Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Malatya Kuzey Çevre Yolu
« önceki   123 ... 117118119120121122   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 118
cagdas44
2 ay önce - Prş 02 Hzr 2022, 16:15

Alıntı:
NKY Architects and Engineers ile birlikte ortak olarak girmiş olduğumuz Japan International Cooperation Agency (JICA) FONU KAPSAMINDA MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KUZEY KUŞAK YOLU MÜŞAVİRLİK İŞİ ihalesini almış ve sözleşmesini imzalamış buluyoruz. Süreç boyunca göstermiş oldukları profesyonel ve çözüm odaklı yaklaşımlarından dolayı, ortağımız NKY Architects and Engineers firmasına teşekkürlerimizi bir kez daha iletiyoruz.

Orion Müşavirlik Mühendislik ve Proje Ltd. Şti.


AhmetDemir

2 ay önce - Cum 03 Hzr 2022, 19:46

Kuzey kuşak yolu diyor haberde

Muhammed Ali 4427
1 ay önce - Prş 30 Hzr 2022, 23:46

2.Kesimi 2023'den önce tamamlayamazlar muhtemelen.

cagdas44
1 ay önce - Pzr 03 Tem 2022, 22:02

Alıntı:
BAŞKAN GÜRKAN, SAMANKÖY DDY ÜST GEÇİT KÖPRÜSÜ ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

Üst Geçit Eylül Ayında Tamamlanıyor

Kuzey Kuşak Yolu Projesi kapsamında Samanköy mevkiinde Sivas Yolu’na bağlanacak yolun, Kuzey Kuşak Yolu DDY Üst Geçit Köprüsü çalışmalarına başlandı. Yapılan çalışmayı yerinde inceleyen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, üst geçit köprüsünün Eylül ayında bitirilmesi için çalışmaların büyük bir gayretle devam ettiğini söyledi.

Müellif Firma İnşaat Mühendisi Bilal Karaşin, “Bu projeye yaklaşık 10 gün önce başladık. Önümüzdeki 3 ay içerisinde projeyi bitirmeyi düşünüyoruz. Çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor” sözlerini kullandı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Latif Okyay ise çalışmaların aşamaları hakkında bilgi vererek, “Üzerinde bulunduğumuz alan Kuzey Kuşak Yolumuzun Samanköy noktası. Burada demiryolu hattımızın olduğu alanda bir üst geçit köprüsü planlandı. Projeleri Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılarak, Devlet Demir Yolları Bölge Müdürlüğümüze ve akabinde Devlet Demir Yolları Genel Müdürlüğümüze sunuldu. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımızın uğraşlarıyla Ulaştırma Bakanımızla yaptığı görüşme neticesinde, proje yatırım programına alındı. Bölge Müdürlüğümüz tarafından ihalesi yapıldı. Şu an köprü inşaatı çalışmalarına başlanıldı. Eylül ayında toparlanmış olacak” şeklinde bilgiler verdi.

Kuzey Kuşak Yolu DDY Üst Geçit Köprüsü çalışmalarını yerine inceleyen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, köprünün Eylül ayında bitirileceğini söyledi. Başkan Gürkan, “Kuzey Kuşak Yolu ile ilgili bizim kamulaştırma ve enkaz bedellerini ödeme sürelerini geçtiğimiz yıllarda bitirmiştik. Bu süre içerisinde Hanımınçiftliği’nde yaptığımız viyadük şu anda trafiğe açıldı. Buradaki Samanköy bağlantısında da demiryolu üst geçidinin bir an evvel yapılması noktasında gerekli ihale süreçleri Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğümüz tarafından tamamlandı. Müellif firmaya da yer tespiti yapıldı. Bu yolun viyadük kısmının bitirilmesi ve bu süreç içerisinde asfaltlama çalışmalarına Yeşilçam Caddesi’nden başlayarak, buradan Sivas yoluna eriştireceğiz. İnşallah bu yılın sonunda Kuzey Kuşak Yolu diye tabir ettiğimiz yıllara sarkan bu projenin bitirilmesiyle Malatya’da trafik akışının daha sağlıklı, erişimi daha kolay olması noktasında yoğun bir çalışma içeresindeyiz. Malatya’daki mevcut ana aksın trafiğinin rahatlatılması açısından Kuzey Kuşak Yolunun da bir an evvel bitirilmesi gerekiyor. Bu konuda biz belediye olarak gerekli projelendirme çalışmasını, gerekli kamulaştırma çalışmalarını, gerekli enkaz ve ağaç bedellerinin ödenmesi çalışmalarını yaptık, bitirdik” dedi.

Başkan Gürkan, Samanköy DDY Üst Geçidi’nin Eylül ayında tamamlanması için yoğun gayret sarf edildiğini belirterek, “Samanköy DDY Üst Geçidi’nin bir an evvel yapılması noktasında ilgili arkadaşlarla yaptığımız görüşmede inşallah Eylül ayının başında projeyi tamamlamanın hesabı içerisindeyiz. Eylül ayı başında bitirildiği takdirde zaten biz diğer taraftan asfaltlama çalışmalarına başlayacağız. Bulunduğumuz alanın da asfaltlama çalışmasının Eylül ayının ikinci yarısında gerçekleşeceğini düşünüyorum ve bu yolun Eylül ayının sonunda trafiğe açılacağını da planladık. Akabinde bisiklet yolları, kaldırımlar, gerekli kavşaklar ve gerekli çevre düzenlemeleriyle birlikte çalışmalar bitirilecek. Alt yapı çalışmaları da zaten şu anda başladı. İnşallah bu yılın sonunda Kuzey Kuşak Yolunun trafiğe açılarak Malatya trafiğinin rahatlaması sağlanacaktır. Bu yol açılınca Kuzey Çevre Yolunun da bir nevi işlevini görecek kimliğe sahip olacak. Ulaştırma Bakanımız, Devlet Demir Yolları Genel Müdürlüğümüz ve buradaki 5. Bölge Müdürlüğümüzün yoğun gayret ve çalışmaları neticesinde ihalesi yapıldı. Bu çalışmaları yapan bizim teknik arkadaşlarımıza, müellif firmaya ve Devlet Demir Yolları’nın bize vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ediyorum. Bu çalışmalarımızın Malatya’mıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.
https://www.malatya.bel.tr/baskan-gurkan-samankoy ...-inceledi/


Kuzey Kuşak Yolu ile Kuzey Çevre Yolu aynı yol değil mi?


(+)
(+)
(+)
(+)


Qqqerty
1 ay önce - Pzr 03 Tem 2022, 22:05

Hayır kuşak olan daha merkeze yakın büyükşehir yapıyor
Çevre yolu merkeze daha uzak karayolları yapıyor farklı projelercagdas44
1 ay önce - Pzr 03 Tem 2022, 22:09

Alıntı:
Hayır kuşak olan daha merkeze yakın büyükşehir yapıyor
Çevre yolu merkeze daha uzak karayolları yapıyor farklı projeler


Ama bu geçişin olduğu bölge Kuzey Çevre Yolu'nun geçiş bölgesinde. Yol Altay Kışlasını geçtikten sonraki kısımda tam olarak kim ne yapıyor uydu görüntüsünden takip edemiyorum.


alperenfatih
1 ay önce - Pzr 03 Tem 2022, 22:11

Kuşak yolu bitseydi, ikinci etap açılana kadar alternatif olarak kullanılabilirdi.

alper23

1 ay önce - Pzr 03 Tem 2022, 22:15

Altay kışlasından geçen kuşak yolu, sanayi siteside oraya taşınacak, çevre yolu farklı en son sivas yolunda alt geçit çalışması vardı.

alperenfatih
1 ay önce - Pzr 03 Tem 2022, 22:17

Yani alternatif olarak kullanılamaz mı?

cagdas44
1 ay önce - Pzr 03 Tem 2022, 22:38Bildiğim kadarıyla kırmızı ile işaretlediğim yol Kuzey Çevre Yolu ve Sivas kavşağından sonra devam edeceği bölge ki bu Samanköy geçişi de burada. Mavi ise daha önce belediyenin açmaya başladığı ama bitmeyen bir yol sanırım ki bitse Sivas kavşağından itibaren bir alternatif olabilirdi.

Kuzey Çevre Yolunun tam güzergahı ile Kuzey Kuşak Yolunun tam güzergahını paylaşabilecek kimse var mı?sayfa 118
« önceki   123 ... 117118119120121122   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET