Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
ertugrul4242

3 yıl önce - Cum 08 Mar 2019, 16:51
Konya - Yeni Motorlu Küçük Sanayi Sitesi

Yeni Motorlu Küçük Sanayi Sitesi Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Sanayi Bölgeleri Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında Eski Sanayi Sitesi ve Karatay Sanayi Sitesinin öncelikle taşıma usulü ile boşaltılması ve devamında Yeni Kent Merkezi olarak planlama ve projelendirme amacıyla, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Konya Valiliği, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ve Büyükşehir Belediyesi arasında protokol imzalandı. İmza Töreni; Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat KURUM, Valimiz Sayın Cüneyit Orhan TOPRAK, Konya milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Uğur İbrahim ALTAY, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan V. Sayın Ömer BULUT, İl Jandarma Komutanı Sayın Tuğgeneral Ercan YAŞİN, İl Emniyet Müdürü Sayın Şükrü YAMAN, Oda başkanları ile çok sayıda sanayi esnafının katılımıyla gerçekleşti.

http://www.konya.gov.tr/yeni-motorlu-kucuk-sanayi ...duzenlendi

Misafir ad0

3 yıl önce - Cmt 09 Mar 2019, 02:51

Seçim öncesi güzel hareketler. Seçim geçsin bakalım neler olacak göreceğiz. 16 yıldır bitirilemeyen çevre yoluna dönmez umarım

süleyman4242
3 yıl önce - Prş 14 Mar 2019, 10:33

Yerleşim alanı içine kalan ve Konya sanayi hayatının önemli merkezlerinden olan Eski Sanayi’nin taşınması için somut adım atılıyor. Eski Sanayi’de mülk sahipleri ve kiracılarla görüşmeye başlanıldı. Eski Sanayi iş yerleri, sosyal donatıları ve geniş yolları ile yeniden planlanıp farklı bir yere taşınacak. TOKİ ile işbirliği içinde yapılacak proje için Aslım Bölgesinde uygun alan belirlendi.
Yeni planlanan alan 3 milyon metrekare alan üzerine oturacak. Sanayi dükkanları 827.200 m2 kapalı alana sahip olacak. Proje içinde Küçük Sanayi Alanı, Ticaret Alanı, Otel Alanı, Resmi Kurum Alanı, Belediye Hizmet Alanı, Eğitim Alanı, Sosyal Tesisler, Spor Tesisleri, Akaryakıt Tesisi, Sağlık Alanı, Teknik Tesisler ve İbadethane yer alacak.

Sanayide çalışan gençler için çok amaçlı bir tesisi de yapılması planlanıyor.

(+)

Remzi Küçük
3 yıl önce - Cum 15 Mar 2019, 00:46

Remzi Küçük
1 yıl önce - Prş 11 Ksm 2021, 22:41
Yeni Motorlu Sanayi İnşaatı Devam Ediyor

positive
11 ay önce - Pzr 06 Mar 2022, 13:59

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

positive
2 ay önce - Sal 15 Ksm 2022, 13:23

(+)

(+)

(+)

(+)

Alıntı:
Kaynak: konya.bel.tr

Karaman Ahmet
2 ay önce - Sal 15 Ksm 2022, 13:39

Eski Sanayi bir nevi merkezde, yeni yapılan YHT Garın tam önünde kalıyor. Benim merak ettiğim, o bölgeye nasıl düzenleme yapılacağı.

Almanyada genelde Tren hatlarının önü şehirin en işlek yerleri arasında oluyorlar. O bölgeye altlarında AVM, üst katları otel, ofis tarzı kullanılacak gökdelenler yapılma ihtimali var bence.

Alıntı:
Yerleşim alanı içine kalan ve Konya sanayi hayatının önemli merkezlerinden olan Eski Sanayi’nin taşınması için somut adım atılıyor. Eski Sanayi’de mülk sahipleri ve kiracılarla görüşmeye başlanıldı. Eski Sanayi iş yerleri, sosyal donatıları ve geniş yolları ile yeniden planlanıp farklı bir yere taşınacak. TOKİ ile işbirliği içinde yapılacak proje için Aslım Bölgesinde uygun alan belirlendi.
Yeni planlanan alan 3 milyon metrekare alan üzerine oturacak. Sanayi dükkanları 827.200 m2 kapalı alana sahip olacak. Proje içinde Küçük Sanayi Alanı, Ticaret Alanı, Otel Alanı, Resmi Kurum Alanı, Belediye Hizmet Alanı, Eğitim Alanı, Sosyal Tesisler, Spor Tesisleri, Akaryakıt Tesisi, Sağlık Alanı, Teknik Tesisler ve İbadethane yer alacak.

Sanayide çalışan gençler için çok amaçlı bir tesisi de yapılması planlanıyor.

Yeni yapılan Sanayide özellikle Konya Teknik Üniversitesinin bir fakültesi ve bir meslek lisesi olsa ve Sanayide çalışan gençlere hitap edecek bir spor kulübü için futbol sahası ve spor salonu yapılsa, iyi olur. Başarılı bir meslek hayatı için mesleki eğitim ve dinç beden çok önemli.

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET