Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kocaeli konut projeleri
« önceki   123 ... 222324   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 23
ramazan41
1 ay önce - Prş 23 Hzr 2022, 11:47

Haldız, İlimtepe TOKİ’yi bıraktı

Roket hızıyla artan inşaat maliyetleri TOKİ projelerini de vurdu. Cedit Konutlarından sonra İlimtepe Konutları müteahhidi Haldız İnşaat da tasfiye hakkından yararlanıyor

TOKİ tarafından başlatılan yılda 100 bin konut projesi kapsamında Körfez İlimtepe’ye yapılması planlanan 1500 konutun ikinci etabı olan 1010 konutun ihalesi 6 Temmuz 2021 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilmişti.

https://www.enkocaeli.com/haber/11169863/haldiz-i ...yi-birakti

Fehmi21
1 ay önce - Prş 23 Hzr 2022, 21:36

Alıntı:
Yukarıdaki proje güzel proje ama yapılan tüm evler zenginlere yönelik
yaklaşık 20 dönüm arazi ama 80 konut bile değil o araziye dikey mimari ile bin konut çıkıp halka ucuz konut üretmek lazım her yatay mimari kocaelinin yeşilini yok ediyor farkında değiliz...

Bu görüşe katılmıyorum. Dikey mimari ile çok fazla konut üretilebilir. Bunun sonucu; Kocaeli'ye daha fazla göç gelmesi demektir. Gelişmiş şehirlere göç etmek zorunda kalan Anadolu insanının en büyük ihtiyacı konuttur. Yeni yapılan konutları Kocaeli'nin nispeten varlıklı aileleri veya evini yenilemek isteyen aileler işgal ettikçe, onların boşalttıkları ucuz ve eski konutları göç eden insanlar ve aileler sahiplenecektir. Kocaeli bir süre sonra dayanılmaz şekilde kalabalıklaşacaktır.

Göç durdurulmalıdır. İnsanlara bulundukları ata yurtlarında iş ve aş verme çabası artmalıdır. Ülkemizin insanları birkaç gelişmiş şehirde yoğunlaştıkça Anadolu yalnızlaşacak ve bu yalnız yurtları (Allah muhafaza) bir savaşta kolayca kaybetme riski ortaya çıkacaktır.

Mustafa Bkrc
1 ay önce - Prş 23 Hzr 2022, 21:40

Alıntı:
her yatay mimari kocaelinin yeşilini yok ediyor farkında değiliz...

Aynen zaten Avrupa da heryer beton Türkiyenin de her yeri apartman olan şehirleri yepyeşil(!)
Bence senin derdin daha çok her şehirde yüksek bina var neden Kocaelide yok hezeyanı olmuş yazanın da fanatikliğini bildiğimize göre
Ama her taraf yüksek apartman olunca "ohaa kocaeliye bak be" demiyecekler "burası da bozulmuş heryer beton olmuş" diyecekler.
Keşke benim şehrimde de şu Kocaelideki evlerin onda biri kadar güzel evler yapılsa

adnan41
1 ay önce - Cum 24 Hzr 2022, 07:56

Benim düşüncem konut tarzı yapıların 8-10 katı geçmemesidir ancak otel AVM ofis gibi yapılara o bölgeye zemine göre kat belirlemesi yapılabilir kat sınırı olmaksızın.

serkan çınar
1 ay önce - Cum 24 Hzr 2022, 12:50

Alıntı:
Aynen zaten Avrupa da heryer beton Türkiyenin de her yeri apartman olan şehirleri yepyeşil(!)
Bence senin derdin daha çok her şehirde yüksek bina var neden Kocaelide yok hezeyanı olmuş yazanın da fanatikliğini bildiğimize göre

Hiç alakası yok
gebzeden-karamürsele kadar tüm İZMİT ilini çok iyi bilirim uydudanda santim santim sürekli izlerim kendim gölcük bölgesindeyim gölcük karayolu üzerinde olan bölge eskiden yemyeşil meyve ağaçlarıydı şuan gölcüğün köyleri dediğimiz yerlerde bile yüzlerce siteler yapıldı köy diye birşey kalmadı her yapılan 3-4 katlı güzel site şehrin yeşilini bitirdi heryer beton oldu oysaki yüksek mimariyle daha az alanı heba edersiniz her yatay mimari daha geniş alan demek daha yüksek ev maliyeti demek daha fazla kamu harcaması demek şehiri büyüttükçe o bölgelere yol-su-elektrik-doğalgaz-otobüs-metro-park vs.bir sürü yatırım yapıyorsunuz bu işler öpücükle olmuyor parayla oluyor peki bu para belediyelerde varmı? ülkenin en zengin belediyeleri bizde olmasına rağmen bizim belediyelerimizin paraları bile bu işlere yetmez
uzun lafın kısası Türkiye gibi sürekli nüfusu artan bir ülke yatay mimari ile büyüyecek kadar zengin bir ülke değil birşeyleri okumak görmek analiz etmek lazım yatay mimari zengin ve nüfusu az ülkeler için geçerli

Mustafa Bkrc
1 ay önce - Cum 24 Hzr 2022, 13:35

Alıntı:
her yapılan 3-4 katlı güzel site şehrin yeşilini bitirdi heryer beton oldu oysaki yüksek mimariyle daha az alanı heba edersiniz

Öyle birşey yok!
Evler yükselip daha çok ev olunca ya zenginler yatırım için daha çok alacak aldıkça yapılmaya devam edecek ya da daha da göç gelecek yani heryer yüksek kat dolacak insanlar oturacak başka şans yok .Yüksek kat yapıp herkesi bi yere yığacaksın geri kalan heryer boş kalacak anca senin hayal dünyanda burası Türkiye eninde sonunda konumu iyi olan heryer doluyor ve dolacak.
Yer yok nüfus fazla bahanesi de çok vasat ve bayat bi bahane Almanya aynı nüfusla bizim yarı kadar alana sahip bi coğrafya da yatay kentleşmeyle sığdı?
Ayrıca yüksek katlı binaları evleri daha ucuz yapmak için önermen aşırı komik kat sayısı yükseldikçe fiyat artıyor heryer yüksak kat olunca ucuzlamıyor.
Yani her türlü doluyor azından 3 4 kat doluyor bi nefes alıyorsunuz ayrıca nüfus yoğunluğu sabit oluyor.Heryer yüksek apartman olsun mahallelerin yoğunluğu 2000 3000 / m² olsun da görürsün o zaman yeşili. Trafik sorunu da fazla olmuyor . Ayrıca gelecekte dönüşümü daha kolay olacak , bazı şehirler her yere 20 katlı ucubeleri dolduruyor acaba nasıl dönüştürecekler 50sene sonra... Kâr etmezse dönüştürmeyip milletin kafasına çökmesine bile göz yumar bizim millet.Her türlü avantaj cidden Kocaelinin kentleşmesi
Yani Kocaelin geri kalmıyor merak etme belki bu forumda medeniyet bilmeyen bi kaç köylü şehirlerindeki yüksek katlı binaları kapıştırıyor kendi şehrinde de daha çok apartman olunca paris newyork olduğunu zannediyor olabilir sen de altta kaldın diye kompleks yapıp heryeri yüksek bina doldurmak istiyor olabilirsin ama dünya bu forumdakilerden ibaret değil.

serkan çınar
1 ay önce - Cum 24 Hzr 2022, 14:41

Alıntı:
Öyle birşey yok!
Evler yükselip daha çok ev olunca ya zenginler yatırım için daha çok alacak aldıkça yapılmaya devam edecek ya da daha da göç gelecek yani heryer yüksek kat dolacak insanlar oturacak başka şans yok .Yüksek kat yapıp herkesi bi yere yığacaksın geri kalan heryer boş kalacak anca senin hayal dünyanda burası Türkiye eninde sonunda konumu iyi olan heryer doluyor ve dolacak.
Yer yok nüfus fazla bahanesi de çok vasat ve bayat bi bahane Almanya aynı nüfusla bizim yarı kadar alana sahip bi coğrafya da yatay kentleşmeyle sığdı?
Ayrıca yüksek katlı binaları evleri daha ucuz yapmak için önermen aşırı komik kat sayısı yükseldikçe fiyat artıyor heryer yüksak kat olunca ucuzlamıyor.
Yani her türlü doluyor azından 3 4 kat doluyor bi nefes alıyorsunuz ayrıca nüfus yoğunluğu sabit oluyor.Heryer yüksek apartman olsun mahallelerin yoğunluğu 2000 3000 / m² olsun da görürsün o zaman yeşili. Trafik sorunu da fazla olmuyor . Ayrıca gelecekte dönüşümü daha kolay olacak , bazı şehirler her yere 20 katlı ucubeleri dolduruyor acaba nasıl dönüştürecekler 50sene sonra... Kâr etmezse dönüştürmeyip milletin kafasına çökmesine bile göz yumar bizim millet.Her türlü avantaj cidden Kocaelinin kentleşmesi
Yani Kocaelin geri kalmıyor merak etme belki bu forumda medeniyet bilmeyen bi kaç köylü şehirlerindeki yüksek katlı binaları kapıştırıyor kendi şehrinde de daha çok apartman olunca paris newyork olduğunu zannediyor olabilir sen de altta kaldın diye kompleks yapıp heryeri yüksek bina doldurmak istiyor olabilirsin ama dünya bu forumdakilerden ibaret değil.

Bakış açılarımız farklı yazmayı sevmediğim için cevap yazmıyorum çünkü uzun uzun anlatmak lazım oda beni sıkar üstteki mesajımda en kısa haliyle anlattım
daha öncede dediğim gibi bizim gibi az gelişmiş ve fakir ülkeler için yatay mimari lüksdür (almanya demişsin adamlar bizim 10 misli zenginimiz bir ülke onlar yatay mimariye kamu yatırımı götürecek kadar zengin olabilir ama biz değiliz.)

Mustafa Bkrc
1 ay önce - Cum 24 Hzr 2022, 16:52

Halk fakir devlet değil . Çok daha az ekonomisi olan ülkelerde bile harika şehirleşmeler var ayrıca zaten aynı alana altyapı götürülecek diyorum yüksek katlı yapılınca daha az yer şehirleşmiyor şimdi sayfa sayfa anlatırdım savunduğum yargıya güveniyorum ama bence de uzatmanın anlamı yok

serkan çınar
1 ay önce - Sal 28 Hzr 2022, 11:51

(+)

cedit kentsel dönüşüm bölgesi binalar yıkıldı ama inşaatlar ihale sürekli erteleniyor

brk1979

1 ay önce - Çrş 29 Hzr 2022, 11:46

(+)

Derince Deniz Mahallesinde yapılması planlanan kentsel dönüşüm sonrası yapılacak yeni projeni görseli

sayfa 23
« önceki   123 ... 222324   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET