Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Misafir 1e4

3 yıl önce - Cmt 22 Eyl 2018, 14:45

Kız çocuklarına da hediye ediliyor bisikletler

ismail cemre
3 yıl önce - Cmt 22 Eyl 2018, 14:48

Alıntı:


bisikletler sadece erkek cocuklara mi dagitiliyor yoksa kiz cocuklari da mi bisiklet alabiliyor?

ayrım yok 40 gün sabah namazına gelen tüm çocuklara.


Yavuz Sinop

3 yıl önce - Çrş 03 Ekm 2018, 00:46

‪Feyza...‬
‪Beyza...‬
‪Meryem...‬
‪Saliha...
‪Fatma...
Beşiz kardeşler ‪40 gün sabah namazına geldi ve bisikletlerini aldı.
Bi Maşallah alırız. 😉


(+)
Karaman Ahmet
2 ay önce - Çrş 01 Hzr 2022, 13:51
Konya Güle Oynaya Camiye Gel 2022 başvuruları: Çocuklara 40 bin bisiklet

Alıntı:
Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel hale gelen Güle Oynaya Camiye Projesi bu yıl da düzenlenecek. Güle Oynaya Camiye Gel Konya Büyükşehir Belediyesi bisiklet hediyesi kayıtlarıyla ilgili Başkan Uğur İbrahim Altay yapılan eleştirilere net yanıt verdi.

Basın toplantısında konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, bu yıl da 40 bin bisiklet dağıtılacağını ilan etti. Geçtiğimiz günlerde bazı sosyal medya sayfalarında yapılan eleştirileri yakışıksız bulduğunu söyleyen Başkan Altay, bu çalışmayı her yıl geleneksel hale getirmek istediklerinin altını çizdi.

Başkan Altay, manevi değerleri yaşatmak ve çocukların bu değerlerle yetişmesine katkı sağlamak adına geçtiğimiz yıllarda Konya İl Müftülüğü ile birlikte Güle Oynaya Camiye Gel programları düzenlediklerini hatırlatarak, bu çerçevede sabah namazına toplamda 40 gün katılan 46 bin çocuğa bisiklet hediye ettiklerini kaydetti. Uğur İbrahim Altay, “Pandemi nedeniyle ara vermiş olsak da projemize bu yaz kaldığımız yerden devam edecek ve evlatlarımıza yine bisiklet hediye edeceğiz inşallah. Fakat bu bizim bu çalışmamızdan rahatsız olan bazı çevreler var. Bizler bu odakların neden bu denli rahatsız olduklarının bilincindeyiz. Bu anlayış ne yazık ki yeni bir zihniyetin ürünü değil. Bizler bu tarz tepkileri geçmişte de pek çok kez tecrübe ettik. Fakat ne olursa olsun, doğru olan yoldan hiçbir zaman ayrılmadık. İnşallah hayır olan bu yoldan da ayrılmayacağız. Yakında duyurusunu yapacağımız Güle Oynaya Camiye Gel Projemiz ile inşallah bu yıl da camilerimiz cıvıl cıvıl olacak. Ben bu konuda bizlerin her zaman yanında olan tüm hemşehrilerimize ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Bu hakikaten bir Konya projesidir” dedi.

İlk olarak 2018 yılında Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 40 gün boyunca sabah namazına giden 7-14 yaş aralığındaki çocuklara 40 bin bisiklet dağıtılmıştı. 60 binden fazla başvurunun olduğu çalışma pandemi nedeniyle gerçekleştirilememişti.

Pandemi nedeniyle geçtiğimiz yıllarda hayata geçirilemeyen anlamlı proje, 2022 yılında da devam edecek.

KONYA GENELİNDE 40 BİN BİSİKLET DAĞITILACAK

İlk yapıldığı dönemde 46 bin bisiklet dağıtımı yapan Konya Büyükşehir Belediyesi, 2022 yılı için çalışmalarını sıklaştırdı. Bu yaz mevsiminde 40 bin bisiklet yine 7-14 yaş aralığında çocuklar yerine 9-14 yaş aralığındaki çocuklara bisiklet hediye edeceği öğrenildi. 60 günlük süre içinde 40 gün sabah namazına camiye gelen çocuklar, yeni bisikletlerini almaya hak kazanacak.

GÜLE OYNAYA CAMİYE GEL KAMPANYASI KONYA 40 BİN BİSİKLET HEDİYE BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

Kayıt başvuruları, camilerde imamlar tarafından alınacak ve devamlılık aynı görevliler tarafından takip edilecek. Ayrıca Konya Büyükşehir Belediyesi’nin açacağı internet sitesiyle de kazananların isimlerini duyuracak.

KONYA’NIN İLÇELERİ

Konya'nın tüm ilçeleri bu yılki Güle Oynaya Camiye Gel 2022 kampanyasından faydalanabilecek.

Ahırlı,
Akören,
Akşehir,
Altınekin,
Beyşehir,
Bozkır,
Cihanbeyli,
Çeltik,
Çumra,
Derbent,
Derebucak,
Doğanhisar,
Emirgazi,
Ereğli,
Güneysınır,
Hadim,
Halkapınar,
Hüyük,
Ilgın,
Kadınhanı,
Karapınar,
Karatay,
Kulu,
Meram,
Sarayönü,
Selçuklu,
Seydişehir,
Taşkent,
Tuzlukçu,
Yalıhüyük
Yunak

https://anadoludabugun.com.tr/konya-haber/konya-g ...uy-167472h

Pandemi nedeniyle ara verilen bu projenin devam etmesi çok güzel.

2022 yılında Konya trafiğine 40 bin Konyalı çocuğun katılacak olması, Konyanın geleceğe yatırımı ne kadar ciddiye aldığına bir işaret.

Bu projenin her yıl tekrarlanması ve Konyada bisijletsiz çocuk kalmaması dileğiyle.


bahadır 0302
1 ay önce - Cum 17 Hzr 2022, 21:17

sayfa 3
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET