Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
HAKAN UZN

3 ay önce - Pts 07 Ksm 2022, 19:43

Alıntı:
3 gün önce - Cum 04 Ksm 2022 01:36

Muhtemel rakipler arasında İsviçre takımı Basel çıkabilir gibime geliyor. Cluj veya Partizan çıkarsa iyi başlangıç olur. Tabi o zamana kadar Trabzonspor'un performansı şimdikinden çok daha iyi olması şartıyla...


Önce ki mesajımda Basel takımı çıkacağını tahmin etmiştim. Trabzonspor şu an ki haliyle bu takımı eleyemez. Çünkü hiç güven vermiyor. Şubat ayına kadar çok daha iyi olmalıyız. Şans diyelim yine de hayırlı olsun.


BJK 5106
3 ay önce - Sal 08 Ksm 2022, 09:36

Dün takımlar için paylaşım yaparken ilk aklımdan geçenler Lech Poznan, Basel ihtimalleri olmuştu. Bir anlamı olduğundan değil yani öylesine bir içten geçme işte. (Basel belki de daha önceki sezonlarda Trabzon ile karşılaştığı için bilinçaltı çağrışımlıdır. 🙂 )

Neyse, zaten olasılıklar bağlamında çok büyük farklar olan takımlar yoktu pek. Cluj, Dnipro-1 gibi nispeten daha zayıf görünümlü olanlar istisna sayılabilir.

Ama genelinde biraz işte geçmişten aşinalıkla daha güçlü görünüm ya da algıda olanlar vardı.

Basel de biraz bu mahiyette takımlardandı. Ancak son dönemde eski üstün ve dişli takım vasıfları pek yok. Yani işte çeyrek,yarı final vb. turlarında olup dönemsel olarak dikkat çeken oyuncuları görülen kadar değiller demek istediğim.

Kısaca bu algısal kısım bir yana konulursa normal bir rakip münasebet durumu var.
Ancak bu yeterli konsantrasyon ve fiziksel nitelikte hazırlık hali olmazsa zorlu bir takım ve tur olacağı gerçeğini de değiştirmez tabi.
Bu bağlamda işin dinamiğine de kabaca değinirsek, bu İsviçre takımları falan daimi yüksek vasıfta olmayıp üretim ve keşif + piyasa/pazar mekaniği de olan türdedir zaten. Kısmen Fransız mekanizması gibi işte. Bilhassa genç ucuz yollu Afrikan orijinliler ile takım, grafik - performans etkileşimleri falan.


sayfa 4
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET