Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ruslar ve Mersin [Yatırımlar, Haberler]
« önceki   123 ... 3435363738   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 35
Bipo33
2 ay önce - Cmt 26 Ksm 2022, 18:51

Kurslarda sorun yok mevzu dillerinin sehri, kulturu ele gecirmesi. Hangi millet olursa olsun...

Tolga Cigerci
2 ay önce - Pts 28 Ksm 2022, 01:07

Ruslar, tantuni dükkanı da açmaya başlamışTolga Cigerci
2 ay önce - Pts 28 Ksm 2022, 10:27

Ruslar, Mersin'i sosyal medyada inanılmaz güzel tanıtıyor. Yüz binlerce kez izleniyor üstelik. O videolardan biri.Tolga Cigerci
2 ay önce - Çrş 30 Ksm 2022, 11:54

Mersin'in Silifke ilçesindeki Özel Moskova Milletlerarası Okulu'ndan kareler.

Tolga Cigerci
2 ay önce - Pts 05 Arl 2022, 16:27

Mersin’in özellikle turizm ve tarım ilçelerinden ilk sırada yer alan Erdemli’ye Rusya başta olmak üzere birçok ülkeden gelen yabancıların ev almaya başlamasıyla bu yıl fiyat artışı Türkiye ortalamasını geçti.İlçede başta sahile yakın noktada bulunan 1+1 ile 2+1 daireler 1 milyon liradan başlayarak 2 milyon liraya kadar, 3+1 ve 4+1 daireler ise 2 ile 5 milyon lira arasında satışa sunuluyor.

Yeni havalimanının sona yaklaştığı ve 20 bin kişiye yapımı sırasında istihdam sağlayan nükleer santralin de Mersin'e yapılıyor olması kente ilgiyi arttırdı. Her türlü tarım ve sanayi alanında üretimin yanı sıra turizmin de olduğu şehirde bu sene Erdemli ilçesinde yabancıların talebi çoğaldı. Özellikle ilçede sahil kenarları olmak üzere 1+1 ile 2+1 daireler 1 milyon liradan başlayarak 2 milyona kadar, 3+1 ve 4+1 daireler 2 ile 5 milyon lira arasında satışa çıktı. İlçede villa fiyatları ise 8 milyon liradan başlayarak konum ve özelliklerine göre 50 milyon liraya kadar çıkıyor. Ruslar başta olmak üzere birçok ülkeden gelen turistlerin emlakçılarla görüşerek beğendikleri daireli almaya çalıştığı ifade edildi.

"Ruslar burayı çok seviyor, ev fiyatları İstanbul'la yarışıyor"

Rusya'dan gelerek Türkiye'ye yerleşen ve vatandaşlık alan emlak firması işletmecisi Yuliya Kaygusuz, "12 yıldır burada yaşıyorum, 4 yıldır da bu işleri yapıyorum. Burası çok güzel, Ruslar burayı çok seviyor. Plaj bölgeye çok yakın, sıcak ve güzel bir ülke, kahve, yemekler. Tabii ki ev fiyatları Rusya'ya göre uygun. Ancak İstanbul ile Erdemli de ev fiyatlarında şu an yarışıyor, çünkü bizim bölge daha ilgi çekiyor, onun için fiyatlar çok yükseldi. En çok gelenler başta Rusça konuşan ülkeler; Rusya, Ukrayna, Beyaz Rusya, Kazakistan, Kırgızistan bütün ülkeler buraya geliyor şu an. Biz son 4 yıldır bu işi yapıyoruz ama en yüksek satışımız en son yıl. 750 aileyi ev sahibi yaptık" dedi.

"Bu sene en fazla talebi aldık"

İstanbul ile Mersin'de ev fiyatlarının yarıştığına değinen emlak danışmanı Emre Kaygusuz ise, "Neden İstanbul ile Mersin, bu fiyatlarla yarışıyor? Çünkü Mersin aşırı bir gelişim sağladı, ticaret merkezi haline gelmeye başladı, çok turist alan bir bölge olmaya başladı, havalimanının yapılması, limanın olması, onun haricinde nükleer santralin yapılıyor olması. Almanya'dan, Rusya'dan, Kazakistan'dan ve Orta Asya'nın çeşitli bölgelerinden birçok insan taleple buraya gelmeye başladı. Kesinlikle bu sene diğer senelere göre en fazla talebi yaşadık, son 4 yıla baktığımız zaman 700 ila 750 yabancı aileyi ev sahibi yaptık" diye konuştu.

"İnternetten Türkiye ile tanıştım buraya geldim Türkiye ucuz"

Rusya'dan gelerek Erdemli'den ev alan Alexsandr Şigayev de, "Şu an için oturum iznim var, Türk vatandaşı da olmak istiyorum. İnternetten Türkiye ile tanıştım, buraya geldim, burayı çok seviyorum. Bir daire satın aldım, Mersin bölgesine çok hayranım. Oturum izni aldım, vatandaşlık da almak istiyorum. Yiyecek içecek anlamında burası iki kere daha ucuz. Teknik anlamda elektronik ürünlerde hemen hemen aynı. Daire fiyatlarında ise burası Rusya'ya göre daha uygun" ifadelerini kullandı.

https://www.iha.com.tr/mersin-haberleri/ruslarin- ...r-4058518/Tolga Cigerci
1 ay önce - Cmt 17 Arl 2022, 12:20

Alıntı:
Konut satışında Rus rekoru

Ocak-kasım döneminde yabancılar Türkiye’den 61 bini aşkın konut satın aldı. Yaklaşık 14 bin konutla zirvede bulunan Ruslar, geçen ay 2 bin 575 konut alarak aylık bazda da rekora imza attı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre 11 ayda yabancılar İstanbul’dan 22 bin 985, Antalya’dan 19 bin 395, Mersin’den 3 bin 653, Ankara’dan 2 bin 564, Bursa’da bin 837 konut aldı.

https://www.cnnturk.com/ekonomi/konut-satisinda-rus-rekoru


Tolga Cigerci
1 ay önce - Prş 05 Oca 2023, 22:06

Özellikle Rusya ve Ukrayna’da yaşanan savaş sonrası yoğun şekilde Türkiye’ye gelen ve Mersin’in merkez ilçe Mezitli ilçesinde de yaşamayı tercih eden 2 ülkeye mensup misafirler, çevre duyarlılığıyla da örnek oluyor.Geçtiğimiz günlerde Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan'la bir araya gelerek işbirliği konusundan fikir alışveriş yapan Rusça Konuşan Topluluklar adı altında kendi aralarında örgütlenerek işbirliğinin ilk ayağı olan sahil temizliği yaptı. Soli bölgesi sahil kesiminde gönüllü olarak yapılan temizliğe farklı milletlerden çok sayıda Rusça Konuşan Topluluk üyesi katıldı. Sahil temizliğine Mezitli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünün de destek vererek ulaşım, eldiven, tırmık, çöp poşeti gibi destekte bulundu.

Havanın da güzel olmasıyla birlikte sahil temizliğine çocuklarıyla birlikte katılan gönüllüler güzel bir gün geçirdi. Sahili kullanan diğer vatandaşların bakışları altında gönüllülerin temizlik yapması renkli görüntülerin de ortaya çıkmasını sağladı. Gönüllüler, çevrede bulunan vatandaşlara da çağrı yaparak ortak kullandıkları sahillerin temiz tutulmasını istedi.

Rusça Konuşan Topluluklar üyesi vatandaşların duyarlılığının örnek alınması gerektiğinin altını çizen Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Daha birkaç gün önce ziyaretime gelerek yapmak istedikleri sosyal projeleri anlattılar. Biz de kendilerine destekte bulunacağımızı söylemiştik. Aradan birkaç gün geçmişken hemen kolları sıvadılar ve sahillerimizde gönüllü olarak temizlik yaptılar. Kendilerine gösterdikleri bu duyarlılık için teşekkür ederim. Keşke kentimizde yaşayan herkes bu grup kadar duyarlı olsa ve özellikle çevrenin temiz tutulması konusunda hassas davransa. Bu girişimin örnek olmasını diliyorum. Umuyorum ki bu duyarlı hareket büyüyerek sahili kullanan, kentte birlikte yaşadığımız herkese dalga dalga yayılır. Bundan sonraki süreçte de Rusça Konuşan Topluluklar mensuplarıyla işbirliğine devam edeceğiz” dedi.

https://www.iha.com.tr/mersin-haberleri/rus-ve-uk ...or-4094320Tolga Cigerci
4 hafta önce - Cum 06 Oca 2023, 16:23

Capital Ticaret Merkezi'ne açılan GOODMOOD isimli mekanı Ruslar açmış.

sercanmer
4 hafta önce - Cmt 07 Oca 2023, 00:04

Türkçe menü yok mu?

Bipo33
3 hafta önce - Pzr 08 Oca 2023, 09:40

Silsayfa 35
« önceki   123 ... 3435363738   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET