Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
sercanmer
1 yıl önce - Pzr 13 Hzr 2021, 00:26

Çok kötü

serkan33

7 ay önce - Çrş 05 Oca 2022, 23:35

Kabası bitmiş (Foto:Tarsus Kaymakamlığı)

Kemal216
7 ay önce - Prş 06 Oca 2022, 00:42
Yerel Mimariyle Alakasız bir Yapı

Bazen gerçekten bu kadar Türkiye'de her ilçeye hukumet konağına gerek var mıydı diye düşünüyorum. Tarsus yine devasa bir ilçe nufusu 400.000 e dayanıyor ancak en ufak ilçelere köyden bozma yerlere bile Anadoluda böyle Kaymakamlıklar yaptılar. Bu binalar yerine fabrikalar falan yapılsa idi olmaz mıydı. Ya da daha mütevazi 2 katlı binalar yapılsa yetmez miydi. Beton ekonomisi zihniyetinden ne zaman üretim ekonomisine geçersek o zaman ekonomik buhranlardan kurtulacağız diye düşünüyorum.

Eskiden Vali Konakları olurdu il merkezlerinde dışardan önemli misafirler bu konaklarda ağırlanırdı. Ama 2022 Türkiye'sinde otel olmayan şehir yok nerdeyse. Hem de hemen birçoğu yerli veya yabancı zincir otellere sahip. Buralarda kalıyor gelenler vs.

Bilmiyorum bu kadar fazla binaya betona para dökülmesini ben gereksiz buluyorum. Okul falan yapılsa daha iyiydi.

Ayrıca onca zahmete girmişler ancak mimarisi hiç hoş değil. Konya mimarisinin Akdenizde işi ne. Selçuklu Mersin'e ne dikmiş de Mersin'e mimarisi yapılıyor. Akdeniz mimarisinde daha alımlı bir mimari olabilirdi.

Bari harcıyorsunuz bölge mimarisine göre yapın. Cleopatra kapısı, Tarsus Amerikan Koleji, Tarihi Tarsus evleri gibi bej rengi taş, üstü kiremit çatı ve Akdeniz mimarisi yuvarlak pencereler kullanarak yerel mimariye yakın bir çizgi izleyin.

serkan33

1 ay önce - Sal 28 Hzr 2022, 23:03

%80’i tamamlanmış, yıl sonuna hizmete girecek demiş vali bey:

sayfa 2
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler