Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
gökhannn61
11 ay önce - Çrş 09 Mar 2022, 09:43

Raylı sistem taşıma olmadığı sürece stadyumun yerinin yada hastanenin yerinin bir önemi yok, 40 bin insan stada araç ile gelirse bu sorun her yerde olur. Mutlaka raylı sistem kurulmalı ve Kanuni Bulvarı ile güney çevre yolu bitirilmelidir. Maç günü şehir merkezine tır girişini yasaklamakla bu sorun çözülmez.

murad22
11 ay önce - Çrş 09 Mar 2022, 10:23

Raylı sistem şehir içinde yapılacak hiç bir işe yaramaz arabayla gelenler zaten dagdan bayırdan gelen insanlar,yaparsan yuz kilometre raylı sistem ozaman bişey olur

Mehmet BERBER

11 ay önce - Çrş 09 Mar 2022, 10:46

Alıntı:
Raylı sistem şehir içinde yapılacak hiç bir işe yaramaz arabayla gelenler zaten dagdan bayırdan gelen insanlar,yaparsan yuz kilometre raylı sistem ozaman bişey olur

Bence yanlış düşünüyorsun.

Raylı sistem Akçaabat-Ortahisar-Yomra-Kaşüstü arasında çalışıyor olsa; Çarşıbaşı, Vakfıkebir, Beşikdüzü vb. batı ilçelerden gelenler Akçaabat civarındaki istasyonlara yakın yere araçlarını park eder, stadyuma raylı sistemle erişir. Benzer şekilde Of, Sürmene, Arsin vb. doğu ilçelerden gelenler de Kaşüstü, Yomra civarına park eder araçlarını.

Kesinlikle çok çok faydası olur raylı sistemin.
Bu kadar geciktirilmesinin hiç bir geçerli bahanesi olamaz!


gökhannn61
10 ay önce - Pzr 20 Mar 2022, 13:53

Kaynak: İhlas Haber Ajansı


(+)
(+)
(+)
(+)
(+)


murat sahin125
10 ay önce - Pzr 20 Mar 2022, 20:48


ORTADİREK
9 ay önce - Prş 12 May 2022, 07:17

Alıntı:
Trabzon’da Akyazı Bölgesinde tartışmaların gölgesinde yapımına başlanan Trabzon Şehir Hastanesi’nin inşaatı durdu.

Yaşanan bu gelişme birçok soruyu da beraberinde getirirken inşaatın artan maliyetler nedeniyle durduğu öğrenildi.

3 AY SÜREYLE DURDURULDU

Haber61’in edindiği bilgiye göre Şehir Hastanesi ihalesini alan firma ile taşeron firma arasında, son zamlar sonrası artan maliyetler nedeniyle ödenek krizi yaşandı. Taşeron firma istediği ek ödeneği alamaması nedeniyle çalışmayı 3 ay süreyle durdurdu. İlgili kurumlardan fiyat farkı nedeniyle kararname çıktı ancak uygulama yönetmeliğinin çıkması bekleniyor.

Maliyetler çok arttı, o fiyatla yüklenici firma o hastaneyi bitiremez.


murad22
2 ay önce - Cum 25 Ksm 2022, 17:05

Önümüzdeki hafta ihale edilecek"
Milletvekili Cora, şehir hastanesi ile ilgili konuştu"Önümüzdeki hafta ihale edilecek"


AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, şehir hastanesinin önümüzdeki hafta içerisinde ihale edileceğini söyledi. Pandemi sonrası artan fiyatlardan dolayı yüklenici firmanın tasfiye ettiği şehir hastanesiyle ilgili süreci yakından takip ettiklerini belirten Cora, “İhale sürecini yakından takip etmekteyiz. Ekim ayında ihaleye çıkmasını bekliyorduk ancak adli ve bürokratik olaylardan dolayı süreç uzadı. Yaptığımız görüşmelerde önümüzdeki hafta içerisinde ihalesinin olacağını söylediler. Konuyu takip ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.
BAKAN KOCA’YA TEŞEKKÜR
Milletvekili Cora, Plan ve Bütçe görüşmelerinde desteğinden dolayı Bakan Fahrettin Koca’ya teşekkür etti. Cora, “Değerli Bakanım, Trabzon ilimize de şehir hastanesi yapılması nedeniyle sizlere teşekkür ediyorum. 900 yataklı şehir hastanesi Trabzon’u bölgede bir sağlık merkezi hâline getirecektir ve bunun ihalesinin sonrasında değişen fiyatlar nedeniyle bir tasfiye süreci yaşandı. Önümüzdeki hafta içerisinde yeniden ihalesinin yapılarak sağlıktaki vizyonumuz olan şehir hastanesinin inşaatına kaldığı yerden devam edilecektir, bu konuda hiçbir şüphemiz yoktur. Destekleriniz için çok teşekkür ediyorum. Sizleri Trabzon’da yapımı tamamlanan Of Devlet Hastanesi ve Tonya Devlet Hastanesinin açılışına da bekliyoruz.” dedi.


murad22
2 ay önce - Prş 01 Arl 2022, 11:52

ŞEHİR HASTANESİ İHALESİ YAPILDI! Trabzon’da bir süre önce yapımına başlanan ancak pandemide artan fiyatlar nedeniyle ilk ihaleyi kazanan Kalyon İnşaatın çekildiği Trabzon Şehir Hastanesi için yeni ihale yapıldı. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan ihalede en iyi teklifi veren firma da belli oldu. Yapılan ihalede en iyi teklifi veren firmanın, YDA İnşaat olduğu öğrenildi. Maliyetler nedeniyle Kalyon İnşaatın yapımından çekildiği Trabzon Şehir Hastanesi için yeni ihale dün yapıldı. Davet usulü yapılan ihalede en iyi teklifi YDA inşaatın verdiği öğrenildi. Değerlendirme aşamasına geçilen ihalede, itirazlar için 1 aylık bir sürenin olduğu ifade ediliyor. İLK İHALE 2020 YILINDA YAPILMIŞTI Trabzon Şehir Hastanesinin ilk ihalesi 2020 yılında yapılmıştı. O dönemde davet usulü ile yapılan ihalede en iyi teklifi 1 milyar 99 milyon TL ile Kalyon İnşaat vermişti. Ancak Kalyon İnşaat, pandemi nedeniyle artan maliyetler nedeniyle Haziran 2022’de inşaattan çekildi. Kalyon İnşaatın, yapımdan çekilmesi sonrasında ise Şehir Hastanesinin yapım süreci bir hayli uzadı. Normalde Ocak 2023’de bitmesi planlanan Trabzon Şehir Hastanesinin gecikmeli de olsa yine önümüzdeki yıl bitirilmesi bekleniyor. YDA İNŞAAT... Temelleri 1954 yılına dayanan YDA Group; bünyesindeki ilk inşaat & taahhüt firması olan AKSA İnşaat ile 47 yılı; Onursal Başkanı ve Kurucusu rahmetli Yaşar Dede Arslan’ın adına ithafen kurulan YDA İnşaat ile de 27 yılı geride bırakarak yarım asrı aşan tecrübesiyle istikrarlı büyüme ivmesini sürdürmektedir. Türkiye’de bir çok başarılı işlere imza atan YDA inşaat, 2000’li yılların başından itibaren uluslararası pazarlara açılarak, Kazakistan, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya, Suudi Arabistan, Arnavutluk, Afganistan ve Moldova gibi pek çok ülkede başarılı projelere imza atmış olan YDA Group; gayrimenkul geliştirme projelerinin yanı sıra yurt içi ve yurt dışında Yap-İşlet-Devret ve Kamu-Özel İşbirliği modeli ile hayata geçirilen altyapı projelerinde özellikle de şehir hastaneleri ve havalimanı işletmeciliği konusunda öncü ve deneyimli firmalardan biri olma konumunu sürdürmektedir. Farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketleriyle YDA Group bugün; yurt içi ve yurt dışı iştirakleri bulunan, uluslararası düzeyde iş hacmi yaratan, 10.2 milyar USD’yi bulan tamamlanmış projeleri, yaklaşık 5.8 milyar USD’lik devam eden ve planlanan iş hacmi ve 14.000 kişilik istihdam gücü ile Türkiye’nin lider şirketler topluluklarından birisidir.

bhy61
2 ay önce - Prş 01 Arl 2022, 13:22

Trabzon Şehir Hastanesinin maliyeti 3,5 kat arttı!

Trabzon Şehir Hastanesinin ihalesi önceki gün yapıldı. İhalede en iyi teklifin 3. 8 Milyar TL olduğu öğrenildi. 2020 yılında yapılan ihalede ise Şehir Hastanesi için en iyi teklif 1 Milyar 99 Milyon TL’ydi… Hastanenin maliyeti 2 yılda neredeyse 3,5 katına çıktı.

61SAAT HABER SERVİSİ - Trabzon Şehir Hastanesinin ihalesi önceki gün Sağlık Bakanlığı tarafından yapıldı. Geçen hafta başlayan ihale sonuçlanırken en iyi teklifin YDA inşaat tarafından 3.8 Milyar TL olarak verildiği öğrenildi.

1 AYLIK İTİRAZ VE İNCELEME SÜRECİ VAR…
YDA İnşaatın teklifine en yakın bir diğer teklifin ise 3.821 Milyar TL olduğu iddia ediliyor.
YDA inşaatın ihaleyi kazandığı kaydedilirken, 1 aylık inceleme ve itiraz sürecinin ardından ihalenin kesinleşeceği bildirildi.

2 SENE ÖNCE YAKLAŞIK 1 MİLYAR 99 MİLYON TL’YE İHALE EDİLMİŞTİ
Şehir Hastanesinin 3.8 Milyar TL’ye ihale edilmesi ise akıllara 2020 yılında yapılan ihaleyi getirdi. 2020 yılında Davet Usulüyle yapılan ihalede o dönem Şehir Hastanesini yaklaşık 1 milyar 99 Milyon TL ihale bedeliyle Kalyon İnşaat almıştı. Ancak Kalyon İnşaat, maliyetlerin pandemiyle birlikte aşırı derece artması yüzünden Haziran 2022’de inşaatın yapımından çekilmişti.

MALİYET 3,5 KAT ARTTI
Aradan geçen 2 senede ise inşaatın maliyetinin 3,5 kat artması ise dikkat çekti.

https://www.61saat.com/trabzon-sehir-hastanesinin ...-kat-arttisayfa 7
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET