Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Yaşar Nuri Öztürk
« önceki   123 ... 787980

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 80
akin87
2 ay önce - Sal 29 Ksm 2022, 13:29

Alıntı:
Hep diyoruz; "uydurulmuş din, ateist yetiştirme çiftliğidir"

Ateizme, deizme vs.. gecenler nedense hep Modernistler, Kurancilar, Laikciler, Ankara Ilahiyatcilar vs....
Insanlar Cübbeli ile bunlar arasinda, yani bir Yasar Nuri, arasinda secim yapmak zorunda degil. Bu Ümmetin ak ve pak bircok Alimi var.... Tasavuf da Ehli Sünnet demek degildir .... Hurafe ariyorsaniz oraya bakin, Ehli Sünnete.. ehli Hadis'e degil...

Ertuğrul MERTEL

2 ay önce - Sal 29 Ksm 2022, 13:35

Senin benim mesajlarımı okumadığını
Okusan da anlayamadığını çok iyi biliyorum Akın . Herşey ortada .
Birilerinin DUYGU DÜNYASINA GİREMEDİĞİNİZ ise KABAK gibi ortada .

Alıntı:

KURAN BİZE YETER diyenler Hadi Hadis Külliyatına bakmıyor Rivayetleri Saçma salak kabul etmiyor .

BİLGİ = YORUM değildir .
Yorum BİLGİDEN EDİNİLEN Bağımsız Hüviyettir . Bize gelenlerdeki Yaşanan olayın BİLGİSİ Sadık Haber olarak rivayetlerde gelmiş diyorum . Fakat Senin bunu alıp BİLGİDEN HELVA yaparken ALim dediklerinin ÇIKARTTIĞI yorumu yanlış .
Zamanla Bugünkü gibi ELLERİNDE VERİLER olmadığı için bu yanlışa düştüler .
BUGÜNKÜLERDE ARTIK VERİLER ELİNDE OLUNCA
YANLIŞLARINI ELİYORLAR .
TOPYEKÜN GÖMMÜYORUZ .

Öyle yerlerde ISKA geçmişler ki bazı konuları ... ELKİTAP = KURAN çevirileri gibi Ortaya çıkan durum bizi DELİRTİYOR . Hatalarını gösteriyoruz . Sanki DİNİN elden gidecek Yırtınıyporsunuz .
SENİN ELÇİN VAHY ALTINDA İKEN BİLE İCTİHAD HATASI YAPMIŞ Görmüyor musun . Nasılda İnandım dediğin ELÇİMİZ bu halde iken
SEN KİMİ SAVUNUYORSUN BENİM KARŞIMDA .

YANLIŞLARINI DA SÖYLEYİNCE "ANLAYAMAMIŞLAR" DEYİNCE
Bozuluyorsunuz . Ben buralara dikkat çekiyorum Öncelikle . TOPYEKÜN anlamadıklarını söylemiyorum ve NE olursa Olsun DİNE hizmet etmiş oldukları veya bunu sandıkları da AŞİKAR samimi olarak . Fakat O gün BİLGİ Eksikliği mevcut . SOMUT'lar yok . NAHL 8'deki sOMUT yok Ortaçğada . Doğal olarak Ayetlerin yorumu ve DİN kabulleri savrulmuş .
NAHL 8'in somutu sonrası ise
NAHL 9'da bile SÜREÇTE 2 YOLUN doğacağını O gün Kuran haber veriyor .
SİZ KURANI OKUMUYORSUNUZ Ki .
Alim dediklerinizin de bunlar ile ilgili VARSA BİZE DEDİKLERİ
Size dedikleri yerleri
BUYURUN siz gösterin . Ben de O alimi BAŞIMIN TACI yapayım . ALİM BU DİYEYİM . Devrinin HABERİNİ veren Vahyin işaretlerini KURAN'dan bulmuş ve TÜM insanlığa İlan etmiş diyeyim .

Gelelim sana .
Sen Maide 43-48 arasına bak dediğimde
Ne yani Şimdi GİDİP Tevrata mı bakalım sonucunu çıkartmış Adamsın Akın .
Sen git Bebeği salla Beşikçi baba .

ADEM oğlunun DİN Kitabı TEVRAT ve Onunizleri üzerine İNCİL'dir .
Genetiği İNSAN OĞLU OLANIN ise "EVRENSEL DİN KİTABI" KURAN'dır yazdım orada .
OKUMUYORSUN Kİ .

AMA NONTEİST AGNOSTİK veya TEİST olan bunu Hayatında duymadı .
Ben DİNİME ve KİTABIMA dolayısı ile Onu Getiren ELÇİSİNE Ümmetliğimi ALLAHIN İzni ile yapıyorum .
Sen hiç merak etme ...
VİCDANLAR Buna Şahitlik eder .
Diller söyleyemese bile .

En son Ertuğrul MERTEL tarafından Sal 29 Ksm 2022, 13:43 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

akin87
2 ay önce - Sal 29 Ksm 2022, 13:42

Abicim bak harun ve engin de burda. hadi ben aradan cikiyorum. hadi görelim nasil döndürüyorsun bunlari Dine.... hadi eline, diline kuvvet... Biz cahiliz... buyur....
sapmadan ... oraya buraya catmadan.... metin üzerinden konusun bakim ....

Rengin88
2 ay önce - Sal 29 Ksm 2022, 14:00

Alıntı:
bu kıromagnon seviyesine popomla gülüyorum artık....

Zaten beyne dayalı bir eylemi gerçekleştirdiğin organla, senin zaten sorununun iki kulak arasında olduğunu, lobları karıştırdığını belli ediyorsun. Onayladığın için teşekkürler

Ertuğrul MERTEL

2 ay önce - Sal 29 Ksm 2022, 14:17

Gelsinler .
Allahın izni ile Hepsine yeterim . Bunlar HAKİKATİ arıyorlarsa ÖĞRENDİĞİM TÜM Bilgileri detayları ile AKILLARINA işaret ederek veririm . İncelerler . Sorarlar .
Bunlar en azından samimi söylüyorum AKLINI kullanmayı İLKE edindiklerinden
DÜZ mantıkla bile bir çok yerde SUSMAK zorunda kalacaklar . DERİN analiz kabiliyetleri yok .
Hayata DÜZ bakıyorlar ... Ben bunların ağababalarının bakışını biliyırum . En derin bilginleri En sonunda Keyfi istemediği için kabul etmeyeni bile var . Bu durumdan memnun . Mükellefiyeti yok KAFA RAHATLIĞINI Seviyor adam . Ona kim ne yapabilir .

Bunlar YOK ZEYD ZEYNEP GİG TV ise mevzuları gene yazışırım . Amma herkes bilir ki ...
HAKİKATİ aramayan ve NİYETİ bozuk olanı BİLGİ düzeltemez .

Eğer soru sormak isteyenleri var ise .
Bunlar Şunu ÖNCELİKLE BİLSİNLER .
ŞURA 51 .ayet .
Allah bir insanla ancak vahiy yoluyla veya perde arkasından konuşur. Yahut da bir elçi gönderir de izniyle ona dilediğini vahyeder. Şüphesiz ki O çok yücedir, hüküm ve hikmet sahibidir.

KURAN
DİREKT ALLAH'tan KULUNA bir VAHY değildir .
O Tarz DİREKT ALLAH'tan Kuluna Vahiyler HADİSİ KUDSİ ifadesini alır ve Orada bile LAFIZ NEBİ'ye aittir . MANA İLAHİ'dir . Kurana'da bunlar KARIŞMASIN diye alınmamıştır .
Kuran METOD olarak ŞURA 51. deki 3 MEtoddan BİR ELÇİ GÖNDERMEK SURETİ İLE bize gelmiş bir VAHY'dir . Onun LAFZI / söze dökülürken kullanılan İfade edilme metodu (MANASI DEĞİL) Meleğe ve MELEĞİN BAĞLI olduğu DÜZENİN Konseyi Olan MELEİ ALA'daki LEVHİ MAHFUZ'daki YAZILI KİTAPLARDAKİ yerlerden alınmıştır .

Öncelikle KURAN nediri bu ADAMLAR bilmeleri lazım . Bunu bilmiyorlar .
ALLAH'tan gelmiştir Konusu TANRININ Kullarına YALAN SÖYLEMEMESİ ESASINA DAYANIR ve Bu Kabule . Bu mana da KURAN'ın Kendisi SADIK HABERDİR . MELEKLERDE bu Konuda ASLA İçinde Kullarını Şaşırtacak bir Akıl Oyunu olmadan , O Metni SADIKANE Seçilen ELÇİ'ye Teslim etmişlerdir .
Ben bir sürü veri ile bunu TARİHSEL veri ile zaten DOĞRULADIM .
Kuran'ın Haber olarak HADİYS olması DÜN itibariyledir .
Bugün ARTIK O haberlerin bir Çoğu da ÇIKMIŞTIR . YANİ ARTIK ŞAHİTLİK EDİLECEK DEVİRDİR . Bu Sebeple Onun HABERİNİ SOMUT olarak tartışalım dedim Buyurn gelin diye Zaten ben Meydan okumuştum .
SOYUT İLE HAVANDA SU dövüyorsunuz diye Ben Zaten Onları sahaya davet etmiştim .
Gelmediler .

Heee gelirlerse ...
Gözüne de Allahın izni ile Sokarım Adamın .
KÖR değilse görür . Göremeyenlere bu lafım . ALLAHIN VAHYİNDEKİ Haberi GELEN TÜM HERŞEY BUGÜNE KADAR ÇIKMIŞ .
MEHDİ'de HAK'tır ve Çıkacaktır .
MESİH İSA A.S'da yükseltildiği yerden Tekrar geri gelecektir .
Bu TARZ bize GELEN VERİLER ESKİ İSLAM ALİMLERİNCE TASTAMAM Bize sağlıklı olarak korunarak gelmiştir .
DOĞRU YERLERİNİ de söylerim ...

En son Ertuğrul MERTEL tarafından Sal 29 Ksm 2022, 14:21 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

ismail 3501
2 ay önce - Sal 29 Ksm 2022, 14:42

Yaşar Nuri bir İslam felsefesi profesörü aynı zamanda hukuk fakültesini de bitirmiş. Kendisine ilahiyatçı gözüyle bakmamak dolayısıyla dini konularda her sözünü de bir otoriteymiş gibi ciddiye almamak gerekir. Hiç anlamaz dememek lazım ama bir müfessir kadar da değil. Tıpkı bir marangozun araba tamirinden ne kadar anladığı gibi.

sayfa 80
« önceki   123 ... 787980
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET