Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 15
Karaman Ahmet
2 ay önce - Sal 22 Ksm 2022, 01:36

Yavuz Sinop

2 ay önce - Pzr 27 Ksm 2022, 11:09

(+)

mutkuysal
1 ay önce - Prş 22 Arl 2022, 18:39

Cami yapılacak alana daha fazla yeşil alan yapılabilirdi.

Karaman Ahmet
1 ay önce - Cmt 07 Oca 2023, 00:54

(+)

ali dostbey
1 ay önce - Cmt 07 Oca 2023, 02:24

Alıntı:
Ağaçsız ( millet bahçesi ) de bize özgü bir park anlayışı olsa gerek.

Hiç hazmetmiyorum bu ilkellikten.

Yukarıdaki yorumlara katılmamak elde değil maalesef.

Ağaçsız Millet Bahçesi diye durum söz konusu değil, bu senin kafanda kurguladığın gerçekdışı bir durum.
Hemen her millet bahçesine büyüklüklerine göre yüzlerce binlerce ağaç dikildi.
Tabi bir ağaç kolay kolay büyümüyor, büyümesi için en az 5-6 yıl gerekli.

boranhoca
1 ay önce - Cmt 07 Oca 2023, 09:19

Bir acayip bi yer. Fidanlar sonradan büyüyecek ama onun dışında bir şey yok doğru düzgün. Küçük tepeler falan yapmışlar. İleride kocaman bir cami var. Giriş kısmında ki cafe tarzı yer dışardan güzel görünüyor içine girmedim. Koşu parkurunu kullanıyorum en çok o işime yarıyor. Onun dışında değişik geliyor bana yetersiz ve anlamsız. Daha güzel bir yürüyüş alanı park falan yapılabilirdi. Konya gibi park kültürü çok gelişmiş bi yere göre çok zayıf.

Konya’da Ecdad Parkından sonra gördüğüm anlam içermeyen ikinci yer burası. Orda da böyle alakasız şeyler bir araya getirilmiş ne yapılmaya çalışılmış anlamadığım bir yer

sonUmut
1 ay önce - Cmt 07 Oca 2023, 09:44

Biz çocukken çimlere basmak yasaktı, basılmasın diye etrafı demir çitlerle çevrilirdi Hoş gerçi pekte parklarda çim olmazdı. Doğal parklar dışında pekte yeşillik olmazdı 2 salıncak 1 kaydırak gördük mü bize yeterdi. Şimdi bakıyorum göleti spor alanları kafeteryası ibadethanesi ve çocukların oynayabileceği geniş yeşil alanları olan bir yeri beğenmiyoruz. Park ile ormanı karıştırıyoruz. Zaten fidanlar dikilmiş zamanla büyüyecek ama orası kır bahçesi gibi olacak orman değil.

Karaman Ahmet
1 ay önce - Cmt 07 Oca 2023, 12:31

Alıntı:
Bir acayip bi yer. Fidanlar sonradan büyüyecek ama onun dışında bir şey yok doğru düzgün. Küçük tepeler falan yapmışlar. İleride kocaman bir cami var. Giriş kısmında ki cafe tarzı yer dışardan güzel görünüyor içine girmedim. Koşu parkurunu kullanıyorum en çok o işime yarıyor. Onun dışında değişik geliyor bana yetersiz ve anlamsız. Daha güzel bir yürüyüş alanı park falan yapılabilirdi. Konya gibi park kültürü çok gelişmiş bi yere göre çok zayıf.

Nasıl bir şey yok?

- 45.000 metrekare yeşil alan. Park girişindeki tarihi kapı ve etrafındaki büyük ağaçlar korunmuş. Parkın diğer alanlarında bir çok fidan dikilmiş.

- Spor yapmak isteyenler için iki basketbol sahası ve bir tenis kortu, parkın yarısını çevreleyen koşu ve yürüyüş pisti yapılmış.

- Parkın içine Cafe, restoran yapılmış.

- Parkın bir köşesine, bir vakıf tarafından, yaklaşık 15.000 kapasiteli, Selçuklu ve Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyan büyük bir cami yapılmış.

- Caminin hemen yanındaki köşeye, cami kadar bir alana oturan bir biyolojik gölet yapılmış.

- Yine diğer bir köşeye, çocuklar için, belkide boyut olarak Konya'nın en büyüğü olan, kocaman bir çocuk bahçesi, oyun parkı yapılmış.

- Parkın içine büyük bir millet kütüphanesi yapılmış.

Spor, yürüyüş, yeşillik, kültür, ibadet, gastronomi, çocuk oyun alanları, ne ararsan var...

Bence bu Millet bahçesi bittiği zaman, Konya şehir merkezinde, halkın bir çok kesimine aynı anda hitap eden, halk tarafından en çok rağbet gören yerlerden biri olacak.

En son Karaman Ahmet tarafından Cmt 07 Oca 2023, 14:37 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

deger35
1 ay önce - Cmt 07 Oca 2023, 13:06

Burası caminin avlusu olmuş kusura bakmayın beton alanın yuzde 25 kapsamış cami başka bir alana yapılsaydı keşke kötü olmuş

sonUmut
1 ay önce - Cmt 07 Oca 2023, 13:35

Alıntı:
Burası caminin avlusu olmuş kusura bakmayın beton alanın yuzde 25 kapsamış cami başka bir alana yapılsaydı keşke kötü olmuş
Cami bahçesi olmuş demek istediniz herhalde. Asıl rahatsızlığınızı söyleyin böyle. Ayrıca cami inaşat alanı %10-15 ancadır. Orada kafeye, kütüphaneye, parka, pikniğe spora gitmeye ihtiyacı olan ve çevrede oturan insanların camiye de gitmeye ihtiyacı vardır. Ayrıca konya ya giden yerli ve yabancı turistlerin bir çoğu parktan çok o cami için bu alana gelecektir

sayfa 15
« önceki   123 ... 141516   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET