Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 21
burakbecan
13 yıl önce - Cum 20 Hzr 2008, 16:09

Akın ağabey'e sonuna kadar katılıyorum

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Cum 20 Hzr 2008, 19:26

4207 sayılı kanunu şöyle der:
Alıntı:
İstisnai olarak:

4) Yaşlı bakım evlerinde,

Ruh ve sinir hastalıkları hastanelerinde,

Ceza infaz kurumlarında (cezaevleri),

Şehirlerarası veya uluslararası güzergâhlarda yolcu taşıyan denizyolu araçlarının güvertelerinde tütün ürünleri tüketilmesine mahsus alanlar oluşturulabilir.

E, Çınarcık hattı da şeeerden şeere bir hat olduğuna göre, cigara içilebiliyor demek ki...

Akın KURTOĞLU

burakbecan
13 yıl önce - Cum 20 Hzr 2008, 20:58

Akın abi artık içilmesede katlanmaları gerekir dile kolay 2 saat 30 dakika sürüyor yahu e yalova seferide kaldırıldığına göre artık sizinle birlikte güzel bir vapur seyahati ve aynı zamanda sigara ve çay keyfi yapıcaz demektir akın abicim

Saro Silelyan

13 yıl önce - Sal 08 Tem 2008, 12:01

son 2 cumartesidir feribotlarla yalovaya ordan da minibüsle çınarcığa geçiyorum.Önceki c.tesi yalova-çınarcık minibüsleri 2.50 ytl iken bu c.tesi yani 5 temmuz'da 2.75 olmuştu...

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Sal 08 Tem 2008, 23:33

Alıntı:
Önceki c.tesi yalova-çınarcık minibüsleri 2.50 ytl iken bu c.tesi yani 5 temmuz'da 2.75 olmuştu...

İyice abarttılar artık. 20-25 dakikalık yol... İstanbul'da 45-50 dakikalık yol ücretinden de daha pahalı... Yazlıkçı diye ille de dayanmak mı gerekir?

Akın KURTOĞLU

Süha
13 yıl önce - Sal 08 Tem 2008, 23:39

Belediye otobüslerini kullanmak şart. Minibüslerle artık bir yere kadar. Önce vapur sonra belediye otobüsü tabi çınarcık için konuşuyorum. Şu söylediklerimin Yalova için ikisini de ulaşım aracı olarak kullanmak mümkün değil. Buda il ile ilçenin ulaşıma ne kadar önem verdiğini gösteriyor. Nasıl olsa 1 sıfırdan daima büyüktür.

Saro Silelyan

13 yıl önce - Çrş 23 Tem 2008, 15:08

bugün saat 06.30da Çınarcıktan kalkan ve Bostancı-Kabataş seferini yapan Şehit Sami Akbulut (Sarayburnu) vapurunda çok ilginç bir olay yaşadık.Çınarcıktan hareket ettikten yaklaşık 30-35 dakika sonra birden vapur yavaşlayıp durdu ve yaklaşık 10 dakika Marmara Denizi'nin ortasında öylece bekledik.Neyi bekliyoruz acaba motor arızası mı oldu derken öğrendik ki denizaltı eğitimi varmış ve bir süre sonra anons yapıldı ''Eğitim sebebiyle Deniz Kuvvetleri Komutanlığı rotamızı değiştirmiştir,seferimiz gecikmeli olarak yapılacaktır'' Böyle bir olaya ilk kez şahit oldum,denizde gördüğümüz 1 tane denizaltı vardı gerisi denizin altındamıydı yada sadece o gördüğümüz denizaltı mı vardı hiçbir fikrim yok fakat vapurumuz Yassıadaya doğru ilerledi(ilk kez Yassıadanın bukdr yakınından geçtim) sonrasında vapur manevra yaparak Kınalı ve Burgaz arasından Bostancıya gitti.Kabataşa yanaşmak için de bağlı bir vapurun hareket etmesini bekledik.Yanaştığımızda saat 09.30du

Süha
13 yıl önce - Pts 11 Ağu 2008, 02:05

Çınarcık hattına " B " sınıfı vapurun yetmediğinin ispatı. Vapur çok dolu. Belki görmeyen gözler görür.

(+)

(+)

Bu akşam dönüşte 4 turyol motoru , 2 deniz otobüsü , 1 tanede vapur gitti istanbula çınarcık öyle böyle boşaldı. 18:30'a kadar iskeleye hücum vardı.

burakbecan
13 yıl önce - Pts 11 Ağu 2008, 03:47

Sevgili osman müthiş bir kare yakalamış.Yukarıdada görüldüğü gibi o yoğunluğu ancakşahit olanlar anlar.4 turyol 2 deniz otobüsü ve 1 vapur,cuma akşamıda bu olayın biraz daha farklısı yaşanacak.Farklılık ise bu bahsettiğimiz deniz araçları aynı şekilde çınarcık'a yolcu getirecekler
Artık ido'ya hiçbir şekilde çağrıda bulunmak istemiyorum,herkesin görebildiği birşeyi görme yetenekleri yok maalesef!Belkide var ama işlerine gelmiyor.Kendilerine reklam yapmayı çok iyi biliyorlar,koskoca eskihisar iskelesine yapıştırdıkları ''DÜNYANIN EN ÇOK YOLCU TAŞIYAN,1.SINIF VS..ŞİRKETİ''yazılı billboardları hepimiz biliyoruz.Şimdi ben ido'ya soruyorum; ''Dünyanın en çok yolcu taşıyan veya 1.sınıf ulaşım firması olduğunuz içinmi Kabataş-Yalova seferini kaldırdınız???'' yada böylesine ünvan yakıştırılmışbir firmaya,ATAMIZIN yadigarı olan bu güzide ve neredeyse asırlık seferi kaldırmak,halkı mahrum etmek yakışırmı??Yorum size kalmış..

SAYGILARIMLA

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Pts 11 Ağu 2008, 03:57

Artık Yalova Vapur İskelesi; yazları senede bir defa asker getirip, 2 ay sonra da geri götüren hizmet vapuruna kaldı... Bu vapur(lar) iskeleye geldiler mi, millet nostalji yapmak için koşuyor resmen...

Akın KURTOĞLU

sayfa 21
« önceki   123 ... 202122 ... 262728   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara