Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 392
Cahit Onur
2 ay önce - Sal 22 Ksm 2022, 17:41

Hastane satılır büyük ihtimal. Şuanki Adana Hastanesi eskiden Universal Hastanesiydi. Yani demek istediğim hastaneler kapansa da Adana gibi büyük bir şekilde elbet tekrardan başka bir adla açılır

önens
2 ay önce - Çrş 23 Ksm 2022, 12:49

Medical park almış hastaneleri . Özülkü ayrıca sular kolejinin kullandığı Alman hastanesi binasını da yıktırdı oraya ne olacak göreceğiz.

güney 01

2 ay önce - Çrş 23 Ksm 2022, 17:43

İkisimi üçü satılmış diyordu Güney Adana harici medikalin girmesi iyi mi oldu acaba

Seyhanlı
2 ay önce - Çrş 23 Ksm 2022, 21:19

Adamlar sağlıkta bile ceplerini nasıl dolduracaklarına bakıyorlar, sağlık kurumları adeta ticarethaneye dönmüş durumda, Babam Almanya’da biraz rahatsızlandı, Türkiye’de iken hastaneye gidip kontroller yapmasını söyledik özel hastanede biri röntgene gönderiyor diğeri bu olmadı başka yere gönderiyor neredeyse 10 gün boyunca gitgeller yaşattılar, neredeyse 10 bin lira röntgendir serumdur şudur budur masraf yaptılar, yani tamamen ticarethaneye çevirdiler sağlık kurumlarını

Resul GUL
2 ay önce - Prş 24 Ksm 2022, 20:32

Turgut Özal Bulvarı Aksagaz karşına açılıyormuş ..

srgn0594
2 ay önce - Prş 24 Ksm 2022, 23:32


(+)


Alıntı.


Seyhanlı
2 ay önce - Cum 25 Ksm 2022, 00:27

Demekki üç ay sonra bu saydıkları hepsi İl oluyormuş, peki Pösteki denen zat nereden biliyor bunları, yoksa Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kankisimi oluyor kendisi, bunlar boş laflar aynı kendi araştırma gurubu gibi algı peşinde

önens
2 ay önce - Cum 25 Ksm 2022, 22:19

Alıntı:
MLP Sağlık Hizmetleri A.Ş Adana

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

''MLP Sağlık Hizmetleri A.Ş (MLP Care) yönetim kurulu 23.11.2022 tarihinde metropollerde orta ve büyük ölçekli hastanelerle büyüme stratejisi doğrultusunda Adana'da faaliyet gösteren Özel Adana Metro Hastanesi ile Özel Adana Hastanesi'nin ruhsatlarının MLP Care'in yüzde 80 hissesine sahip olduğu iştiraki Samsun Medikal Grup Özel Sağlık Hizmetleri A.Ş (Samsun Medikal) üzerine alınmasına, ilgili hastanelerin binalarına ilişkin kira sözleşmesi akdedilmesi, personeli ve operasyonlarının devralınması suretiyle grubumuz bünyesine katılmasına, Özel Adana Metro Hastanesi isminin, Özel Medical Park Seyhan Hastanesi olarak, Özel Adana Hastanesi isminin Özel Medical Park Adana Hastanesi olarak değiştirilmesine, Özel Güney Adana Hastanesi'ne ait 203 yatak kapasiteli ruhsatın MLP Care üzerine alınmasına, Özel Özülkü Tıp Merkezi'ne ait faaliyet izin belgesinin Samsun Medikal üzerine alınmasına ilişkin karar vermiştir.

Devir işlemlerinin tamamlanmasıyla MLP Care, Özel Medical Park Adana Hastanesi (153 yatak kapasiteli) ve Özel Medical Park Seyhan Hastanesi (143 yatak kapasiteli) ile faaliyete başlayacaktır. Ayrıca 18 ay içerisinde Adana'da Özel Güney Adana Hastanesi'nden devir alınan ruhsatla yaklaşık 40 bin metrekarelik kapalı alana ve 203 yatak kapasitesine sahip yeni bir hastane açılması planlanmaktadır.''Buna göre metro hastanesi Medicalpark Seyhan , Adana Hastanesi Medicalpark Adana oluyor.

Ayrıca 40 bin metrekarelik kapalı alana ve 203 yatak kapasitesine sahip yeni bir hastane açılması planlanmaktadır denmiş buda Türkmenbaşı bulvarındaki Bilfen koleji arsasına yapılacak olan hastane olmalı.Orasıda bence aynı gruba ait Liv Hospital olacak


önens
2 ay önce - Pts 28 Ksm 2022, 08:48
TÜRKONFED’İN EN BÜYÜK ZİRVESİ’NDE 24. BULUŞMANIN ADRESİ ADANA


Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu’nun (TÜRKONFED), 24. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi, Cumhuriyet’in ikinci yüzyılında “Yeni Dönem, Yeni Ufuklar” ana teması ve Hayalimizdeki Türkiye mottosu ile 2-3 Aralık 2022 tarihlerinde Adana’da gerçekleştiriliyor.


kartalx01
2 ay önce - Çrş 30 Ksm 2022, 13:56

Halisçelik: Adana'nın kurtuluşu 2 projeye bağlı

Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ergül Halisçelik, Başkan Zeydan Karalar’ın çok önem vererek Adana’nın kurtuluşu olarak gördüğü tramvay ve 2.etap metro projesinin hayata geçirilmesi adına idarenin üzerine düşen görevi yaptığını söyledi.
Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ergül Halisçelik, Başkan Zeydan Karalar’ın çok önem vererek Adana’nın kurtuluşu olarak gördüğü tramvay ve 2.etap metro projesinin hayata geçirilmesi adına idarenin üzerine düşen görevi yaptığını söyledi.

ANKARA’DAN ONAY BEKLİYORUZ

Gazetemizi ziyaret ederek belediye hizmetlerinin içeriği hakkında bilgiler veren Genel Sekreter Ergül Halisçelik, belediye bürokratları olarak Başkan Zeydan Karalar’ın hizmetlerinin ön hazırlıklarını yaptıklarını ve kent adına çalışan bir ekiple Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet verdiğini söyledi. Ergül Halisçelik, tramvay ve 2.etap metro projesi ile tüm fizibiliteleri yaparak önemli çalışmaları ortaya koyup kredi konusunda belediyenin önünü açacak olan Ankara onayını beklediklerini söyledi.

GELİRİ GİDERİNDEN FAZLA OLAN PROJE

Halisçelik, 2.etap metro projesinin 240 ile 350 milyon dolar arasında değişen bir rakama mal olacağını belirtti. Yolcu kapasitesini 120 ile 200 bin yolcu arasında değişecek şekilde öngördüklerini, metronun ikinci etabının 2026-2055 yılları arasında yani 30 yıl boyunca işletebileceğinin öngörüsüyle işletme planlamasının hedeflendiğini kaydetti. Bu proje, geliri giderinden fazla olacak bir proje olarak karşımıza çıkıyor.

CARİ GİDERLERİ AZALTTIK

Genel Sekreter Ergül Halisçelik, ikinci mega projesinin tramvay projesi olduğunu ifade etti. İyi ve kötü senaryolar yapılarak 200 bin yolcu ve 240 milyon dolar maliyet ile işin altından kalkılırsa 8.65 yılda kendini amorti edecek olan bir projenin 30 yılın geri kalan 21.4 yılında kar edecek bir proje olduğunu söyledi. Öte yandan belediyenin cari giderlerinin giderek azalmasının da sevindirici bir gelişme olduğuna işaret etti.

https://www.cukurovabarisgazetesi.net/haliscelik- ...gli/36337/sayfa 392
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET