluntular görülmeye değer.

(+)

(Çingene Kızı)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Mehmet YASA

13 yıl önce - Çrş 08 Arl 2004, 09:50

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

enver karapinar

13 yıl önce - Çrş 08 Arl 2004, 11:47

Önce ellerine saglik Mehmet.
Bu resimler cok´tan ekzikdi bu forumda.

Fakat bu güzel eserler icin bu müze cok kücük ve
rüküs.

Daha büyügü be güzeli yapilmasi gerekiyor benim kanaatince.

Mehmet YASA

13 yıl önce - Çrş 08 Arl 2004, 13:22

Çok doğru söylüyorsun Enver, müze ufak geliyor bu eserlere ama sevindirici haber Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Valiliği yeni bir müze yapma kararı almışlar ve kolları sıvamışlar bunun için...

Beğendiğinize sevindim arkadaşlar, sağolun.. yolunuz düşerse gidin, görün..ben çok etkilendim

ve birkaç fotoğraf daha...

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Bu bronz heykel de güzeldi...

(+)

Mustafa Noyan

13 yıl önce - Prş 09 Arl 2004, 11:39
Gaziantep Müzesi Ek Bina İnşaatı

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) GAP Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Saip Konukoğlu, ek müze inşaatının tamamlanması ve Zeugma Antik Kenti'nden çıkarılan eserlerin burada sergilenmeye başlamasıyla Gaziantep'in turizm potansiyelinin artacağını söyledi.

Konukoğlu, Zeugma Antik Kenti'nden çıkarılan eserlerin Gaziantep'te sergilenmesinin çok önemli olduğunu belirtti.
Zeugma'dan çıkarılan mozaiklerin hem Gaziantep için hem bölge için önemli bir kültürel miras olduğunu ifade eden Konukoğlu, "Gaziantep Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla yapımına devam edilen ek müze inşaatının tamamlanması ve Zeugma'dan çıkarılan eserlerin burada sergilenmeye başlamasıyla Gaziantep'in turizm potansiyeli artacak. Gaziantep'teki kurum ve kuruluşların tarihi ve kültürel eserlerimiz konusundaki duyarlılığı çok önemli ve Gaziantep bu duyarlılığa sahip bir kent" diye konuştu.
Konukoğlu, 1991 yılında inşaatına başlanan ve halen devam etmekte olan Gaziantep Müzesi ek bina inşaatının en kısa sürede bitirilip, Mozaik Müzesi olarak hizmete sunulacağını ifade etti.
Zeugma Antik Kenti'nden çıkarılan eşsiz mozaikleri iyi değerlendirmek gerektiğini ifade eden Konukoğlu, "Zeugma Antik Kenti'nden çıkarılan tarihi eserler bizim için büyük miras. Eşsiz mozaiklerin, yapılacak olan Mozaik Müzesi'nde sergilenmesiyle, Gaziantep dünya kamuoyunda çok daha etkin bir şekilde tanıtılacak" diye kaydetti.

Kaynak: http://www.turizmdebusabah.com/devam_popup.asp?ID=19804

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 353637   sonraki »
ANA SAYFA -> GAZİANTEP