Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana - Tüm Spor Branşlarındaki Organizasyonlar ve Haberler
« önceki   123 ... 555657

ANA SAYFA -> ADANA
cevap yaz
sayfa 57
önens
2 ay önce - Prş 24 Ksm 2022, 10:57
Dünya Karayip Dans Şampiyonası’nda Adanalı 7 sporcu madalya aldı


Adanalı 7 sporcu "Dünya Karayip Dans Şampiyonası'nda madalya kazandı.


Polonya'nın başkenti Varşova'da düzenlenen; "Dünya Karayip Dans Şampiyonası'na, Türkiye'de dahil 17 ülkeden yüzlerce sporcu katıldı. 3 gün süren şampiyonada Emirhan ve Eyüp Yalçın kardeşler, "Dünya Salsa Şampiyonu" olarak kürsüye çıkarken, Emirhan Yalçın aynı zamanda "Salsa Solo Gençler Dünya İkincisi" ve partneri Asya Naz Eşiyok ile birlikte "Dünya Gençler Salsa İkincisi" oldu.Aynı şampiyonada yine Adanalı sporculardan Ela Özdemir, "Dünya Solo Karayip 4.'sü ve "Salsa Solo 2'si" olma başarısı gösterirken, Ege Ağırverir "Dünya Salsa Karayip 2.'si" ve "Salsa Solu 4.'sü', Sumru Kılıçarslan ve İdil Özşen de "Dünya Salsa Solo 8.'si" olarak, adlarını uluslararası arenada duyurdu. Elde edilen her başarı sonrasında kürsüde Türk sporcular, salonda da "İstiklal Marşı" çalındı. Şampiyona sonrasında kente dönen sporculara tebrikler de ardı ardına geldi.Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Polonya'da önemli bir başarıya imza atarak, Adana ve Türkiye'ye önemli bir başarıyı getiren sporcuları makamında ağırladı. Burada konuşan Muzaffer Çintimar, "Elde ettikleri başarı ve bizlere yaşattıkları gurur nedeniyle çocuklarımızı kutluyorum. Aslında çok fazla görülmese de şehrimizdeki önemli başarılardan biri. Bizler de onlara katkı ve desteğimizi dün olduğu gibi bundan sonraki süreçte de sürdüreceğiz. Bu başarı hem bizi, hem de Adana'yı gururlandırdı" dedi.Türkiye Dans Sporları Federasyonu Adana Temsilcisi ve Antrenör Oktay Filazoğlu, "Türkiye derecesi elde ederek, ülkemizi uluslararası arenada temsil etme hakkı kazanan sporcularımızı, Avrupa ve Dünya şampiyonlarına sıkı bir şekilde hazırladık. Bu emeklerimizin karşılığını aldığımızı görmek, bizim için ayrı bir gurur kaynağı. Onlarla ne kadar gurur duysak az. İstiklal Marşımız, uluslararası arenada okutmak, bizler için gurur verici bir şey. Bu başarının, diğer genç sporcuları da teşvik edeceğini düşünüyoruz" ifadesini kullandı.
Kaynak: Dünya Karayip Dans Şampiyonası’nda Adanalı 7 sporcu madalya aldı


önens
1 ay önce - Çrş 04 Oca 2023, 13:49önens
1 hafta önce - Prş 26 Oca 2023, 13:58

ADANA 1954 FK 3.LİGE KENETLENEDİ

Bölgesel Amatör Lig 7. Grupta ligin ilk yarısını zirvede bitiren halkın takımı Adana 1954 FK’nın tecrübeli teknik adamı Ercan Albay, Basın Sözcüsü Necip Erdoğan ile Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Yalı, ligde ikinci yarı öncesinde Hasan Adalı Spor Tesisinde basın toplantısı düzenlediler. Turuncu-Beyazlı ekibin tecrübeli teknik adamı Ercan Albay, tek hedeflerinin 3.lig olduğunu ve bunu gerçekleştirmek adına takım olarak işi çok sıkı tuttuklarını anlattı. Albay, “Dava Adana’nın davasıdır. Başkanımız Menderes Kutlu, yönetim kurulumuz ve taraftarlarımız bizlere büyük bir güç veriyor. Adana’ya bir 3.lig takımı kazandırmakta oldukça kararlıyız” diye konuştu.

Tecrübeli teknik adam Ercan Albay, ligde ikinci yarı öncesinde nokta transferlerle güçlerine güç kattıklarını ifade ederek, “Gerekli takviyeleri yaptık. Her şeyimizle ligin ikinci yarısına hazırız. İkinci yarı oynadığımız 3 hazırlık maçında 2 galibiyet ve 1 de beraberlik aldık. İkinci yarıda oynayacağımız tüm maçlarımıza kazanmak için çıkacağız” ifadesini kullandı.

ERDOĞAN: ÇOK İYİ ŞEYLER YAPACAĞIZ

Adana 1954 FK Basın Sözcüsü Necip Erdoğan, takım olarak bu sezon çok iyi şeyler yapacaklarını belirterek, “Gittikçe seyircimiz çoğalıyor. Başkanımız Menderes Kutlu ve yönetim kurulumuz her zaman takımımız yanında. Adana biziz, biz Adana’yız. Tek hedefimiz 3.lig. Bu hedefe ulaşmak adına elimizden geleni yapacağız” dedi.

NİHAT YALI: HALKIN TAKIMIYIZ

Adana 1954 FK Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Yalı, halkın takımı olduklarını dile getirdi. Ligde ikinci yarı oynayacakları tüm maçları kazanacaklarını belirten Nihat Yalı, “Taraftarlarımızla daha güçlüyüz. Birlik ve bütünlük içerisinde lig sonunda şampiyonluğa ulaşacağız” diye konuştu.


Resul GUL
1 hafta önce - Prş 26 Oca 2023, 21:49
Karataş Etkinlik
Karataş Belediyesisayfa 57
« önceki   123 ... 555657
ANA SAYFA -> ADANA