Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Ali KIRLI
13 yıl önce - Pts 15 Eyl 2008, 14:47
Oğlunu sünnet ettiren baba hakkında suç duyurusu...

Önce habere bir bakalım:
Alıntı:
Berlin (AA)- Türkiye'de oğlunu sünnet ettiren Türk baba hakkında, ayrı yaşayan Alman eşi Nancy M. (27) tarafından suç duyurusunda bulunuldu. Bild gazetesinin haberinde, gerçek ismi yerine Ahmed Z. (45) olarak belirtilen babanın, oğlu Fatih'i (8) Türkiye'ye tatile götürdüğü, ancak annesinin izni olmadan gizlice sünnet ettirdiği öne sürüldü.

Birkaç yıldan bu yana eşinden ayrı yaşayan Nancy M, Fatih'in tatilden döndükten sonra olup biteni kendisine anlattığını, babasının Fatih'i zorla hastaneye götürerek sünnet ettirdiğini iddia etti.Fatih'in bundan dolayı acı çektiğini, üzgün olduğunu ifade eden Nancy M, eşi hakkında suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi.

Nancy M'nin avukatı Doris Lorenz, Fatih'in sünnet ettirilmesinde tıbbi zorunluluk bulunmadığını, babanın velayet hakkına aykırı davrandığını öne sürdü. Baba Ahmed Z. ise bunu hijyen durumu nedeniyle yaptığını belirterek, "Almanya'da da yaptırabilirdim. Türkiye'de daha ucuzdu" dedi. Türkiye'de her Müslüman erkeğin sünnet olduğu hatırlatılarak, kırsal bölgelerde bunun çok kötü tıbbı şartlarda yapıldığı iddia edilen haberde ayrıca, Ahmed Z'nin mahkeme tarafından adam yaralamaktan suçlu bulunması durumunda 10 yıla kadar hapis cezası alabileceği kaydedildi.

Farklı kültürden insanlarla evlenmek güzel de, bu gibi sorunları yaşamayı göze almak gerek. Eski yengemiz Nancy M, oğlu Fatih'in sağlığını düşünerek mi bu davayı açtı, yoksa İslam dünyasına bir nefer kazandırmanın acısını mı yaşıyor tartışılabilir. Ahmed Z. kardeşimiz oğlunun annesine danışmamakla bence hata etmiş. Kurnazlık yapıp tatile gelince operasyonu gerçekleştirmiş. Ama karşısında dinden imandan anlayan bir medeniyet yok ki!.. Bazı turistlerin sabah ezanından rahatsız olduklarını, tatillerinin iyi geçmediği gerekçesiyle paralarını geri istediğini duymuştum. Madem müslüman ülkeye tatil için gidiyorsun, ezan sesine razı olacaksın değil mi? Eski yengemiz oğlunun adına razı olmuş da, sünnetine niye zırlıyor?

ömer bey
13 yıl önce - Pts 15 Eyl 2008, 18:47

Hemen farklı kültürden diye yüklenmeyelim.

Belki de anne oğlunun mürüvvetini kendisi ve kendi akrabaları da göremedi diye üzülmüştür.
Yoksa itiraz edeceğini sanmıyorum açıkçası.

Güzel oğlunun babası Ahmet Z. bey ile evlenirken, Ahmet Z. bey sünnet estetiği yaptırıp "sünnetsiz" mi olmuştu ki itiraz etsin hanım efendi oğlunun sünnetine.

Yanlış anlaşılma var kesin.

Ben açıkçası haber başlığına atladım hani şu helikopterli sünnet alayı düzenleyen babaya suç duyurusu diye.

Ne inanılmaz bir şey di o komik adam yahu. Eğer oğlum benim istediğim kız ile evlenmeyi kabul eder ve isterse onu düğüne f-16 ile getirtirim demişti.

Bunun için ise "ben vatandaşım giderim Genel Kurmay Başkanıma yap bir babalık derim, O olmazsa Başbakana,i O da olmazsa Cumhurbaşkanına".

Nerenin kimin vatandaşı ise.

Memleketin geldiği densiz davranış biçimlerinden bir örnek.
Habu ki haddini bil yerini bil değil mi yani

Tevfik Akdora
10 yıl önce - Sal 07 Arl 2010, 16:50

Allahtan kadın, kız çocuğunu sünnet ettiren toplumlu bir ülkeye kızını yollamamış veya Afrikada boyun uzatan halkalar takılan toplumdan birisiyle evlenmemiş. O zaman da tuttururlardı dinden anlamayan medeniyet diye...

Yağmur_06
10 yıl önce - Sal 07 Arl 2010, 16:53

Alıntı:
Yüce Allah bizi dosdoğru eksiksiz yarattı. İnsanın bunu düzeltmeye çalışması olmaz. Ayrıca sünnet bir yahudi adetidir.

Vay'be Yüz yıllardır süre gelen bir gelenek YALANMIŞ, Dostum neden daha önce söylemedinki

Alıntı:
Sual: (Sünnet olmak bid’at olup dinde yeri yoktur) diyorlar. 1400 yıldan beri âlimiyle evliyasıyla müctehidiyle bütün Müslümanlar toptan bid’at mi işliyorlar?
CEVAP
Kim oldukları ve neye hizmet ettikleri bilinmeyen bir kısım insanlar, her şeye bid’at diyorlar. Sanki din yeni gelmiş gibi, dinin Peygamberi yokmuş gibi, her fırsatta dinimizi ve Resulullahın vârisleri olan İslam âlimlerini sorgulamaya çalışıyorlar. Bunlar kıyamet alametidir. Çünkü hadis-i şerifte buyuruluyor ki:
(Kıyamet yaklaştıkça, yeniler, önceki âlimleri cahillikle suçlayacaktır.)

Fatih C1
10 yıl önce - Sal 07 Arl 2010, 16:54

Alıntı:
Müslümanım ama oğlumu asla sünnet ettirmeyeceğim. Ben ne yazık ki yanlış yapılan sünnetin sıkıntısını çekmekteyim. Zulüm günahtır. Yüce Allah bizi dosdoğru eksiksiz yarattı. İnsanın bunu düzeltmeye çalışması olmaz. Ayrıca sünnet bir yahudi adetidir.

Rum/30: O halde sen yüzünü, bir hanîf olarak dine, Allah'ın insanları üzerinde yarattığı fıtrata çevir. Allah'ın yaratışında değiştirme olamaz. Doğru ve eskimez din işte budur. Fakat insanların çokları bilmiyorlar.

Saçını sakalınıda kestirme o zaman. Peygamber senin kadar düşünememiş olacakki bunu fıtratı değiştirme olarak düşünememiş ve yasaklamamış.

Uğur!
10 yıl önce - Sal 07 Arl 2010, 16:56

Desene gitti boşu boşuna

MeteHan!
10 yıl önce - Sal 07 Arl 2010, 16:58

Sünnet olmak İslam’ın şiârındandır. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Sünnet olmak, erkekler için, sünnettir.) [Taberani]

(Fıtri sünnet beştir: Sünnet olmak, kasıkları temizlemek, tırnak kesmek, koltuk altını temizlemek ve bıyıkları kısaltmak.) [Buhari]

(İbrahim aleyhisselam, 80 yaşında [sünnet emri gelince gecikmemek için] balta ile kendisini sünnet etti.) [Buhari]

(Sünnetsiz adam, 80 yaşında da olsa, Müslüman olunca yine sünnet edilir.) [Beyheki]

Resulullah, Müslüman olan erkeğe, 80 yaşında olsa bile, sünnet olmayı emrederdi. (Taberani)

Bidatlara yaklaşmayın Peygamberin ve tüm peygamberlerin sünneti olan sünneti yaptırın.
Sağlık açısındanda son derece faydalı.

Yağmur_06
10 yıl önce - Sal 07 Arl 2010, 17:06

Bu konunun sonunu hiç hayır görmüyorum, birazdan birileri çıkıp Dinimizi tartışmaya başlarsa hiç şaşırmam.

Alıntı:
Alıntı:
Zulüm günahtır. Yüce Allah bizi dosdoğru eksiksiz yarattı. İnsanın bunu düzeltmeye çalışması olmaz. Ayrıca sünnet bir yahudi adetidir.

Alıntı:
Sünnet/Hıtan Kuran'da geçmez. Yapılan zulümdür.

Site Kuralları derki,

En son Yağmur_06 tarafından Sal 07 Arl 2010, 17:08 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

MeteHan!
10 yıl önce - Sal 07 Arl 2010, 17:07

abdest almakta kuranda geçmiyor.
namaz kılmanın tarifide yok kuranda ne yapacaz şimdi.
Peygamber efendimizin sünnetine uyacağız.

"Ey iman edenleri Allah'a ve Rasûlü'ne itaat edin ve O'ndan yüz çevirmeyin " (Enfal, 8/20).

"Ey iman edenler; Allah'a itaat edin, Rasûl'e itaat edin ve sizden olan ulü'l-emre de (içinizden çıkan, inanç, duygu ve düşüncelerinizi paylaşan, acıda, sevinçte, kederde sizinle beraber olan büyüklerinize de) itaat edin." (Nisâ, 4/59).

"Allah'a itaat edin; Rasûl'e itaat edin." (Nisâ, 4/59; Nûr. 24/54...)

"O (Allah) ki, ümmîler içinde kendilerinden bir rasûl ba's buyurdu. (O Rasûl). onlara Allah'ın âyetlerini okuyor, onları temizliyor ve onlara kitabı ve hikmeti öğretiyor..." (Cum'a, 62/2).

Uğur!
10 yıl önce - Sal 07 Arl 2010, 17:10

Alıntı:
Sünnet/Hıtan Kuran'da geçmez. Yapılan zulümdür.

Dostum adı üstünde zaten "SÜNNET".
Hangi sünnet Kuran-ı Kerim' de geçiyor ki ?

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET