Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Seyhanlı
1 ay önce - Sal 28 Hzr 2022, 23:57

Alıntı:
Gaziantep 9,3 milyar Dolar

Gaziantep’te önemli oranda Suriye’li İşadamları’nın yatırımları var, özellikle gıda’da yatırımları var, mesela Almanya’da Türk marketlerinde bir çok ürün Gaziantep menşeli ve Arap şirketlerinin isimleri yazılı

önens
1 ay önce - Çrş 29 Hzr 2022, 09:54

Alıntı:

Ads 1940 demişki:

Sorun Liman kaynaklı değil iş limanla olsaydı

Uçmaktan söz eden yok ama verilerin daha farklı olacağından bahsetiyorum burada. Limanın ne getireceğini ve ne sağladığını anlamak için biraz araştırman gerekir . Bu sayfada yazdıklarını okuduğumda hiç araştırmayan ve okumayan biri olduğun da açık. Limanı olan şehir potansiyeli kadar senin deyiminle uçuyor zaten limanı çıkarsan neler olurdu düşünebiliyorsun?

ads 1940
1 ay önce - Çrş 29 Hzr 2022, 15:56

Alıntı:
Alıntı:
Gaziantep’te önemli oranda Suriye’li İşadamları’nın yatırımları var, özellikle gıda’da yatırımları var, mesela Almanya’da Türk marketlerinde bir çok ürün Gaziantep menşeli ve Arap şirketlerinin isimleri yazılı

Alıntı:
Uçmaktan söz eden yok ama verilerin daha farklı olacağından bahsetiyorum burada. Limanın ne getireceğini ve ne sağladığını anlamak için biraz araştırman gerekir . Bu sayfada yazdıklarını okuduğumda hiç araştırmayan ve okumayan biri olduğun da açık. Limanı olan şehir potansiyeli kadar senin deyiminle uçuyor zaten limanı çıkarsan neler olurdu düşünebiliyorsun?

Manisa da Adananın önünde orda da mı Suriyeli işadamları var orda da mı liman var? ha diyeceksin 2 adım ötede İzmir'de var ee Mersin de senin komşun değil mi? sen neden Manisa gibi 5,2 milyar dolar ihracaat yapamıyorsun? bak sadece Manisa Mersin ve Adana'yı üstüste koyup geçiyor şimdi Manisa il sınırları içersinde liman falan var mı? he birde Gaziantep Suriyeliler sayesinde kalkındı demeye getiren var aynı Gaziantep 15-20 yıl önce de Adana'dan iyi durumdaydı şimdi de öyle.

Eee Gaziantep de deniz mi var? Mersin de var da noluyor bırak Adanayı Mersin'i Gaziantep'le karşılaştır durum yine aynı Denizli var Denizli de 4.6 Milyarla Adana'nın önünde ve orda da liman falan yok. Konya 3 milyar dolar, Kayseri 2,9 milyar bunlarda da liman yok ve her ikisi de Adana ve Mersin'den iyi durumdalar.

Sonuç olarak gerek devlet gerek iş dünyası bu bölgeye yatırım yapmıyor bak BTC mesela öyle bekliyor hani Adana Rotterdam olacaktı noldu o iş?

Bakın size alakasız bir konudan bir örnek verecem sıkletimizdeki Akdeniz illerini baz alıyorum diğer bölgeleri de eklersem durum Adana açısından daha da vahimleşir.

Alıntı:
İllere Göre Türkiyede Ortaokul Kademesi Okul Sayıları (2019/20 Yılı)

Adana.............383 Okul
Antalya........... 622 Okul
Mersin.............423 Okul
Hatay..............469 Okul

Şimdiz siz kalkıp Adana'da ortaokul öğrencisi azdır falan da dersiniz o rakamları da vereyim

Adana.............174.472 öğrenci
Antalya...........158.195 öğrenci
Mersin.............133.856 öğrenci
Hatay..............150.391 öğrenci

https://www.drdatastats.com/illere-gore-turkiyede ...okullasma/

Sizce şehrimize kaç tane ortaokul daha yapılıp ne kadar daha Müdür, Müdür yardımcısı, Öğretmen hizmetli kadrosu açılması lazım? bakın sadece eğitim alanından ve sadece ortaokul kademesinden bahsediyorum (ilkokul ve lise oranları da buna yakın) ihracaatı geçtim bu şehir kamu yatırımlarından bile yeterince pay alamıyor hakkı olanı alamıyor ki o illeri geride bıraksın sorunu başka yerde aramak lazım bakış açısı bu olursa liman da çare olmaz ha burdan liman istemediğim sonucu da çıkartılmasın.

süper ceyhun
1 ay önce - Çrş 29 Hzr 2022, 16:17

Alıntı:
İllere Göre Türkiyede Ortaokul Kademesi Okul Sayıları (2019/20 Yılı)

Adana.............383 Okul
Antalya........... 622 Okul
Mersin.............423 Okul
Hatay..............469 Okul

Şimdiz siz kalkıp Adana'da ortaokul öğrencisi azdır falan da dersiniz o rakamları da vereyim

Adana.............174.472 öğrenci
Antalya...........158.195 öğrenci
Mersin.............133.856 öğrenci
Hatay..............150.391 öğrenci

Bu gerçekten rezalet bir istatistik. Göz göre göre bunu Türkiye'nin en potansiyelli şehirlerinden birine yapmak kötü niyetliliktir. yazıklar olsun.

İnanmak istemedim. Acaba derslik sayılarına bakınca durum değişiyor mu diye baktım. İlkokul ve ortaokulda derslik başına düşen öğrenci sayısı ANTALYA'DA 23 iken ADANA'DA 36 imiş. Bu şehre bunu bilerek yapıyorlar. Bu kadar şey TESADÜF OLAMAZ.

Yldrm27
1 ay önce - Çrş 29 Hzr 2022, 16:37

Alıntı:

Yani delinin biri kuyuya bir taş atıyor 40 tane akıllı çıkaramıyor.
Geçende maraşlının biri bu cümleyi kullanmıştı kesin ordan okudun da yazdın. Biri der suriyeli biri der kaçakçılık 😂

Yani şunu bil kardeşim Gaziantep ekonomisinin suriyeliler ile ilgisi alakası yok daha Suriye ülke olarak kalmaya devam etseydi biz ihracatta başka rakamları konuşuyor olurduk.
Sorunu siz yerli yatırıcımlarınızda arayın. Yerli yatırıcımlarınız ne yapıyor mesela ?

Yatırımcı tesisini kurduktan sonra o şehrin havalimanını da değiştirir denize kıyısı varsa limanını da yaptırtır yoksa serbest bölgesini de kurdurtur iş yatırımcıya kalmış olsun tek🙂 Sabancı son yıllara Adanaya ne yatırım yaptı mesela

kaan0703
1 ay önce - Çrş 29 Hzr 2022, 16:55

Küçük bir ayrinti daha var antep manisa konya kayseri denizleri yok mecburen limanlara yoneliyorlar oysa bizde deniz var ama liman yok neden baska yerlere mecbur birakiliyoruz..

Mahmut Göksu
1 ay önce - Çrş 29 Hzr 2022, 18:21

Alıntı:

(+)

bu firmalar mı Suriyeli.

Kabul edelim Gaziantep gerisinde olduğu Adana'yı geçti.

kaan0703
1 ay önce - Çrş 29 Hzr 2022, 19:07

Mahmut kardesim konu adana antep rekabeti degil..adananin ihracati yorumun bu acidan olursa daha faydali ben bildim bileli antep sanayi ve ihracati ile zaten önde tebrik ederiz hatta adana ve mersin olarak bence iyiki sanayi ve is imkanlariniz yuksek boylelikle ozellikle adana niteliksiz göcten nispeten kurtulmus oldu antep in son yillarda hizli nufus artisi yerli antepli sayisindan degil dogu komsulariniz sayesinde zaten bunu antep ziyaret ettigimizde bariz hissediyoruz ben kendi adima tesekkur ediyorum antep in tesvige falan ihtiyaci yok sanayicisi aslanlar gibi bizim ana konumuz kendi sehrimiz adananin en azindan tarima dayali sanayilesmede bile geride olmasi halk olarak sicaginin etkisiyle keyifciyiz 10 dönum bostan yan gel osman misali amaaaa beraberinde nerden bakarsan bak sehrimize etrafimizdaki hic bir sehirden daha fazla önem verilmemesini begenmiyoruz bunu hak etmiyoruz yillar evvel soyledigim gibi bugunde soyluyorum her vilayet suan ki sinirlari ile devlet olsa biz adana devleti olarak hic bir sehrin sanayisine muhtac olacak bir bolge degiliz 2 tane nehir belki 200 km deniz kuzeyimiz komple orman gerisi birinci sinif arazi gerisi samda kayisi uzerine petrol ekle..daha ne soyliyelim bu ozelliklere sahip olmayan sehirlerin bizden onde gozukmesi hosumuza gitmiyor...

sayfa 3
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET