Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Trabzon - Forum Trabzon Alışveriş Merkezi [AVM]
« önceki   123 ... 353637

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
sayfa 37
murad22
2 yıl önce - Pzr 20 Eyl 2020, 22:02

Türkiye'de şehircilikmi var hangi şehir düzgün geneli pespara etmez bu işler istikrarlı bı düzenin olduğu memleket olursan cevreciliginde gelişir şehirlerinde düzelir uzun vadede olacak işler bunlar .Trabzon metropol olmasın Avrupa'da nüfusu artirilmayan kalabalığa izin verilmeyen şehirler gibi olsun.Medeni toplumlar sakın yaşar kelle sayısıyla ogunmezler .Metropolun nesini istiyosun gurultu patırtı başka bişe degil

AYDINDH
site denetçisi

2 yıl önce - Sal 12 Oca 2021, 01:05


(+)


İsmail Kılıçaslan
2 yıl önce - Sal 12 Oca 2021, 10:07

Güzel markalar barındıran, nerdeyse hiç boş mağaza olmayan AVM.
Zemindeki bazı aşınmaları halletseler daha iyi olacak.


samet13579
2 yıl önce - Sal 12 Oca 2021, 22:36

Bence hala Karadeniz in 1 numaralı AVM si.

fatihKeskin
3 ay önce - Prş 10 Ksm 2022, 11:06

Artaş, Forum Trabzon’u 53 milyon Euro’ya aldı

necla.dalan@dunya.com

07 Kasım 2022 Pazartesi

Süleyman Çetinsaya’nın 1977 yılında kurduğu Artaş Grubu, 45 yıldan bu yana gayrimenkul, perakende ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteriyor. Çelik Halat’ı bünyesine katarak sanayi sektörüne de adım atan Artaş, geçen Mart ayında sessiz sedasız Forum Trabzon Alışveriş Merkezi’ni satın aldı. Edindiğim bilgiye göre Artaş, Forum Trabzon için 53 milyon Euro ödedi. Satın alma tamamen öz kaynaklardan gerçekleştirildi. 52 bin metrekare kiralanabilir alanı, 180 kiracısı olan, son dönemde Arap, Azeri ve Gürcü turistlerin gözdesi haline gelen Forum Trabzon’da satın almanın hemen ardından yenileme projesi hayata geçirildi.

Artaş Grubu, İstanbul’da Arenapark, Armonipark ve Vadi İstanbul alışveriş merkezlerinin sahibi, Carousel’in de yüzde 27 hissesini elinde bulunduruyor. Yeni alınan Forum Trabzon, Kayseri Park’tan sonra grubun Anadolu’daki ikinci alışveriş merkezi oldu. Süleyman Çetinsaya’yı aradım ve satın almayı sordum. Bu konuda ketum davranan Çetinsaya, Forum Trabzon’da tadilat ve yenileme yaptıklarını söyledi. Çetinsaya, Anadolu’da yeni alışveriş merkezleri alıp almayacaklarına ilişkin soruma da “Önümüze fırsatlar çıkarsa değerlendiririz” cevabını verdi.

Varlıbaş Trabzon AVM’yi Rubenis Gayrimenkul Yatırım satın aldı

Sektörden edindiğim bilgilere göre son 4 yılda yaşanan gelişmeler Forum kanadında satış planlarını erkene çekti. Forum Gaziantep, Abdullah Çiftçi’ye satıldı, Forum Diyarbakır’daki yüzde 50 hisse de proje ortağı Altındağ şirketine devredildi. Aralarında İstanbul’daki Forum İstanbul ile Marmara Forum ve Ankara’daki Gordion dahil diğer alışveriş merkezleri için de görüşmelere başladı. Duyduğuma göre Marmara Forum için yine Gaziantepli Abdullah Çiftçi ile el sıkışılmış.

Öte yandan Trabzon cenahında bir başka alışveriş merkezi daha satıldı. Varlıbaş Trabzon AVM’yi Rubenis Gayrimenkul Yatırım A.Ş. satın aldı. Hasan İpek’in sahibi olduğu Rubenis, yenileme yatırımı yapacağı alışveriş merkezinin adını Rubenis AVM olarak değiştirecek.

Kaynak; Dünya gazetesi

SATILAN İKİ AVM’DE SON DURUM

Trabzon’un iki büyük AVM’yi satın alan yeni patronlar, hummalı bir çalışma içinde. İki AVM’de de yaz sezonu için büyük değişiklikler öngörülüyor.

Forum yakında inşaata başlayacak, AVM’ye giriş çıkışmarda 1 sene çileli bir dönem başlayacak. O bölgede belediye gerekli alt yapı çalışmasını gerçekleştiriyor.İddiaya göre Starbucks, Media Mark, Zara ve Decathlon gibi markalarla pransipte yeni alan için anlaşma yapıldı. Bu markaların Trabzon’a gelmesinde Arap turizminin büyük etkisi olduğu ifade ediliyor.

Forum esnafı ise AVM’nin çok ucuza satıldığını kendilerine 150 milyon dolar gibi rakamlardan bahsedildiğini fakat aniden 53 milyon dolara satıldığını kaydederek ‘Bilsek bu fiyat forumdaki iş adamları toplanır alırdık ama iş tepeden bağlanmış olacak ki kimse bişe duymadan satış yapıldı’ diyor.

Forum’da otopark inşaatının 1 sene süreceği ifade ediliyor ve Sahilyolu’na direk çıkışı olmayan AVM için bu konuda da çalışma yapıldığı söyleniyor.

Varlıbaş AVM’nin ismi ise RubenisPark AVM oluyor. Atapark’da olması nedeniyle Park ismi yeni eklendi. AVM baştan sona bakıma alınıyor. Patron çalışmaları ve tadilat pazarlıklarını bizzat kendisi yapacak. Ayrıca alt geçitten AVM’ye direk giriş önerisinin firma tarafından talep edilmediği öyle bir öneri olduğu fakat kendi gündemlerinde böyle bir şey olmadığı ifade edildi.

Kaynak; 61 saat
(+)


Avm nin kuzey tarafinda eyof parkına bakan kısımda bulunan müzeyyen ve benzin restoranları yıkılıp altına otopark yapılıp üzerine yeni mekanlar yapılacakmış, ayrıca batı tarafından da avm nin büyütülmesi planlanıyormuş. Otopark projesi belediye meclisinden geçmiş. İddiaya göre Starbucks, Media Mark, Zara ve Decathlon gibi markalarla pransipte yeni alan için anlaşma yapıldı.sayfa 37
« önceki   123 ... 353637
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler