Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa - İş Merkezleri


ANA SAYFA -> BURSA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Akın Alan
11 yıl önce - Prş 21 Arl 2006, 03:53
Bursa - İş Merkezleri


Çağlar Holding Binası(+)
Ahmed_
11 yıl önce - Prş 21 Arl 2006, 15:57

Yukardaki fotoğrafı görünce Nergis Holdingle ilgili düşüncelerimi yazmak isterim.

Cavit Çağlar'ın Nergis Holdingi çok büyük bir yapılanma ama Sönmez Holdinge kıyaslanınca şehre pek katkısı olmadı.  Yanında çalışan binlerce insanı neredeyse asgari ücretle çalıştırıp zoru gördükçe işten çıkartır. Yaptırdığı okul hastane gibi hayır işleri pek azdır ama rakibi sayılabilecek Sönmez ailesi tam tersine Bursa'ya çok büyük şeylerin yapılmasını sağladı.
Sönmezler Bursanın her yerinde bir sürü okul, sağlık ocağı, Üniversite kampüsü, Onkoloji Hastanesi ve diğer hastanelere yaptığı katıkları hayırları var . Babasından sonra başa geçen Celal Sönmez de aynı şekilde ciddi hayır işleri yapıyor. Hiç bişey yapmayıp BTSO'da işadamlarını organize edipde BTSO ile yaptıkları bile yeterdi. Birde Asmerkezi Sönmez ailesi yaptırmıştı ama Cavit Çağlar'ın Nergis Holdinginin bir alışverişmerkezi yok. AliOsman Sönmez sağken yaptırdığı gibi dev teknik liseleri kampüsleri yada hastanelerinin benzerini bile yapmadılar Çağlarlar. Terminalin yanında yol boyunca hep Sönmezlerin yatırımları var. UÜ sosyal bilimler kampüsü, dev gibi AOS meslek lisesi kampüsü, Asmerkez hep arka arkaya gidiyor. Sanki Çağlar ailesi sadece para kazanma derdinde.


turker ustun

11 yıl önce - Cmt 24 Mar 2007, 17:24

Sönmez iş sarayı bursanın ilk modern kapalı çarşıdır . hatta doğrulugundan emin değilim türkiyedeki ilk yürüyen merdivenlerde bu çarşıda kullanılmış. Sönmez çarşısında çocukluğumun güzel anıları ile dolu Kıyafetlerimin çocuğunu galeir çocuktan giyinirdim... Önünde bir de üst geçit vardı sonradan tehlike yaratıyor diye sökülmüştü...Erol Gündüz

10 yıl önce - Cum 26 Eyl 2008, 15:26
Bursa'da İş Merkezleri
(+)
İstanbul yolu üzerinde, aynı tipte 8 ayrı banka şubesinin bulunduğu Özyıldırım Plazacevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA