Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana Nüfus Bilgileri
« önceki   123 ... 626364

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 64
Hakan_8585
6 ay önce - Cmt 05 Şub 2022, 16:46

Seyhanlı sana katılıyorum

Ama sanki dohu güneydogudan göç durdu sanki adana'ya. TÜİK'e göre oransal olarak yine %26'larda kalmis sanki

seyhanlı umut
6 ay önce - Cmt 05 Şub 2022, 17:08

Alıntı:
Adana'nın daha iyi yere gelebilmesi için
Merkez dışı ilçelerinin geliştirilmesi gerekiyor nüfusun merkeze yığılması önlenmeli

Merkezde nasıl ,olanaklar varsa çevre ilçelerine de yatırımlar yapılmalı

Cevre ilçelerimiz çok bakımsız Örneğin Ege'de ya da ic Anadolu'da ayni nüfusa sahip bir ilçeden sehirleşme anlamında cok geride

Onların yanında bizim ilçeler köy gibi kalıyor onun için ilçelerimizin bina stokları yenilenmeli

Merkezde restorasyon anlamında 15-20 yıl önce yapacağımız şeyleri daha yeni yeni yapıyoruz

Turizm ve tanıtım anlamında Merkez dışındaki ilçelerin de iyi noktalara gelmesi gerekiyor

Buna biraz Pozantı biraz Kozan biraz da Aladağ
kendi gayretleri ile bir şeyler yapmaya çalışıyor Ama çok yetersiz

Ceyhan Yumurtalık Karataş buralar hem denize hem merkeze yakın yerler ama turizm ve tanıtım anlamındaki çok iyi yerlerde değiller

resul bey bununla ilgili güzel bir gelişme oldu aslında ilçe bazlı teşvik isitemi geldi adana ilçeleri artık adana merkezden daha çok teşvik alıyor
yalnız ilçelerde ceyhan kozan yumurtalık dışında sanayi potansiyeli yok
adana ilçelerde yörük çok hayvancılığı iyi bilen insanlar hayvancılık teşvik edilse buralarda göç durur et-süt işletmleri açılır feke -saimbeyli aladağ yöreleri buna müsait

Seyhanlı
6 ay önce - Cmt 05 Şub 2022, 22:40

Alıntı:
Seyhanlı sana katılıyorum

Ama sanki dohu güneydogudan göç durdu sanki adana'ya. TÜİK'e göre oransal olarak yine %26'larda kalmis sanki

Doğudan göç 2000’li yılların başına kadar kesintisiz sürdü onunla beraberde sanayide malesef geriledi, vasıflı birçok İnsan ya yurtdışına yada büyük illere göç etmek zorunda kaldı

kaan0703
6 ay önce - Pts 07 Şub 2022, 11:24

Karatas in acilen eldrnngecurilmesi hatta kendi haline birakip bahce koyu tarafindan imarli yeni bir yer kurulmali boylece baska sehirlere giden adana halki daha yakin modern bir yerde yerlesim olursa hem sehirin parasi saga sola gitmez hemnornek bir ilce olarak ilerdeki zamanlarda tam turistik bir bolge olarak is imkanlarida yaratilmis olur, bir cok emekli saga sola yerlesmeyip kendi sinirlarinda kalir, bu yumurtalik icinde gecerli iki ilce arasinda duzgun bir ulasim olmali, yumurtalik bati sahili oldukca bakir cimento fabrikasin ordan 50 km o da geze geze giden bir yol ile , dahada kisalabilir , yilda 7 8 ay denize girme sansi olan yerlerde inekler denize giriyor , tabaklar tuzla tarafini zaten tarsusa hediye etmisler yolu bile tarsus tarafi dört dortluk adana yonu paldir küldür nerden tutarsan tut rezillik diz boyu..(yonetim)

Güven Hoca

6 ay önce - Cmt 12 Şub 2022, 13:49
ADANA İLÇE MERKEZ NÜFUSLARI - 2021

(+)

Seray Sancaklı
5 ay önce - Cmt 12 Mar 2022, 17:39

Adana ilçeleri bir yıllık kütük nüfus artışı;

Güven Hoca

1 ay önce - Çrş 29 Hzr 2022, 21:55
Köylerden arındırılmış şehir merkezleri nüfus haritası

(+)

srgn0594