Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
İstanbul Metrobüs Başlayınca, E-5'i Kullanan Toplutaşıma Hatları Kökünden Değişecek (mi?)
sayfa: Önceki  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 25, 26, 27  Sonraki
Ana Sayfa -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
derbeder2007
5 yıl önce - Prş 04 Eyl 2008, 11:59

bence metrobus hattinin oldugu guzergahtaki otobusleri kaldirmalari gerek bakirkoy cevizlibagada gerek varmi? bakirkoyden metrobus geciyor bilmiyorum belkide ben yanlis dusunuyorum

omersever

5 yıl önce - Prş 04 Eyl 2008, 11:59

Alıntı:
Bugün 85'in hareket saatlerine bakacaktım ilginç birşeyi farkettim
meşhur 85 Bakırköy-Mecidiyeköy hattımızın adı BAKIRKÖY -CEVİZLİBAĞ olarak değişmiş.
İETT metrobüsün açılışı ile beraber örtüşen hatlara tırpan vuracak gibi görünüyor

85M ve 85B hatlarında ise böyle bir değişiklik henüz yapılmamış.

Bu guzel haber bence. Digerleri de en kisa zamanda gelir insallah.

omersever

5 yıl önce - Prş 04 Eyl 2008, 12:05

Bu arada

85A MERTER SİTELERİ -ZEYTİNBURNU METRO
85G GÜNGÖREN - İNCİRLİ

olmus. Gerci bu hatlar icin durak isimleri hala Mecidiyekoy'e kadar gidiyor ama onu da yakin zamanda guncellerler herhalde.

Uğur Doruk ÇELİK

5 yıl önce - Prş 04 Eyl 2008, 12:30

Alıntı:
--------------------------------------------------------------------------------
bence metrobus hattinin oldugu guzergahtaki otobusleri kaldirmalari gerek bakirkoy cevizlibagada gerek varmi? bakirkoyden metrobus geciyor bilmiyorum belkide ben yanlis dusunuyorum

En azından 76b kalmalı diye düşünüyorum bende.Çünkü bakırköy'ün içine kadar girdiği için bu hat kalmalı.

Ali Cemal
5 yıl önce - Prş 04 Eyl 2008, 12:42

Alıntı:
Bu hatta araç sorunu olup olmayacağı, mevcutların yetip yetmeyeceği konusu pek konuşulmadı sanki, ya da ben atladım.

Araç sorunu olmaz zaten 85M 75M 85 85B hatlarından bayağı araç kaydırılacak. Citaro körüklüler kullanılır 100 Adet Capacity ve belkide phileaslarda (4 Adet) kullanılır fazla araç sorunu olacağını sanmıyorum. birde Cevizlibağ gibi durakta bekleme olmayacak artık araçlar hep akacağı için 100 aracın durmadan akması durumunda araç problemi olmaz.

tolgac
5 yıl önce - Prş 04 Eyl 2008, 12:42

Alıntı:

Değişiklik yapılmayacak, tümden kalkacak 85M en azından....

Evet 85M pazartesi günü itibariyle anlamsız hale gelecek. Diğer mesajlardan da gördüğümüz kadarıyla İETT 85 ailesine ait hatları dikey besleme hattı haline getirmeye başlamış.

Alıntı:

Benim tahminimce İETT metrobüs var diye -güzergahı metrobüs ile örtüşse dahi- bazı hatları tamamen tasfiye etmeyecek.85'in cevizlibağa sonlandırılacak olmasının altında cevizlibağın önemli bir transfer merkezi olması yatıyor.Örneğin 500 serisi ile uzun mesafeden gelen biri cevizlibağda inip metrobüse binip 2-3 durak sonra inip tekrar 85'e binmek yerine cevizlibağda 85'e binecek.
bunda bakırköyün önemli bir çekim merkezi olmasının etkisi yüksek olmuştur.Yoksa bakırköye yapılan uygulama diğer 85 ailesi mensupları ile çelişiyor

Mak.Tek.Mehmed
5 yıl önce - Prş 04 Eyl 2008, 12:52

Alıntı:
Bugün 85'in hareket saatlerine bakacaktım ilginç birşeyi farkettim
meşhur 85 Bakırköy-Mecidiyeköy hattımızın adı BAKIRKÖY -CEVİZLİBAĞ olarak değişmiş.
İETT metrobüsün açılışı ile beraber örtüşen hatlara tırpan vuracak gibi görünüyor

85M ve 85B hatlarında ise böyle bir değişiklik henüz yapılmamış

Bence bu hatta çalışan tüm otobüsleri kaldırmaları gerekiyor. Özellikle Halk otobüslerini.

hakanaydın
5 yıl önce - Prş 04 Eyl 2008, 12:58

Cevizlibağın önemli bir aktarma merkezi olması çok güzel, ama 85G nin İncirlide sonlanması çok saçma. Güngören cevizlibağ olarak çalışması çok daha doğru olacaktı.

Ufuk Şanver

5 yıl önce - Prş 04 Eyl 2008, 13:22

Alıntı:
85A MERTER SİTELERİ -ZEYTİNBURNU METRO

İyi de bu hat Merter-C.bağ-h.oğlu- Çıksalın-Nişangah-Okmeydanı-SSK-perpa-Hürriyet tepesi-Mecidiyeköy yoluyla gidiyordu.
Yani zaten D-100 den giden bir hat değil.

Bu hattı Z.Burnu Metro ya çekmekle hiç iyi etmemişler.Millet 93M ye aktarma yapsın istiyorlar herhalde ama 93M zaten çakılı bir hat.Ayrıca aktarma da parayla.

Bu hatta çalışan İETT otobüslerinin tamamı da İKARUS.Yani bu hattan araba çekip metrobüse vermek
için bu hattı kaldırıyorlarsa ne diyeyim artık.

iyi günler

İSMAİL ÇELİK

5 yıl önce - Prş 04 Eyl 2008, 14:04

85M metrobüs devreye girince kalkacaktır.Ama okuduklarıma göre 85A Zeytinburnu Metro,85G mesela İncirli'ye kısaltılmış,bunların kısaltma yeri 85B'de mesela Cevizlibağ olmalıki vatnadaş kısa mesafe için indi bindi yapmasın(arayı kastedediyorum)ama mühim olanı Kabataş ve buraya uzatılan Cebeci tramvayına direkt aktarma imkanı bulsun.Aktarmada para alındığı için burada 3 akatarma vatandaşa cazip gelmez.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM