Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya - Hadim - Eğiste Viyadüğü (Türkiye'nin en yüksek ayaklı viyadüğü)
« önceki   123 ... 515253 ... 565758   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 52
emre yildiz

2 ay önce - Cmt 26 Ksm 2022, 18:39

İlkokula giderken babamın memuriyeti nedeniyle Hadim'de bulunuyorduk, bayramlarda Konya'ya giderken otobüs koltuklarının arkadasında siyah küçük poşetler standart olarak bulunurdu, zira bilhassa Eğiste civarında otobüsün yarısı kusardı, bir de sigara içen dayılar olurdu, otobüsü duman altı ederlerdi, yolculuk 302 model otobüslerle 2,5 saat kadar sürerdi. Ne zahmetli, dolambaçlı ve uzun bir yoldu bizim için. Şimdi o günleri hatırladıkça bu viyadüğün ne büyük bir eser olduğunu daha iyi anlıyorum. Emeği geçen işçisinden müteahhidine, bürokratından siyasisime kadar herkese tek tek teşekkür ederim, emeğinize elinize sağlık.

Yavuz Sinop

2 ay önce - Cmt 26 Ksm 2022, 18:49

(+)

👉Eğiste Viyadüğünden ilk araçla bakandan önce Eğistemizin gülü Hüseyin dayımız gecti hayırlı olsun inşaallah...😊

snell479

2 ay önce - Cmt 26 Ksm 2022, 21:21

ali alimi012
2 ay önce - Cmt 26 Ksm 2022, 21:25

Serkan bilmez de bilenler vardır
Hadimden sonra iki güzergahı var sonuçta ileride tek yola girsede bunu bilen yorumlar mı
Hangisi daha iyi

Mustafaa ahmet
2 ay önce - Cmt 26 Ksm 2022, 22:16

Alıntı:
Konya'ya giderken otobüs koltuklarının arkadasında siyah küçük poşetler standart olarak bulunurdu, zira bilhassa Eğiste civarında otobüsün yarısı kusardı, bir de sigara içen dayılar olurdu, otobüsü duman altı ederlerdi, yolculuk 302 model otobüslerle 2,5 saat kadar sürerdi.

Esasında bu olay tüm yurtta hemen hemen benzer şekilde cereyan ediyormuş.
Liseye giderken Patnos'tan Ağrı'ya her gittiğimizde benzer olay gerçekleşirdi. Çünkü o 302'lerde garip bir koku vardı. Otobüse bindikten yarım saat/45 dakika sonra otobüste epey kişi dökülüyordu.
Tabii otobüsün yanında yollarımızın aşırı virajlı ve asfaltının bozuk olmasının da büyük bir etkisi vardı.

O yüzden yurdun neresinde olursa olsun yeni bir yol, tünel, köprü yapıldığında hiç geçmezsem bile çok mutlu oluyorum.

Bizim jenerasyon yokluğu gördüğü için varlığa daha fazla seviniyor.

Bu viyadük vatana millete hayırlı olsun.

AHMET TALHA BİRCAN

2 ay önce - Cmt 26 Ksm 2022, 22:45

Ülkemize, Konyamıza, milletimize hayırlı olsun. Yapımında emeği geçen herkesten Allah razı olsun.

erkan_gs_mk

2 ay önce - Cmt 26 Ksm 2022, 23:03

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu

"Başarı ekip işi!
@KarayollariGM

📍Konya, Hadim"

Alıntı:

(+)

sfzb67 serkan

2 ay önce - Cmt 26 Ksm 2022, 23:14

Ermenege giderkem devamlı kullandigim güzergah hayirli olsun.
Fakat bu viyaduk ile Konya Alanya arasinin 2 saatte düştüğü yalan.

Karaman Ahmet
2 ay önce - Pzr 27 Ksm 2022, 02:14

Güzergahta ki tüm tüneller açılırsa ve Mahmutlar doğru, 20 km'lik berbat guzergaht duzeltilirse, belki 2,5 saat olabilir.

Yol daha bitmeden, Viyadüğün önemini vurgulamak için, abartmışlarmı, araştırmadan, tüm güzergahın hedeflediği zamanımı yazdılar. Hepsi aynı ağızdan 2 saat 15 dakika yazmış, ilginç.

Berkayyy07
2 ay önce - Pzr 27 Ksm 2022, 08:51

Viyadukten gevne barajina kadar bile neredeyse 1 saat suruyor yolu kullananlar icin 2 saat 15 dakika cok komik bir sure, cunku bu imkansiz

Tamam konya il sinirlari icinde kalan bölum neredeyse tamamen duble yol oldu, alanya tarafinda da ciddi bir calisma olursa ozaman yolculuk suresini etkiler. Mahmutlarin rampalari ve virajlari baypas edilmeli.

Mahmutlarin tepesinde sehri goruyorsun ve 20 25 dakika daha oraya varacam diye cebellesiyorsun

sayfa 52
« önceki   123 ... 515253 ... 565758   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM