Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
Güncel Şehirlerarası Otobüsler - Haberler ve Yorumlar
Sayfa: Önceki  1, 2, 3 ... 559, 560, 561 ... 1823, 1824, 1825  Sonraki
Ana Sayfa -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Tekin
5 yıl önce - Cmt 04 Ekm 2008, 17:25

Alıntı:
volvo nasıl yaygın değil ülkemizde anlamadım dünyanın en iyi tırları volvodur her taraf volvo gökborada sadece 900 adet volvo tır var ona keza orkunda aynen öyle biraz bilipte yorum yapalım lütfen

Bizlerin en büyük eksikliği nedense yazdıklarımızda genelde kanynak göstermemektir. Oysa bu çok önemli gerçektende. Birde buna araştırmadan yazmacılık eklenince aynen yukarıdaki gibi bir mesaj ortaya çıkıyor.

O zaman bu mesajı yazana şunu sormak gerekiyor; Saab firması Türkiye genelinde 8 noktada servis veriyor. Eh Saab'da oldukça satan bir marka , ki ben bir çok yerde görebiliyorum, o zaman ülkemizde neden Saab uçakları satılmıyor veya pazarlanmıyor?

Demek ki firmaların ülkemizde uzmanlaşmak istedikleri alanlar konular farklı. Tıpkı Doğuş Oto'nun yaptığı gibi. Saab yanında Scania'nın da temsilcisi ülkemizde Doğuş Oto.

Scania ağır vasıtalar için ülkemizde 24 servis noktası bulunuyor, İstanbuldan Denizliye, Antakyadan Erzuruma kadar yeterli denilebilir. Ancak Doğuş Oto Scania çatısı altında otobüs'ten çok çekici ve kamyona önem veriyor ve bu konuda uzmanlık sağlamış. Ben bugüne kadar Scania Century otobüs modelinden 1 adet gördüm ülkemiz yollarında.

Volvo içinde durum benzer. Volvo Türkiye otobüsten çok kamyona yönelmiş bir strateji takip ediyor. Yaygınlıktan kastımız bu. Eğer bir 9900 otobüs ile Volvo'nun Diyarbakır servisine gidersek malesef otobüs orada aynen o şekilde kalır çünkü o servis çekici ve binek araç üzerine uzman.

Ama bir Man veya bir Mercedes veya bir Setra için aynı şeyi söyleyemeyiz. Man çok uzun yıllardan beridir kamyon otobüs ve çekicileri ile piyasada. Eğer Setrada Mercedes tarafından satın alınmasaydı onada servis problemi var derdik ama öyle bir şey yok.

Biz biraz birşeylerden haberdar olup ta burada bu foruma az da olsa katkıda bulunmaya çalışıyoruz.

Kaynak : Volvo Türkiye, Doğuş Oto Ticari Araçlar.

crazy40
5 yıl önce - Cmt 04 Ekm 2008, 21:30

arkadaşlar dün akşam aksaray a düğüne davetliydik tam aksaray otobanına gireceğizhızla bir 403 geliyordu yan kısımları aynı has seyahat gibi yapmışlar hatta babama da dedim baba has ın 403 ü geliyor diye sonra baktım ki tam okuyamadım yazıyı ama eshas seyahat yazıyordu biliyor musunuz böyle bir şirket

Ali.Özcan

5 yıl önce - Pzr 05 Ekm 2008, 12:44

Silinsin...

Mehmet Adıyan
5 yıl önce - Pzr 05 Ekm 2008, 14:29

Iğdır'dan İstanbul İstikametine Gitmekte olan IĞDIRLI Turizm otobüsü Düzce yakınlarında Devrilip kaza yapmıştır.

Araç Travego 17'dir. Neyse ki can kaybı yaşanmamış.34 Kişi yaralanmıştır.

Alıntı:
Edinilen bilgiye göre kaza, Ankara yönünden İstanbul istikametine gitmekte olan Nesrin Karagöz idaresindeki 34 LLN 92 plakalı kamyonet, sürücünün direksiyon hâkimiyetini kaybederek aynı yönde seyreden 76 AK 909 plakalı yolcu otobüsünün şeridine geçti. Kamyonetin yandan otobüse çarpması sonucu iki araç da şarampole yuvarlandı. 51 yolcunun bulunduğu otobüsten 34 kişi yaralandı. Kazada kamyonet sürücüsü Nesrin Karagöz, otobüs yolcularından Dindar Akot, Mehmet Şerif Amil, Vali Dagiye, Seydo Mirsahil, Firettin Seferow, Sakire Çakır, Badegül İldokuz, Meherremow Mohorromow, Seyit İkimet, Olgun İldokuz, Mirzalı İldokuz, Hikmet Seyitow ve kimliği henüz belirlenemeyen 21 kişi olmak üzere toplam 34 kişi yaralandı.

Yaralılar 112 acil servis ambulansları ile Düzce Atatürk Devlet ve Düzce Üniversitesi Konuralp Araştırma ve Özel Hayri Sivrikaya Hastanelerine kaldırılarak tedavi altına alındı. Jandarma kaza ile ilgili soruşturma başlattı.

KAYNAK: Cihan Haber Ajansı

yusuf erçelik
5 yıl önce - Pzr 05 Ekm 2008, 14:32

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=20007&start=1150

Yukarıdaki başlıkta önder22 Anadolu'nun 66 EC 444 plakalı Setra'sını koymuş.Andaolu Uşak merkezli bir firma ve Yozgat tarafına seferleri yok.66 ise Yozgat'ın plakası.Acaba otobüs Yozgat'taki bir firmadan Anadolu'ya mı satıldı diye düşünürsek Yozgat'ta Yeni SES, METRO gibi firmalar var şimdilik.Benim bildiğim SES'te genelde Mercedes-Benz var.Otobüs METRO'dan yada Öz Sivas Huzur Tur'dan geçmiş olabilir.Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar bizi aydınlatacağı için teşekkür ederim.

En son yusuf erçelik tarafından Pzr 05 Ekm 2008, 14:35 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

FıratKaradağ

5 yıl önce - Pzr 05 Ekm 2008, 14:33

Alıntı:
stanbul'dan Iğdır İstikametine Gitmekte olan IĞDIRLI Turizm otobüsü Düzce yakınlarında Devrilip kaza yapmıştır.

Iğdır'lı Turizm yıllar boyunca kaza haberleri yoğunlukla çıkan bir firma. Kim bilir kaç defa firma ismi değişti. Yine bu firmanın kazası olması oldukça can sıkıcı.

Mehmet Adıyan
5 yıl önce - Pzr 05 Ekm 2008, 14:35

Şanssızlık diyebiliriz aslında Geçen sene kış aylarındada Iğdır'da otobüslerinin üstüne Çığ düşmüştü.

RECEP KILINÇ

5 yıl önce - Pzr 05 Ekm 2008, 14:40

Anadolu ulaşımda çalışan setra eskiden anadolu ulaşıma ait idi.daha sonra elden çıkarılarak satıldı.Satın alanlar yozgatlı oldukları için plaka işlemlerini kendi memleketlerinde yaptırdılar.Anadolu ulaşımlada doslukları olduğu için araç bu firmada çalışmaya devam etmektedir.İsteyen arkadaşlara aracın eski resimlerinide gönderebilirim.

yportakal
5 yıl önce - Pzr 05 Ekm 2008, 23:43

özkaymak turizmde kaç adet setra var bilen varmı ?

En son yportakal tarafından Pts 06 Ekm 2008, 20:11 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

kenan41
5 yıl önce - Pzr 05 Ekm 2008, 23:51

FIRAT kardeşim çok ğüzell yazmış ıgdır turuzim cok sayıda haber ollmuş ve bunun önüne gecemiyorlar ya dereye ucuyor yada hatalı sollama nedeniyle kaza yapıyor bence bir an önce bir önlem alınması lazımm

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM