Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Phileas Marka İlk Metrobüs Aracı Nihayet İstanbul'a Geldi!
« önceki   123 ... 373839 ... 767778   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
kilitli
sayfa 38

Metrobüs hattına Phileas almak gerekli miydi?
Evet, fiyat farkına değer 36.4%  36.4%  [172]
Hayır, boşuna masraf 63.6%  63.6%  [301]
Toplam Oy : 473

Ahmet Çelik

14 yıl önce - Sal 09 Eyl 2008, 02:56

biz ekip kurduk tek çıkmayız tribi var belediyede dediğiniz gibi tek tek çıksınlar trafiğe nolcak süsümü kaçacak işin;)

EmirOtluoglu

14 yıl önce - Sal 09 Eyl 2008, 13:12
Phileaslar Avcılar'da

Bugün arkadaşımın odasına gittiğimde tam bir şok yaşadım, camdan dışarı baktığımda bir sürü Phileas'ın Avcılar'da yeni kurulan garaja geldiğini gördüm. Hemen işi gücü bırakıp makinemi aldım ve garaja koştum.

Gittiğimde bir görevli izin almadan geldiğim için biraz tedirgin oldu ve metrobüs durağından bir yetkili ile görüşüp gelirsem daha rahat inceleme yapabileceğimi söyledi, yine de sağolsun içine bindirtti hatta koltuğa oturup metrobüs ve basına yansımaları üzerine bir 5 dakika da sohbet ettik.

Bu arada filo numaralandırmaları da yapılmış araçların: 2008-01 ile 2008-06 arasında numaralar taşımaktaydılar. Yalnız 2008-04 ortada yoktu, görevlilere akibetini sorduğumda onların da bilgi sahibi olmadıklarını gördüm.

İşte fotoğraflar:

Görevlinin söylediğine göre 34 TN 2777 plakalı 2008-02'nin kayışı atmış, garaja gittiğimde onunla uğraşıyorlardı

İşte size Phileas Treni 3 araç ardarda:

Ön kapıdan girince araç bu şekilde gözüküyor:

Şöför mahalli:

Ön ve Önden sonraki ilk kapının arasında bu şekilde açılır kapanır koltuklar mevcut:

Duracak tabelasının yanı sıra sanırım tramvaylardaki gibi durakların isimlerinin görüleceği elektronik tabelalar var körük bağlantılarında.

Araçların ne zaman sefere verileceğini görevli de bilmiyordu, garaj yeni bir oluşum olduğu için şimdilik yapılan bina kullanılmaz durumda, bu yüzden sadece güvenlikle ilgili bir iki personel getirmişler Edirnekapı'dan, sanırım ileriki günlerde sistem oturacaktır.

Serhat Atan

14 yıl önce - Sal 09 Eyl 2008, 13:23

Araçları resimlerden gördüğümüze göre;filo numaraları da verilmiş.Büyük ihtimal yakın bir zamanda sefere çıkarlar artık.Umarım kalanalrı da bir an önce gelir.

Emre Güray
14 yıl önce - Sal 09 Eyl 2008, 13:30

Araçların plakalarının takılmış olmasıda gümrük v.b sorunların tamamen aşıldığını, filo numaralarının takılmasıda seferlere çıkmasına çok az zaman kaldığını göstermekte Emir arkadaşım çok güzel bir olaya şahitlik etmiş ve bizimle paylaşmış, ellerine sağlık

Bu arada filonun 20 araçlık seviyeye ulaştıktan sonra seferlere çıkma fikri belkide diğer araçlardan (capacity ve citaro k) daha seri bir şekilde indi bindi olacağından sefer aralıklarında aksama olmasın düşüncesiyle devreye girmiyor olabilr.

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Çrş 10 Eyl 2008, 01:27

Phileaslar'ın gelişleri her nekadar sancılı da olsa, yine de İstanbul yollarının ilk defa tanışacağı çift mafsallı otobüsler, kent estetiğine müsbet katkıda bulunacaklar...

Akın KURTOĞLU

Süha
14 yıl önce - Çrş 10 Eyl 2008, 01:32

Sayın Emir Otluoglu Fotoğrafı

Bu Metrobüste arabanın üstünde ön camda A4 kağıdında ne yazıyor merak ettim ? Araçla ilgili bir konu mu acaba ?

En son Süha tarafından Çrş 10 Eyl 2008, 01:34 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Hamit UÇAR
14 yıl önce - Çrş 10 Eyl 2008, 01:33

Araçların fiyatı çok yüksek ama mecbur gelecek tek kötü yani fiyatlar olsun sonuçta araç 2 körüklü metrobüs hattınaçok uygun trafiği normalden sağlayacak şu anda yeni metrobüs hattımızı açtık araçlar yetmedi bunlar bir an önce çalıştırılmalı artık.

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Çrş 10 Eyl 2008, 05:08

Çift cephedeki karşılıklı kapıların dezavantajı: Yolcular ilk vakitler, tramvaylarda olduğu gibi, gelmekte olan istasyonun hangi tarafa denk geleceğini kestiremeyip, Phileaslar'da da yanlış kapı sahanlıklarında birikeceklerdir birkaç gün. Sonradan, her halûkârda sağ cepheden inileceği öğrenilecektir...

Akın KURTOĞLU

0345 özer er

14 yıl önce - Çrş 10 Eyl 2008, 16:35

kaç teker var bu araçta,güzel görünüyorda ne zaman başlayacak,kısa sürede ıskartaya çıkacak gibi geldi bana,birde bunları kim kullanacak inşallah faydalı olurlar haydi hayırlısı.SAYGILAR

Taha
14 yıl önce - Prş 11 Eyl 2008, 03:16

Mercedes Capacity ile Phileaslar arasinda yolcu alma kapasitesi ne kadar bir bilginiz varmi ?

sayfa 38
« önceki   123 ... 373839 ... 767778   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM