Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
crypton
2 ay önce - Cum 01 Tem 2022, 21:43

Fransa Bisiklet Turunu Belçikalı sporcusu Yves Lampaert kazandı
Yol bisikletinin en prestijli yarışı Fransa Bisiklet Turu'nun (Tour de France) açılış etabını, Quick Step-Alpha Vinyl takımının Belçikalı sporcusu Yves Lampaert kazandı.
Yunus Kaymaz |01.07.2022 İstanbul


Alıntı:

Bu yıl 109'uncusu düzenlenen turun Danimarka'nın başkenti Kopenhag'daki 13 kilometrelik zamana karşı ilk etabında Lampaert, 15 dakika 17 saniyelik derecesiyle birinciliğe ulaştı ve sarı mayoyu ele geçirdi.

Jumbo-Visma takımından Belçikalı Wout Van Aert ikinciliği, BAE Emirates takımından son 2 yılın şampiyonu Sloven Tadej Pogacar üçüncülüğü elde etti.

Organizasyon, yarın Danimarka'nın Roskilde ile Nyborg kentleri arasındaki 199 kilometrelik ikinci etapla devam edecek.

Tur, 21 etap sonunda 24 Temmuz Pazar günü Fransa'nın başkenti Paris'te son bulacak.
https://www.aa.com.tr/tr/dunyadan-spor/fransa-bis ...di/2628334


crypton
2 ay önce - Pzr 03 Tem 2022, 23:00

Fransa Bisiklet Turu'nun üçüncü etabını Dylan Groenewegen kazandı
Yol bisikletinin en prestijli yarışı Fransa Bisiklet Turu'nun (Tour de France) üçüncü etabını, BikeExchange-Jayco takımının Hollandalı sporcusu Dylan Groenewegen kazandı.
Doğa Kırmızıoğlu |03.07.2022 Ankara


Alıntı:

Bu yıl 109'uncusu düzenlenen turun Danimarka'nın Vejle ile Sonderborg kentleri arasındaki 182 kilometrelik üçüncü etabında Groenewegen, 4 saat 11 dakika 33 saniyelik derecesiyle birinciliğe ulaştı. Hollandalı bisikletçi, tur kariyerinin beşinci zaferini elde etti.

Jumbo-Visma takımından Belçikalı Wout Van Aert, ikinci olduğu etap sonunda toplam 9 saat 1 dakika 17 saniyelik süresiyle sarı mayoyu takmaya devam etti. Alpecin-Deceuninck takımından Belçikalı Jasper Philipsen ise etapta üçüncülüğü elde etti.

Organizasyon, Danimarka'dan Fransa'ya taşınacağı için bir gün arayla devam edecek. Fransa'nın Dunkerque ile Calais kentleri arasındaki 171,5 kilometrelik parkurdaki dördüncü etap, 5 Temmuz Salı günü yapılacak.

Tur, 21 etap sonunda 24 Temmuz Pazar günü Fransa'nın başkenti Paris'te son bulacak.
https://www.aa.com.tr/tr/dunyadan-spor/fransa-bis ...di/2629366


crypton
2 ay önce - Pzr 24 Tem 2022, 23:59

Fransa Bisiklet Turu'nu Jonas Vingegaard kazandı
109. Fransa Bisiklet Turu'nda Jumbo-Visma takımının Danimarkalı sporcusu Jonas Vingegaard birinci oldu.
Doğa Kırmızıoğlu |24.07.2022 Ankara


Alıntı:
Yol bisikletinin en prestijli yarışı kabul edilen organizasyonun 21'inci ve son etabı, başkent Paris'teki 116 kilometrelik parkurda yapıldı.

Etabı 77. sırada bitiren Vingegaard, genel klasmanda 79 saat 33 dakika 20 saniyelik derecesiyle Fransa Bisiklet Turu'ndan zaferle ayrıldı. Geçen yılki organizasyonu ikinci sırada tamamlayan 25 yaşındaki Danimarkalı bisikletçi, kariyerinin ilk büyük tur zaferine Fransa'da ulaştı.

Son iki organizasyonun şampiyonu BAE Emirates takımından Tadej Pogacar ikinci, Ineos Grenadiers ekibinden Büyük Britanyalı Geraint Thomas ise üçüncü olarak turu tamamladı.

Son etabı Philipsen kazandı
Turun son etabında ilk sırayı, 2 saat 58 dakika 32 saniyelik süresiyle Alpecin-Deceuninck takımından Belçikalı Jasper Philipsen elde etti.

BikeExchange-Jayco ekibinden Hollandalı Dylan Groenewegen ikinci, Intermarche-Wanty-Gobert Materiaux'tan Norveçli Alexander Kristoff üçüncü sırada etabı bitirdi.
https://www.aa.com.tr/tr/dunyadan-spor/fransa-bis ...di/2644811


Yakup

2 ay önce - Pts 25 Tem 2022, 00:08

Alıntı:


Fransa Bisiklet Turu'nu Jonas Vingegaard kazandı
109. Fransa Bisiklet Turu'nda Jumbo-Visma takımının Danimarkalı sporcusu Jonas Vingegaard birinci oldu.
Doğa Kırmızıoğlu |24.07.2022 Ankara


Danmarka da bisiklet sporuna cok ilgi var..


crypton
1 ay önce - Pzr 07 Ağu 2022, 15:41

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu'nun Konya heyecanı
Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Konya'da gerçekleştirilecek 5. İslami Dayanışma Oyunları'na ilişkin,"İyi bir organizasyon olacağına inanıyorum. Şu ana kadar da çok iyi geldik. Ülke olarak en iyi organizasyonu biz yaparız." dedi.
Havva Dereağzı |07.08.2022 Konya


Alıntı:
Müftüoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 9-18 Ağustos'ta gerçekleştirilecek oyunlarda bisiklet branşı olarak yer almaktan büyük heyecan ve mutluluk duyduklarını söyledi.

Türkiye'nin ilk olimpik veledromunda 5 Ağustos'ta bisiklet yarışlarıyla başlayan oyunların büyük ilgi gördüğünü aktaran Müftüoğlu, veledromun Türk bisikletinin geleceği için çok önemli bir kazanım olduğunu dile getirdi.

Hedef yeni başarılar
Müftüoğlu, federasyon olarak hedeflerinin yeni başarılar elde etmek ve madalyalar kazanmak olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Konya Olimpik Veledromu'nda büyük bir tarihin başlangıcını yaptık. Burası gerçekten önemli bir tesis. Hakikaten nitelik olarak dünyadaki en önemli tesislerden bir tanesi ve bu tesiste artık madalya için yola çıkıyoruz. Biz seçimde de 'Madalya için yola çıkıyoruz' demiştik. Bunu bu veledromu düşünerek söylemiştik. Yarışmalar için yurt dışındaki tesislerde antrenman yapıyorduk. Artık sporcularımızı Konya Olimpik Veledromu'nda en iyi şekilde eğitip, en iyi şekilde antrenman yaptıracağız. Dünyayla yarışır şekilde madalya için yola çıktık ve alacağız."

Tesisin ülkeye kazandırılması için büyük emek verildiğini anlatan Müftüoğlu, "Çanakkale Köprüsü yol için ne kadar önemliyse bisiklet içinde burası da o kadar önemli. Tesisi bize kazandıran başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na teşekkürlerimizi, bisiklet ailesi adına iletiyorum. Bu tesise gerçekten çok emek verdiler. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.

"Ülke olarak en iyi organizasyonu biz yaparız"
İslam Dayanışma Oyunları'nda bisiklet branşının ilk kez yer aldığına değinen Müftüoğlu, sporcuların heyecan içinde yarıştığını söyledi.

Müftüoğlu, Konya'nın organizasyona çok iyi hazırlandığına dikkati çekerek, "Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay, Valimiz Vahdettin Özkan, kurum müdürlerimiz, tüm şehir halkı bu konuyla ilgili iyi hazırlanmış. İyi bir organizasyon olacağına inanıyorum. Şu ana kadar da çok iyi geldik. Ülke olarak en iyi organizasyonu biz yaparız. Zaten Cumhurbaşkanı'mız bu konuda bize hep önderlik ediyor." değerlendirmesinde bulundu.
https://www.aa.com.tr/tr/spor/turkiye-bisiklet-fe ...ni/2655709


crypton
1 ay önce - Çrş 17 Ağu 2022, 22:29

Quintana 2022 Fransa Bisiklet Turu'ndan diskalifiye edildi
Arkea-Samsic takımının Kolombiyalı bisikletçisi Nairo Quintana, yasaklı madde kullandığı gerekçesiyle 6. sırada bitirdiği 2022 Fransa Bisiklet Turu'ndan diskalifiye edildi.
Hüseyin Burak Demirer 17.08.2022 AnkaraAlıntı:
Uluslararası Bisiklet Birliği'nden (UCI) yapılan açıklamada, cezaya gerekçe olarak 32 yaşındaki sporcunun kan numunesinde yasaklı "tramadol" maddesine rastlanması gösterildi.


Tramadol kullanımının, dopingle mücadele kurallarını ihlal etmese de yan etkileri yüzünden sporcuların güvenliği ve sağlığını korumak amacıyla UCI Tıbbi Kuralları'na aykırı olduğu hatırlatıldı.

Karara 10 gün içinde itiraz edebileceği bilgisi verilen Quintana'nın, UCI Tıbbi Kuralları'nı ilk kez ihlal ettiği için yarışmaya devam edebileceği belirtildi.

Yol bisikletinin üç büyük yarışından ikisini (2014 İtalya Turu, 2016 İspanya Turu) kazanan Quintana, Fransa Turu'nda ise 2013 ve 2015'te ikinciliği elde etmişti.
https://www.aa.com.tr/tr/dunyadan-spor/quintana-2 ...di/2663403
sayfa 5
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET