Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kocaeli Körfez ilçesi (Yarımca)
« önceki   123 ... 252627

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
sayfa 27
MRT1977
3 ay önce - Pts 18 Nis 2022, 11:27

KÖRFEZ ATALAR PARKI SON AŞAMADA

Kocaeli’nin uzun sahil şeridine birçok park kazandıran Büyükşehir Belediyesi, Körfez ilçesi Atalar Mahallesi sahilindeki eski parkı yenileyerek, vatandaşların hizmetine sunacağı çalışmalarda son aşamaya geldi. Vatandaşların yaz ve bahar aylarında deniz kenarında hoşça vakit geçirmesi için hazırlanan parkın son aşamasında çevre düzenlemesine geçildi. Bittikten sonra modern bir hal alacak yeni sahil parkı toplamda 25 bin 500 metrekare alan üzerinde olacak.

NEFES ALINACAK PARKLAR

Kocaeli Büyükşehir vatandaşların yaz aylarında nefes alacağı park ve bahçelerin düzenleme ve yenileme çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda yakın zamanda başlatılan Körfez Atalar Mahallesi Sahili Parkı yenileme ve çevre düzenleme çalışmalarında son aşamaya gelindi. Park ve Bahçeler ekibi proje içerisinde bulunan 80 metrekare büyüklükte mescit ve tuvalet imalatı çalışmalarına devam ediyor. Çalışma yapan ekipler alan içerisinde bazı noktalara toprak tesviyesi işlemi yapıldı.

ÇEVRE DÜZENLEMESİNE GEÇİLDİ

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığınca yürütülen çalışmada birçok noktada çalışmalar tamamlandı. Sahil yürüyüş bandına 430 metre genişliğinde 250 metrelik süpürgeli beton yürüyüş yolu imalatı bitti. Yine sahildeki çalışmalarda 120 metre uzunluğunda 6 metre genişliğinde anıta saygı yolu imalatı tamamlandı. 60 x 60 x 4 cm ölçülerinde bazalt plaka taş ile döşeme yapıldı. Anıt önüne 400m² granit küp taş meydan düzenlemesi de gerçekleştirildi. Ayrıca çevre düzenleme çalışmaları kapsamında 27 adet dev palmiye ağacı ile 18 adet atkestanesi ağacı dikildi. Yaz aylarında vatandaşların rahatlıkla gezip vakit geçirebilmeleri adına çalışmalar son hızla devam ediyor.
Alıntı:
KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ


MRT1977
2 ay önce - Pzr 05 Hzr 2022, 16:25Sevindikli Göleti yeni cazibe merkezi olacak

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Sevindikli Göleti çevresinde yapılacak proje için incelemelerde bulundu

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, özellikle hafta sonu sadece Kocaeli değil İstanbul’dan da vatandaşların büyük ilgi gösterdiği Sevindikli Göleti’nin çevresinde yapılan ve yapılması planlanan çalışmalarla ilgili incelemelerde bulundu. Başkan Yardımcıları Osman Yurt ve Levent Yılmaz ve ilgili müdürlerle alanda inceleme yapan Başkan Söğüt, proje hakkında detaylı bilgi aldı.

BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

Sevindikli Göleti’nin çevresini güzelleştireceklerini belirten Başkan Şener Söğüt, “Sevindikli Göleti sadece Körfezlilerin değil, Kocaeli’den hatta İstanbul’dan da hafta sonu vatandaşlarımızın rağbet gösterdiği bir bölge. Zaman zaman da çeşitli sivil toplum kuruluşlarımız balık tutma yarışmaları ve festivaller düzenliyor.

DAHA DA GÜZEL OLACAK

Çevresini her yıl küçük dokunuşlarla güzelleştiriyorduk. Şimdi daha kapsamlı bir düzenleme yapacağız. 2.5 kilometrelik su hattı çekiyoruz çevresine. 40 adet piknik masasının montajına da arkadaşlarımız başladı. Zaten ilgi gören bir bölgeydi; cazibesini daha da arttıracak düzenlemeler yapıyoruz” dediAlıntı:
BUGÜN KOCAELİ GAZETESİ


MRT1977
1 ay önce - Sal 21 Hzr 2022, 19:13

BÜYÜKŞEHİR’DEN KÖRFEZ'E BİR PRESTİJ CADDE DAHA

Büyükşehir, Körfez Fatih Mahallesi Akşemsettin Caddesini yeni bir görünüme kavuşturarak prestij cadde haline getiriyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Körfez ilçesine bir prestij cadde daha kazandırıyor. 500 metre uzunluktaki Körfez Fatih Mahallesi Akşemsettin Caddesi’nin üst ve alt yapı çalışmaları Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldı. Devam eden çalışmalarda orta refüjü ve cadde ortasındaki aydınlatma direkleri kaldırılarak yol kenarına alınacak. Baskı beton kaldırım yapılacak caddede, eski kaldırımların söküm çalışmalarına başlandı.

ORTA REFÜJ KALDIRILACAK

Körfez Fatih Mahallesi Akşemsettin Caddesi’nde altyapı çalışmalarının tamamlanması sonrası binder asfalt serimi yapılmıştı. Binder asfaltın yola oturması sürecinin de tamamlanmasıyla caddede son kat aşınma asfaltı serimi çalışmalarına başlanıyor. Caddede aydınlatma direkleri yolun ortasındaki refüjden yol kenarına alınacak. Caddede orta refüj kaldırılacak ve yeni kaldırımlarıyla Akşemsettin Caddesi, yepyeni bir görünüme kavuşacak.Alıntı:
özgürkocaeli gazetesi
MRT1977
2 hafta önce - Çrş 20 Tem 2022, 22:55


(+)

(+)


MRT1977
2 hafta önce - Prş 21 Tem 2022, 20:24


(+)

(+)

(+)

(+)

(+)


TÜTÜÇİFTLİK SAHİLİsayfa 27
« önceki   123 ... 252627
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler