Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 16

Sizce Mersin'in en güzel semti hangisi?
Akkent - Göçmen - Eğriçam 3.7%  3.7%  [7]
Güvenevler - Pozcu - Aydınlıkevler 19.6%  19.6%  [37]
Mezitli Merkez - Viranşehir - Fatih 27.5%  27.5%  [52]
Çamlıbel - Pirireis 10.6%  10.6%  [20]
Kuzey Mersin - Limonluk 10.6%  10.6%  [20]
Halkkent - Güneykent - Çağdaşkent 2.1%  2.1%  [4]
Cumhuriyet - Palmiye - İnönü Mah. 4.2%  4.2%  [8]
Soli - Davultepe - Tece 5.8%  5.8%  [11]
Çiftlikköy - Üniversite 6.3%  6.3%  [12]
Toroslar - Korukent - Akbelen 2.6%  2.6%  [5]
Afetevler - Gökçebelen - Menteş 0.5%  0.5%  [1]
Liman - Yenimahalle - Uray Cad. 3.7%  3.7%  [7]
Mahmudiye - Mesudiye- Nusratiye 2.6%  2.6%  [5]
Toplam Oy : 189

Misafir 9db

3 yıl önce - Prş 08 Ksm 2018, 20:06

mersinde yaşanacak en güzel mahalle Mezitli Fatih Mahallesi sahili. En iyi manzara orda. Kültürpark ve çamlıbel sahilleri de güzel.

Misafir a6e

3 yıl önce - Sal 04 Arl 2018, 14:38

ben yaklaşık olarak 28 yıl önce üniversite eğitimim için Mersin'deydim. O zamanlar eski öğretmen okulunun olduğu yer Çukurova Üniv.İİBF' ne bağlı Mersin Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu idi. O zamanlar Demirtaş-Akbelen de prefabrik bir yapıdan yapılı Kredi ve Yurtlar Kurumunda kalıyordum,2 yıl sonra eğitimimi bıraktım.İstanbul Üniversitesini kazandım ve bu üniversiteyi bitirdim.Benim o zamanlar gördüğüm doğu ve güneydoğudan ciddi bir göç alan şehirdi MERSİN.Benim kaldığım yurdun civarı Demirtaş-Akbelen doğu ve güneydoğulu vatandaşlarımızdan oluşuyordu.Bugün durum nedir,tam bilmiyorum ama benim kanaatim bugün de bu durum artarak devam ediyor şeklindedir. O zamanlar Çamlıbel-Pozcu-Flamingo yolu gibi yerler daha düzenli ve sakin idi,Mezitli yeni idi.MERSİN benim hayatımda İSTANBUL'dan sonra en uzun süre yaşadığım ve ilk defa İSTANBUL dışına çıktığım şehirdir.Bu anlamda Mersin'in bende özel bir yeri vardır.Hala MERSİN haberlerini internetten okurum,ilgi duyarım. MERSİN'in her yönden yaşanılabilir bir şehir olmasını çok isterim.Tüm MERSİN'liler ve MERSİN'de yaşaynlar sağlıcakla kalın.Sizlere hayat boyunca başarılar dilerim,ALLAH'a emant olun. MAHMUT CANSIZ 04.12 .2018

eses_65
2 yıl önce - Pts 29 Hzr 2020, 22:27

Arkadaşlar merhaba. Mersin Üniversitesi Tıp fakültesinin olduğu Yenişehir'de, hem tıp fakültesine ulaşımı kolay hemde öğrencilerin olmadığı, site şeklinde yerleşimin olduğu, yaşanılabilir en güzel mahalleler hangileri. Yenişehir civarında baktığım kadarıyla ev fiyatları ve kiraları Eskişehir'e göre çok ucuz geldi, Mersin genelinde mi fiyatlar böyle ya da o ilçeye mi özgü.

aykutsan
2 yıl önce - Sal 30 Hzr 2020, 09:56

Alıntı:
Arkadaşlar merhaba. Mersin Üniversitesi Tıp fakültesinin olduğu Yenişehir'de, hem tıp fakültesine ulaşımı kolay hemde öğrencilerin olmadığı, site şeklinde yerleşimin olduğu, yaşanılabilir en güzel mahalleler hangileri. Yenişehir civarında baktığım kadarıyla ev fiyatları ve kiraları Eskişehir'e göre çok ucuz geldi, Mersin genelinde mi fiyatlar böyle ya da o ilçeye mi özgü.

Semte göre özgü.Bir taraf 300 400 bin diğer taraf ise 700 bin 4 milyon TL.Kiralar ise 1000 - 1500
Civarı Diğer taraf ise 2500-10000

Hakan33 Mersin
1 yıl önce - Sal 01 Eyl 2020, 20:34

(+)

Tabikide Mersinin gozdesi Modern yuzu ve dogasiyla kuzey Mersin-Limonluk

efeegeli
1 yıl önce - Cmt 13 Mar 2021, 15:24
Menteş - Afetevler

Bu ankette en düşük oy alan Menteş Mahallesinden birkaç görünüm

(+)

(+)

(+)

En az oy alan semtimiz bile güzel be

Kemal216
8 ay önce - Cum 26 Ksm 2021, 14:50

Mezitli - Fatih Mahallesi yaşam kalitesi en yüksek mahalle bence, sonrasında göçmen sahili Marina, Mezitli'nin sahil mahalleleri, çiftlikköy falan iyi olabilir. Kuzey Mersin'deki boş caddelerdeki semtler beni çok çekmiyor Sahil semtlerinde daha bir Mersin Akdeniz havası hissediyorum...
15 sene önce sorsalar Çamlıbel derdik. Acaba 15 sene sonra nereyi söyleyeceğiz?

UĞURÖZ
1 ay önce - Çrş 29 Hzr 2022, 23:21
Mersin'de nerede yaşanır?

● Öğrenciyseniz Tece semti

● Emekliyseniz ve merkeze yakın olsun isterseniz Soli semti
Merkezden uzak tercih etmek isterseniz Erdemli - Silifke

● Hastanelere, otogara, alışveriş merkezlerine yakın, nezih yer isterseniz Güvenevler - Limonluk mahallesi.

● Çok uygun fiyatlı ev isterseniz Akdeniz / Toroslar ilçesi ideal ancak bugün 2 bin liradan aşağı normal bir ev bulmak mümkün değil.

● Memur olarak Mersin'i düşünenlere merkezden uzak ilçeleri öneririm. Aydıncık gibi sol tarafı deniz sağ tarafı orman olan bir ilçe ideal. Sessiz, sakin bir ilçe.

sayfa 16
« önceki   123 ... 141516
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET