Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
namlesu
1 yıl önce - Prş 09 Eyl 2021, 18:59
Yabancı adam ülkeni senden çok düşünüyor...

İzlerken utanamamak elde değil ...

Videonun sonunda söylüyor çok güzel bir fikir,
ayda bir temizlik günü olsun ve çocuklar gelip bu tip yerleri temizlesinler. En güzel eğitim.

En son namlesu tarafından Prş 09 Eyl 2021, 19:07 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Mustafa Köseoğlu
1 yıl önce - Prş 09 Eyl 2021, 19:05

Yere maskesini atan mı dersin, muz kabuğunu uluorta sokağa atanlar mı dersin. Bir keresinde eve gidiyorum. İnsan görünümlü birisi ( Normalde sinkaflı küfür yazardım. Çünkü onlara hayvan desen hayvan dostlarımıza hakaret olur) muz kabuğunu uluorta sokağın ortasına attı.

Ben ise ne zaman yolda bir Muz kabuğu görsem muz kabuğunu yerden alıp en yakındaki çöp kutusuna atıyorum

En son Mustafa Köseoğlu tarafından Prş 09 Eyl 2021, 19:07 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

ccahit
1 yıl önce - Prş 09 Eyl 2021, 19:06

Utanç verici bizim millet ormana ya mangal yakıp hem eti hem ağacı yakmaya yada okeyi tavlayi alıp parti yapmaya gider Türkiye'nin çok yeri böyle rezil halde. İnsanlarımız malesef böyle...

namlesu
1 yıl önce - Prş 09 Eyl 2021, 19:09
İnsanımız böyle kabullenmesi çok kötü bir kabulleneme !

Alıntı:
Utanç verici bizim millet ormana ya mangal yakıp hem eti hem ağacı yakmaya yada okeyi tavlayi alıp parti yapmaya gider Türkiye'nin çok yeri böyle rezil halde. İnsanlarımız malesef böyle...

Negatif kabullenmeler insanlara ket vurur.
Biz temiz bir toplumuz, bu bilinci yerleştirmeli, bu şekilde demeli ve gelecek nesillere de bunu aktarmalıyız.
Şu videodaki Mick Amcanın umudunu biz de taşımalıyız.

ccahit
1 yıl önce - Prş 09 Eyl 2021, 19:13

Kesinlikle öyle.

Ben en ufak bir çöp olsun çöp kovası yoksa cebimde taşırım. Bu bilinç ilk okulda başlar ama evde aileden bu anlayışta devam etmeli. Belediyeler ve okullar ortak çalışma ile öğrenciler senede bir iki kere hem pikniğe hemde ormana temizliğe gitse iyi olur. Alınacak çok yol var...

namlesu
1 yıl önce - Prş 09 Eyl 2021, 23:31

Alıntı:
Ben en ufak bir çöp olsun çöp kovası yoksa cebimde taşırım. Bu bilinç ilk okulda başlar ama evde aileden bu anlayışta devam etmeli. Belediyeler ve okullar ortak çalışma ile öğrenciler senede bir iki kere hem pikniğe hemde ormana temizliğe gitse iyi olur. Alınacak çok yol var...

Harikasınız Cahit Bey
Ben de elimde taşırım yediğim ve içtiğim şeylerin ambalajlarını çöp kutusu bulana dek.
Bu bilinç ailede kazanılır ama okullara da çok iş düşüyor.
Eskiden TRT'de kamu sporları olurdu bu konuda yine, yeniden olmalı.

BJK 5106
11 ay önce - Çrş 23 Şub 2022, 17:59

Dünya çapında plastik atıkların sadece yüzde 9'u geri dönüştürülebiliyor

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD), dünya genelinde mevcut plastik atıkların sadece yüzde 9'unun başarılı şekilde geri dönüştürüldüğünü belirterek, plastik atığı azaltmak için "koordinasyonlu küresel çözüm" çağrısında bulundu.
Alıntı:
Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD), "Küresel Plastik Görünümü" raporunu yayımladı.

2000 yılında 234 milyon ton olan dünya genelinde plastik üretiminin 2019'da 460 milyon tona ulaştığı belirtilen raporda, 2000 yılında 156 milyon ton olan plastik atık miktarının da iki katından fazla artarak 2019'da 353 milyon tona çıktığı bildirildi.

Raporda, geri dönüşüm sırasındaki kayıpları hesaba kattıktan sonra plastik atıkların sadece yüzde 9'unun başarılı şekilde geri dönüştüğü kaydedildi.

Küresel plastik atıkların yüzde 19'unun yakılırken, yaklaşık yüzde 50'sinin düzenli çöp depolama alanlarına gittiği, geriye kalan yüzde 22'sinin de kontrolsüz çöp sahaları veya çevreye atıldığı bildirilen raporda, plastiklerin 2019'da küresel sera gazı emisyonlarının yüzde 3,4'ünden sorumlu olduğu belirtildi.

Raporda, küresel plastik kullanımının genel olarak düşmesine karşın son 2 yılda Kovid-19 salgınında koruyucu ekipman ve tek kullanımlık plastik atıkların arttığı vurgulandı.

Plastik kullanımının, Kovid-19 salgınının ilk yılı olan 2020'de ekonomik faaliyetlerin azalmasıyla bir önceki yıla göre yüzde 2,2 düştüğü belirtilen raporda, tek kullanımlık plastiklerin kullanımının yükselirken, ekonomiler toparlandıkça plastik kullanımının tekrar artmasının beklendiği kaydedildi.

OECD, düşük ve orta gelirli ülkeler için yılda 25 milyar avro kalkınma yardımı dahil olmak üzere "atık yönetimi altyapısının iyileştirilmesi" için uluslararası bir yaklaşım çağrısında bulundu. AA

Niyaziucar
11 ay önce - Çrş 23 Şub 2022, 18:02

Yapacak bişey yok Türkiye'de böyle , Avrupa'da yere çöp atmıyorum korkuyorum ve çekiniyorum , ama ne zaman Kapıkuleden gireyim dk çöpleri yere atmaya başlıyorum çünkü Türkiye'de yere çöp atmak normal bir aktivite kimse seni ayıplamıyor , bişey demiyor .
Türkiye sokakları heryeri pislik içinde , Avrupa'daki temizlik yok

BJK 5106
9 ay önce - Pts 18 Nis 2022, 22:16

Dünyada plastik kirlenme artıyor

2000 yılında 156 milyon ton olan plastik atık miktarı iki katından fazla artarak 2019'da 353 milyon tona çıktı. (AA)

uA Kayseri1905
3 ay önce - Sal 25 Ekm 2022, 23:17

İnşallah bu konuda bir gün daha anlayışlı ve eğitimli oluruz. Ben dışarda içtiğim sigarayı bile çöpe atıyorum. Cennet gibi ülkemiz var ama maalesef sahip çıkamıyoruz.

sayfa 5
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet