Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Mersin - Güncel Haberler
« önceki   123 ... 28293031   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 29
Bipo33
2 ay önce - Çrş 23 Ksm 2022, 21:42

Bazı ponçik ruhlu arkadaşlar üzülecek ama gerçekler acıdır... Ben şüphelerimde kolay kolay yanılmam.

1-Önce liman kaydırılacak ayık olun dedim
2-Tarsus il olacak diyordum.. BEKLEYİN VE GÖRÜN

Tarihte hic bir başka il MERSİN kadar kandırılmamış ve kursagında lokma bırakılmamıştır!! Aha bunu da buraya yazıyorum.

O deilde bir havalimanımız olacaktı derken hoop onu da başka bir il kapmış olacak🤣

Tolga Cigerci
2 ay önce - Çrş 23 Ksm 2022, 21:56

Liman kaydırılmadı aslında, 'her ile 1 liman' projeleri var. Mersin, Adana ve Antalya'ya 3 ayrı yeni liman yapılacak. Söyledikleri bu. Mevlüt Çavuşoğlu, Mersin Üniversitesi'ne söyleşiye geldiğinde bu açıklamayı yapmıştı. Diyelim ki kaydırıldı, Ceyhan'ı il yapıyorlar. Yumurtalık'ı Ceyhan'a bağlayacaklar. Adana da kandırılmış olacak bu şekilde. Her 2 ili de uyutuyorlar kısacası. Tarsus ve Ceyhan'ın il olacağını da düşünmüyorum bu arada.

Bipo33
2 ay önce - Çrş 23 Ksm 2022, 22:12

Fazla optimistsin dostum. Senin derdin Adana olmus. Adana kandırılıyorsa Mersin'in kandırılmasında bir sorun yok diye düşünüyorsun🤣. Benim derdim ise, yıllardır Mersin'e hizmet bekleyen Mersinli lerin bırak hizmet almasını, vaadedilen hizmetlerinin bile elinden alınması. Bunun adı İHANETTİR, İHANET! şu forumdaki onlarca Mersinli 20 yıla yakındır zamanından feragat edip şu siteye giriyor, acaba yeni bir gelisme varmı diye. Havalimanını 11 yıldır takip ediyoruz.. Dile kolay 11 yıl.. ha basladı, ha ertleendi, ha ihale iptal oldu, ha yeniden basladı derken yuzlerce entry girildi.. zaman harcandı, hevesle, umutla beklentilere girildi.. Karsılığında ne mi odlu? KOCA BİR HİÇ.. Kimbilir belki sana çok basit geliyordur bu durum ama gerçekten içler acısı bir durum. 20 yılda ne mi yapıldı Mersin'e? Biraz bina, bi marina bi forum, bi kac batcik bir de asfalt dokuldu işte hepsi bu!!

Tolga Cigerci
2 ay önce - Çrş 23 Ksm 2022, 22:27

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin hizmetlerinden memnunum şahsen. Son 2 dönemdir, 10 yıla yakın süredir Mersin'de belediyenin iyi işler çıkardığını düşünüyorum. Bir belediyenin yapabileceği şeyler de bellidir, çok uç şeyler beklenmemeli. Battı-çıktı projeleri de küçümsenmemeli ayrıca. Forum Mersin zaten özel teşebbüs, devlet yapmadı. Devlet tarafından Mersin'e kazandırılan en iyi iş Marina projesi, o konuda hakkını yiyemeyiz zaten. Saydıkların arasında da devlet eliyle yapılan bir Marina var kısacası. Saymadıkların da var ama sen hoşuna gidenleri yazmışsın sadece Devlet aslında yatırım yapıyor Mersin'e ama biz magazinsel projeleri daha çok takip etmeyi seviyoruz, o yüzden bu forumda pek gündem olmuyor.

Bipo33
2 ay önce - Çrş 23 Ksm 2022, 22:47

Tamam cigerci sensin. Ben totalde yapilan hizmet diyorum adam Vahap secer demis, yok magazinsel falan demis. Sacmalamista sacmalamis. 20 senede bu sehirde dogru durust belediye calismasi olmadi son 3 yildir doyuyouz iste e hadi burhanettinin de hakkini yemeyelim 2 senede o kastı geriye kalan 15 sene copppp!! Cok merak ediorum senin magazinsel olmayan 20 senelik helal olsun diyebilecegimiz devlet projen nedir? İlimize katki sağlayan? Merak ediyorum gercekten beni aydınlatır mısın lutfen..

Tolga Cigerci
2 ay önce - Prş 24 Ksm 2022, 03:55

Forum, battı-çıktı, asfalt falan yazmışsın. O yüzden cevap yazma gereği hissettim. Forum zaten özel teşebbüs, battı çıktı ve asfalt olayları da Büyükşehir'in organize olduğu konular. Zaten devlet yapmadı bunları, onu demeye çalışıyorum sana. Hemen celallenmene gerek yok, saldırı olarak algılama karşı cevapları İktidarın Mersin'e engel çıkardığı konular da zaten malum, en basit örneği Mersin Metrosu. Siyasi işler kısacası ama DSİ'nin ıslah çalışmaları, devam eden baraj projeleri, Akkuyu Nükleer Santrali, mevcut liman konusunda olumlu karşılarız veya karşılamayız büyütme projesi, bunlar hizmettir. Magazinselden kastım ise Çukurova Bölgesel Havalimanı oluyor tam olarak. Ha yapıldı, ha yapılacak derken sayfalar dolusu konuşuldu forumda. İlgi çekmese bu kadar konuşulmazdı. Havalimanı varken DSİ'nin Mezitli Deresi'ndeki ıslah çalışmalarını konuşacak halimiz yoktu tabii ki

Bipo33
2 ay önce - Prş 24 Ksm 2022, 09:19

Alıntı:
Forum, battı-çıktı, asfalt falan yazmışsın. O yüzden cevap yazma gereği hissettim. Forum zaten özel teşebbüs, battı çıktı ve asfalt olayları da Büyükşehir'in organize olduğu konular. Zaten devlet yapmadı bunları, onu demeye çalışıyorum sana.

Niye cellaleniyorum biliyor musun? Ya yazdığımı okumuyorsun ya da anlamak istemiyorsun. Sadece cevap vermeye konsantresin.

Diyorum ki, olaya sadece devlet ve belediye olarak degil genel manada bakiyorum. Bu sehire uzunca bir sure kimse hizmet yapmadı!! Devlet zaten yapmadı belediye de yapmadı 20 yılda en fazla 4 5 yıllık kucuk caplı hizmetler var! Forum gbi avmlerin bir sehire yapilmasi, yatırımcının cekilmesiyle ve o sehrin POTANSİYELİ ile alakalı! Potansiyelde yine yerel ve merkezi yonetimin sehire daha fazla odaklanması ile alaklı. Ya hu en basitinden gecen donem sehire yapilacak bir avm yi Burhanettin sacma sapan bakis acilariyla iptal ettirdi.. demekki neymis mevzu sadece ozel tesebbus degilmis.. her manada Mersin öksuz bir sehir.. 20 senede Antalya, Samsun, Konya, Gaziantep uctu resmen ya hu.. herhangi birine hic mi gdip gormediniz. Mersin'e binadan baska birsey yapilmadi! Akdenizde her kentin bir vasfi var Adana sanayi, Antalya turizm, Mersin ise liman kentiydi bizim vasfimizi elimizden aldilar. Bu vasfi da turizmi elimzden alarak vermislerdi simdi teselli olarak verilen vasfida aldilar.. Biz Mersin bir an once buyusun gelissin diye umut ederken, onumuzdeki 10 yil icinde diger sehirlerin buyume katsayisinin cok altina dusecek Mersin(tabi bu durum hukumet degisip Yerine Mersin odakli bir hukumet gelirse degisebilir)

Alıntı:
bunlar hizmettir.

Bunlar hizmet falan degil dostum, senin benim oyumu almak icin kandırma politikası! 2-3 yıllık is 15 20 yılda hatta daha fazla surede yapiliyorsa buna hizmet denmez. Akkuyu konusuna gelince, yapilmasi kimseyi tatmin etmiyor, etse bile Mersin ozelinde bir proje degil o, daha derin bir politikanin eseri ve biraz deprem kaynakli lokasyon secimi ile alakali. Ruslar o topragi hediye ettik hayirli ugurlu olsun. Her nekadar savunuculari olsada, memlekete faydası olma durumu olsa da ben bu projenin guvenilir olduguna inamiyorum.. japonlar yapsa bi tık guvenebilirdim belki ama Ruslara guvenmiyorum..(hem teknolojik hem siyasi)

Alıntı:
Magazinselden kastım

Bir önceki yazinda magazinsel diye genel bir ifadede bulunmustun, bence yazarken ya kendinin iyi ifade edemiyorsun ya da manevra kabiliyetin oldukca yuksek

serkan33

2 ay önce - Sal 06 Arl 2022, 23:43

Bipo33
1 ay önce - Cum 16 Arl 2022, 02:19

Mersin'de uyusturucunun kökünü kurutma operasyonunda Stadyumun orda resmen ordu toplamislar.

Mustafa Bkrc
1 ay önce - Cum 16 Arl 2022, 12:27

Mersin başkenti resmen inşallah başarırlar polisler ama zor bütün şehrin giriş çıkışlarına ordu kurmaları lazım sadece stadyuma değil

sayfa 29
« önceki   123 ... 28293031   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET