Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
MRT1977
1 yıl önce - Pts 30 Ksm 2020, 12:40
Kocaeli Derince Millet Bahçesi(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)


80 bin metrekarelik alanda yapılacak olan derince millet bahçesinde çalışmalar başlamış hayırlı olsun
Alıntı:
lef yapı inşaat


MRT1977
1 yıl önce - Prş 03 Arl 2020, 14:12
17 milyon liralık Millet Bahçesi’nde çalışmalar başladı


Yıkılan İsmetpaşa Stadı’nın bulunduğu bölgeye yapılacak olan ve 17 Milyon liraya mal olacak olan Millet Bahçesi’nde çalışmalar başladı
İsmetpaşa Stadının bulunduğu alan daha önce TOKİ’ye devredilmişti. TOKİ, bu alana karşılık yeni stadyum inşaat etti. Yıkılan alana ise Millet Bahçesi yapılmasına karar verildi. TOKİ tarafından yapılacak olan millet bahçesi ile ilgili ihale süreci tamamlandı İhaleyi 17 milyon 323 bin lira teklif veren Lef Yapı İnşaat Telekomünikasyon ve Ticaret Anonim Şirketi kazandı. Yer teslimin ardından firma bölgede çalışmalarına başladı. İnşaat çalışması 300 günde tamamlayacak. Çalışmanın tamamlanmasının ardından Millet Bahçesi hizmete girecek. Ayrıca millet bahçesi, afet durumlarında ise önemli bir toplanma alanı olarak da hizmet verecek.

MİLLET BAHÇESİNDE NELER OLACAK?

Derince’de başlayan Millet Bahçesi projesinde de içerisinde farklı yaş gurupları için yaşam alanları ve ihtiyaç olan diğer donatıları bulunuyor. Derince Millet Bahçesi bünyesinde Millet Kıraathanesi, biyolojik gölet, koşu yolu, bisiklet yolu, etkinlik alanları, spor alanları, çiçek bahçeleri, şifalı bitkiler bahçesi, koku bahçesi, yürüyüş parkuru, görsel amaçlı havuzlar, fitness alanları, kaydıraklı aktivite alanları ve çocuk oyun alanları yer alacak.


Alıntı:
kocaeli gazetesi


MRT1977
1 yıl önce - Prş 04 Şub 2021, 11:56
MRT1977
1 yıl önce - Çrş 10 Mar 2021, 16:21

BAMBAŞKA BİR YER OLUYOR İSMETPAŞA STAD'INDAN MİLLET BAHÇESİNE

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, İsmetpaşa Stadı’nın yıkılmasının ardından boşalan 72 bin m2 ’lik alana inşa edilen Derince Millet Bahçesi’nde devam eden çalışmaları inceledi

ARTI DEĞER KATACAK

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, ilçeye artı değer katan projelerini hizmete sunmaya devam ediyor. Derince’ye sosyal projeler ve kalıcı eserler kazandıran Başkan Aygün’ün bir önemli vaadin de daha çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Başkan Aygün’ün özel önem verdiği Derince Millet Bahçesi İsmet Paşa Stadı’nın yıkılmasının ardından boşalan 72 bin m 2 ’lik alana inşa ediliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un iştirakleriyle aralık ayında ilk fidanların toprakla buluştuğu Millet Bahçesi’nde devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Aygün, projenin Derince’ye artı değer katacağını ifade etti.

YAŞAM MERKEZİ OLACAK

Millet Bahçesi proje alanında incelemelerde bulunan Başkan Aygün, yaptığı açıklamada “Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ve Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz koordinesinde Derince Millet Bahçesi projemizde çalışmalarımız sürüyor. Yaptığımız düzenlemelerle birlikte İsmetpaşa Stadı’ndan boşalan 72 bin m 2 ’lik alanı yeni bir yaşam merkezi olarak halkımızın kullanımına sunacağız. Derince’mize hayırlı olsun” dedi. Derince’de her yaştan kesime hitap edecek ve ilçeye yeni bir soluk getirecek olan Millet Bahçesi bünyesinde Millet Kıraathanesi, biyolojik gölet, koşu yolu, bisiklet yolu, etkinlik alanları, spor alanları, çiçek bahçeleri, şifalı bitkiler bahçesi, koku bahçesi, yürüyüş parkuru, görsel amaçlı havuzlar, fitness alanları, kaydıraklı aktivite alanları ve çocuk oyun alanları yer alacak.

(+)(+)

(+)


Alıntı:
Özgürkocaeli gazetesi


MRT1977
8 ay önce - Cmt 11 Arl 2021, 23:32

DERİNCE MİLLET BAHÇESİ ŞUBAT'TA AÇILIYOR

Kocaelispor’un mabedi olan Derince İsmetpaşa Stadı’nın yakılmasının ardından boşalan 72 bin metrekarelik alana inşa edilen Derince Millet Bahçesi’nde çalışmalar sürüyor. Millet Bahçesi, Şubat 2022’de tamamlanacak.

BOLCA YEŞİL ALAN

TOKİ Başkanlığı tarafından 2020 Aralık ayında başlanan Derince Millet Bahçesi’ndeki çalışmalar son aşamaya geldi. Millet Bahçesi, 300 iş gününde tamamlanması planlanmıştı. Pandemi nedeniyle işler aksadı, çalışmalar durdu. Geçtiğimiz aylarda da ödenek aktarılmadığı için işler yavaşlamıştı. Ancak TOKİ’nin yüklenici firmaya para aktarmasıyla birlikte çalışmalar yeniden hız kazandı. Millet Bahçesi’nde şuan hummalı bir çalışma var.

MİLLET BAHÇESİNDE NELER VAR

Çalışmaların hızla ilerlediği Derince Millet Bahçesi’ni yapan yüklenici firma çalışmaların şubat ayında tamamlanacağını açıkladı. Millet Bahçesi alanı içerisinde Millet Kıraathanesi, biyolojik gölet, koşu yolu, bisiklet yolu, etkinlik alanları, spor alanları, çiçek bahçeleri, şifalı bitkiler bahçesi, koku bahçesi, yürüyüş parkuru, görsel amaçlı havuzlar, fitness alanları, kaydıraklı aktivite alanları ve çocuk oyun alanları yer alacak.Alıntı:
özgürkocaeli gazetesi
MRT1977
7 ay önce - Pts 03 Oca 2022, 23:39

DERİNCE MİLLET BAHÇESİ ŞEKİLLENİYOR

Eski İsmetpaşa Stadı’nın yerine yapılan ve 72 bin metrekarelik alana sahip Derince Millet Bahçesi şekillenmeye başlandı. TOKİ tarafından yapılan projenin şubat sonunda veya mart başında hizmete açılması bekleniyor.

İLK FİDAN KURUM’DAN

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın ilimizdeki en iddialı projelerinin başında millet bahçeleri geliyor. En büyük millet bahçelerinden biri ise Derince’de hayata geçiriliyor. Kocaelispor’un mabedi olan İsmetpaşa Stadı’nın yıkılmasının ardından yapılan Derince Millet Bahçesi’nin çalışmalarına 25 Aralık 2020 tarihinde başladı. İlk fidanı da Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum dikti.

OTURMA ALANLARI: Derince Millet Bahçesi’ne gelen vatandaşlar için oturma alanları da inşa ediliyor. İskeleti yerleştirilen oturma alanlarının diğer bölümleri ise önümüzdeki günlerde getirilecek.

BOLCA YEŞİL ALAN

TOKİ Başkanlığı tarafından yapımına başlanan Derince Millet Bahçesi’ndeki çalışmalar son aşamaya geldi. Alt yapı çalışmaları bitirilen ve üst yapı peyzaj çalışmaları devam eden Derince Millet Bahçesi son dönemde iyice şekillenmeye başlandı. Yürüyüş güzergâhları yapıldı. Çocuk oyun grupları ve diğer kent mobilyaları kurulumunun devam ettiği projede çimlendirme de tamamlandı. Projenin biten kısımları oldukça güzel görünüyor.

ÇİMLEME YAPILDI- Üst yapı peyzaj çalışması çalışmalarının devam ettiği projede çimlenme de tamamlanmak üzere.

KIRAATHANE DE VAR

Derince Millet Bahçesi alanında Millet Kıraathanesi de yapılıyor. Kıraathane içerisindeki çalışmaların sonuna gelindi. İç duvarlar yapıldı, klimalar takıldı. Sadece tavan kaplama işi kaldı. Şubat sonu veya mart ayı başında açılması planlanan Derince Millet Bahçesi içerisinde Millet Kıraathanesi, biyolojik gölet, koşu yolu, bisiklet yolu, etkinlik alanları, spor alanları, çiçek bahçeleri, şifalı bitkiler bahçesi, koku bahçesi, yürüyüş parkuru, görsel amaçlı havuzlar, fitness alanları, kaydıraklı aktivite alanları ve çocuk oyun alanları yer alacak.

BİTİNCE GÜZEL OLACAK: Eski İsmetpaşa Stadı’nın bulunduğu alana yapılan Derince Millet Bahçesi tamamlandığında güzel bir görünüme kavuşacak. Millet bahçesi, bölgeye de değer katacak.

ÇOCUK OYUN GRUPLARI- Derince Millet Bahçesi içinde çeşitli çocuk oyun alanları bulunuyor.

YÜRÜYÜŞ PARKURLARI- Vatandaşlarımın yürüyüş yapabilmeleri için çok sayıda parkur inşa edildi.

MİLLET KIRAATHANESİ: Alanda bir de Millet Kıraathanesi inşa ediliyor. İç duvarları örülen kıraathaneye klimalar da takıldı.

FARKLI AĞAÇ TÜRLERİ: Derince Millet Bahçesi içerisinde farklı ağaç türleri dikildi. Bu ağaçlar, toprağa uyum sağladığında ortaya güzel bir görüntü çıkacak.

Alıntı:
özgürkocaeli gazetesi


serkan çınar
7 ay önce - Sal 04 Oca 2022, 12:08


(+)


alıntı...MRT1977
3 ay önce - Çrş 20 Nis 2022, 10:23

ZEKİ AYGÜN; MİLLETİMİZ BAHÇESİNE KAVUŞUYOR

Derince Millet Bahçesi’nde devam eden son düzenlemeleri yerinde inceleyen Başkan Aygün, “Bir sözümüzü daha yerine getiriyor, milletimizi bahçesiyle buluşturuyoruz” dedi

Cumhuriyetimizin 100. yılına, 2023'e doğru giderken Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde başlatılan Millet Bahçeleri projeleri ülke genelinde büyük ilgi görüyor. Tabiatla şehirlerimizi ve insanlarımızı buluşturan, köprü vazifesi gören Millet Bahçeleri projelerinin hayat bulduğu bölgelerden biri de Derince. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın öncülüğünde Derince’de gerçekleşen çalışmalarla İsmetpaşa Stadı’nın yıkılmasının ardından boşalan 72 bin m2’lik alana çok şık bir Millet Bahçesi kazandırılıyor. Millet Bahçesi proje alanında incelemelerde bulunan Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, projenin ilçeye artı değer katacağını ifade etti.


DERİNCE'MİZE HAYIRLI OLSUN

Başkan Aygün, yaptığı değerlendirmede, “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızın öncülüğünde bir sözümüzü daha yerine getiriyor, milletimizi bahçesiyle buluşturuyoruz. Yeni bir yaşam merkezi olacak olan Millet Bahçemizi en kısa zamanda hizmete sunmak için bakanlığımız çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Derince'mize hayırlı olsun” dedi. Yapımında artık sona gelinen ve ilçeye yeni bir soluk getirecek Millet Bahçesi bünyesinde Millet Kıraathanesi, biyolojik gölet, koşu yolu, bisiklet yolu, etkinlik alanları, spor alanları, çiçek bahçeleri, şifalı bitkiler bahçesi, koku bahçesi, yürüyüş parkuru, görsel amaçlı havuzlar, fitness alanları, kaydıraklı aktivite alanları ve çocuk oyun alanları yer alıyor.Alıntı:
DERİNCE BELEDİYESİ


MRT1977
1 ay önce - Sal 21 Hzr 2022, 19:44

DERİNCE MİLLET BAHÇESİ’NDE SONA DOĞRU

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün ve AK Parti Derince İlçe Başkanı Koray Merdan, Millet Bahçesi’nde devam eden son düzenlemeleri yerinde inceledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde başlatılan Millet Bahçeleri projeleri ülkemiz genelinde, yoğun ilgiyle karşılanıyor. Bu kapsamda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın öncülüğünde Derince’de gerçekleşen çalışmalarla İsmetpaşa Stadı’nın yıkılmasının ardından boşalan 72 bin m2’lik alana çok güzel bir Millet Bahçesi kazandırıldı. Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün ve AK Parti Derince İlçe Başkanı Koray Merdan da Millet Bahçesi proje alanını gezerek, son durumu yerinde inceledi.

AYGÜN'DEN İNCELEME

Artık son düzenlemelerin yapıldığı ve Derince’ye yeni bir yaşam alanı kazandıracak olan Millet Bahçesi’nin bünyesinde Millet Kıraathanesi, biyolojik gölet, koşu yolu, bisiklet yolu, etkinlik alanları, spor alanları, çiçek bahçeleri, şifalı bitkiler bahçesi, koku bahçesi, yürüyüş parkuru, görsel amaçlı havuzlar, fitness alanları, kaydıraklı aktivite alanları ve çocuk oyun alanları yer alıyor. Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün yaptığı değerlendirmede “Millet Bahçemizi en yakın zamanda hizmete sunmak için bakanlığımız çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor” dedi.Alıntı:
özgürkocaeli gazetesi
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET