Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kocaeli - Başiskele
« önceki   123 ... 303132

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
sayfa 32
MRT1977
3 ay önce - Sal 10 May 2022, 10:28

DAMLAR MİLLET BAHÇESİN'DE ÇALIŞMALAR TAM GAZ

Doğaya saygılı, insan odaklı doğal ve güzel işler ile Başiskele’de vatandaşlara yeni sosyal yaşam alanlar oluşturan Başiskele Belediyesi, Damlar Vadisi Millet Bahçesi’nde çalışmalar süratle devam ediyor.

Havaların ısınmasıyla birlikte daha çalışmalar tamamlanmadan bölge halkının cazibe merkezi olmaya başlayan Damlar Vadisi Millet Bahçesi güzelleşmeye devam ediyor.

DERE BOYUNCA AHŞAP KORKULUK

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’nün de yakından takip ettiği çalışmalarda son olarak vadi boyunca akan dere çevresi doğaya saygılı ve insan odaklı çalışma anlayışıyla tamamen ahşap malzemeler kullanılarak korkuluk yapılıyor.

HEM GÜVENLİ HEM DE ESTETİK

Başiskeleli vatandaşların çoluk çocuk doğa ile iç içe ortamda daha güvenli ve huzurlu vakit geçirebilmeleri için yapılan ahşap korkuluklar hem güvenli ortam sağlıyor, hem de millet bahçesine estetik görünüm kazandırıyor.

Vatandaşların evlerinin ön kapısının kent merkezine, arka kapısının da doğaya açıldığı doğal millet bahçesi niteliğindeki Başiskele’nin ikinci büyük millet bahçesi Damlar Vadisi’nde çocuklar için doğal malzemelerden çocuk oyun parkı, yetişkinlerin spor yapabilecekleri yürüyüş parkuru, voleybol sahası, tenis kortu yapılırken, bölge sakinlerinin ailece piknik yapabilecekleri alanlarda oluşturuldu.

BAŞKAN ÖZLÜ ÇALIŞMALARI YAKINDAN TAKİP EDİYOR

Döngel Vadisi Millet Bahçesi sonrası hemşehrilerinin büyük takdirini toplayan Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, Damlar Vadisi Millet Bahçesi’ndeki çalışmalara da ayrı bir önem veriyor. Başiskeleli komşularının doğayla iç içe bir ortamda huzurla ve güvenle vakit geçirebileceği ortak alanlar oluşturmaya devam eden Başkan Özlü, ilçenin ikinci millet bahçesindeki çalışmaları adım adım yerinde takip ediyor. Çalışmalar hakkında teknik ekibinden sık sık bilgiler alan Başkan M. Yasin Özlü, fırsat buldukça yürüyüş sporunu da Damlar Vadisi Millet Bahçesi’nde yapmaya özen gösteriyor.

AROMATİK BİTKİLER VE YENİ FİDANLAR

Belediye ekiplerince yürüyüş parkurları üzerine lavanta, kekik, ada çayı, melisa otu ve biberiyeden oluşan aromatik bitkiler dikildi. Vadinin yeşiline yeşil katmak için yeni fidanlar dikildi. Yabani hayatı korumak için ağaçlara kuş yuvaları konuldu.

BU YAZ BÖLGE HALKI AKIN EDECEK

Çalışmaların hızla devam ettiği millet bahçesi şimdiden vatandaşların gözde mekânı olurken, bu yaz aylarında 7’den 77’ye herkes eğlenceli, keyifli ve huzurlu vakitler geçirecek.

TOPLAMDA 170 BİN METREKARE

Damlar Mahallesi Kocaorman Caddesi boyunca uzanan Damlar Vadisi Millet Bahçesi toplamda 170 bin metrekarelik alandan oluşuyor. Yaklaşık 2 bin 500 metre yürüyüş parkuru, 162 m² kum zemin üzeri voleybol sahası ve tenis kortuyla tam bir açık hava spor tesisi olan millet bahçesinde 434 m² kum zemin üzerine çocuk macera parkuru, iki kuleli oyun grubu, üçlü salıncak, tahterevalli, doğaya uygun ahşap kent mobilyaları, piknik masaları, barbeküler, banklar, kütük masa-oturak takımları, çeşmeler, ahşap kuş yuvaları ve tuvaletler yapıldı.

Alıntı:
BAŞİSKELE BELEDİYESİ


MRT1977
2 ay önce - Sal 07 Hzr 2022, 09:01


(+)

(+)

(+)

(+)

(+)


Fehmi21
1 ay önce - Pts 13 Hzr 2022, 13:21
Başiskele Halk Kütüphanesi


Başiskele Halk Kütüphanesi Barbaros Mahallesi Semt Meydanı’nın yakınında bulunan İlke Sokak’ta açılmış ve epeydir faaliyetteymiş. Gittim, gördüm, yazıyorum.
Her ne kadar internet yeni nesiller için adeta uçsuz bucaksız bir araştırma, inceleme dünyası olsa da yeterince güvenilir değildir. Ben kütüphanelerdeki her türlü malzemeye, doğru mecrada insan yetişmesi açısından, internetteki malzemelerden daha fazla güvenirim. İnternette adeta cımbızla çekilip kullanılan kısmen doğru, kısmen yanlış bilgi ve mesajdan ziyade kitap bütünlüğünde verilen dopdolu bilgi ve mesajı tercih ederim.

Başiskele Belediyesine teşekkür ederim.
Bedene hitap eden hizmetlerden çok ruha, zihne hitap eden hizmetler bence daha makbuldür. Bu gibi hizmetlerin artmasını dilerim.

Kütüphanede çalışma ve okuma salonları var. Özellikle üniversite öğrencileri arayıp da bulamadıkları sessiz, sakin, kitap dolusu salonlarda oldukça verimli bir şekilde kitap okuyup derslerine çalışabilirler.

Kütüphaneye üye olunabilmekte. Kütüphanedeki elektronik arşivden ve kütüphanenin internet sitesinden kitap araması yapılabilmekte. 2 katlı kütüphanede çay, kahve yapılan bölüm ve yürüme engelliler için sessiz çalışan asansör bile var. Kütüphanenin bahçesindeki alanda insanlar çaylarını yudumlarken hem sohbet edip ve hem de kitap okuyabilirler. Güzel, temiz, nezih bir ortamı olan kütüphaneden her yaştaki insan faydalanabilir.

Üye sayısının, kütüphanede kitap okuyan, ders çalışan öğrenci sayısının artmasını dilerim. Ve özellikle; cazibe merkezi olabilmesi için kitap konularının ve kitap sayılarının artmasını dilerim. Zenginlerimizin ve gönüllülerimizin kütüphaneye kitap bağışı yapmaları oldukça takdire değer bir davranış olacaktır.


MRT1977
1 hafta önce - Prş 28 Tem 2022, 00:24
Adrenalin tutkunlarının adresi olan Beşkayalar'a cam teras

Başiskele Beşkayalar mevkii adrenalin tutkunlarının adresi olurken, bölgedeki cam terasın yapımı sürüyor.

Doğası, denizi ile dikkat çeken Kocaeli'nin henüz keşfedilmemiş birçok güzelliği de bulunuyor. Başiskele ilçesinde Beşkayalar mevkiindeki derin vadi, haftanın her günü adrenalin tutkunlarının adresi oluyor. Özellikle Menekşe Yaylası'na çıkan vatandaşların uğradığı bölgeye cam teras yapılıyor. Terasın çelik iskeleti konulurken, camları ise henüz yapılmadı. Buna rağmen vatandaşlar adrenalin yaşamak için bölgeye gidiyor. Cam teras için konulan çelik iskeletin üzerine çıkanlar fotoğraf çektirmeyi ihmal etmiyor.

Bölgede dron ile çekilen görüntüler ise eşsiz manzarayı gözler önüne seriyor. Gezi için Beşkayalar’a gelen Mehmet Ali Kaşka, “Buraya çok sıklıkla gelirdim. Kayalardan doğayı, vadiyi seyredebileceğiz muhteşem bir görüntüye sahip. Buraya şimdi cam teras yapılıyor. Bölgemiz için, turizm için çok önemli ama doğa zarar görmesin. Var olan güzelliği kaybetmeyelim. İnşallah güzel olur. Menekşe Yaylası'nın yolları da umarım düzelir. Her aracı olan buraya gelemiyor. Yüksek araçlar lazım. Bu cam teras sayesinde inşallah bu yol düzelir. İnşallah herkesin gelebileceği, huzur bulacağı güzel bir yer olarak Başiskele’ye hizmet verir. Şu an tehlikeli bir iş oldu. Oldukça yüksek. Bir tarafta ürperiyorsunuz, diğer tarafta keyif alıyorsunuz. Çok keyif aldım, dinlendim. Muhteşem bir manzara. Uzak ufuklara bakınca kafanız boşalıyor, gözünüz dinleniyor. Herkese tavsiye ederim” dedi.

Bölgede adrenalin dolu anlar yaşayan Sena Acar ise, “Yeşilliği, doğası, gün batımı ile müthiş bir manzarası var. Biraz ürpertici ama güzel bir deneyim oldu. Korkutucu, adrenalin bağımlılarının seveceğini düşünüyorum” diye konuştu.Alıntı:
KOCAELİ GAZETESİ
sayfa 32
« önceki   123 ... 303132
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler