Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kocaeli - Derince
« önceki   123 ... 565758   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
sayfa 57
MRT1977
2 ay önce - Pzr 12 Hzr 2022, 18:46


(+)

(+)


(+)

CIMBIZDERE


MRT1977
2 hafta önce - Cmt 30 Tem 2022, 11:46

BU PARK DERİNCE'YE SAĞLIK KATACAK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Derince’deki eski Askeri Hastanesi alanında projelendirdiği Sağlıklı Yaşam Parkı’nda çalışmalar devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın talimatıyla hayata geçirilen projede vatandaşlarının huzur ve mutluluk içerisinde zaman geçirebilmeleri için titiz bir çalışma yürütülüyor. 48 dönüm büyüklüğündeki alanda her şey düşünüldü. Özenle planlanan projede parkın tamamında duyusal terapi alanları da olacak.

PROJENİN BELLİ AŞAMALARI TAMAMLANDI

Proje kapsamındaki 1100 m² çocuk oyun alanı, fitness sahası ve duyusal oyun alanında hazırlıklar yapıldı. Kafeterya önünde bulunacak 700 m²’lik teras alanı ve fitoterapi alanının sert zemin imalatları yapıldı. Yağmur suyu ve atık suyu alt yapı çalışmaları tamamlandı. 180 m² mescit ve 100 m² tuvalet, 150 m² spor idare binasının kaba inşaatları tamamlandı, ince imalatlar ise devam ediyor. Çevre duvarlarının kolon ve perde imalatları yüzde 50 oranında tamamlanırken kaplamalarına başlanacak.

ÇALIŞMALAR ÖZENLE DEVAM EDİYOR

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekibi çalışmaları titizlikle yürütüyor. Sağlıklı Yaşam Parkı kapsamındaki yürüyüş yollarının grabetonları atıldı, zemin kaplama imalatlarına başlanması planlandı. Bununla birlikte tenis, basketbol ve futbol sahalarının hatıl betonları dökülüp, iç mıcır dolguları atıldı. Çalışmalarda saha zemin betonları dökülecek, ardından saha çevresindeki çelik imalatları yapılacak. Parkın sınırlarını çevreleyen yürüyüş ve bisiklet yolu imalatı, gül bahçesi ve refleksoloji alanlarının imalatlarına başlanacak. Elektrik alt yapı çalışmaları devam ederken son olarak fitoterapi alanında bulanan bitki tarlalarına tıbbi aromatik bitkiler dikilmesi planlandı. Ekipler vatandaşların huzurlu ve sağlıklı bir yaşam alanına kavuşması çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

DUYUSAL TERAPİ ALANLARI

Sağlık Yaşam Parkı projesi tamamlandığında duyusal terapi yöntemlerine uygun alanlar, koku duyusu için 900 metre kare gül bahçesi, işitme duyusu için müzik, su havuzu, su aynası ile kuş evleriyle parka yuvalanacak kuşların sesleri için alanlar da olacak. Tat duyusu için; fitoterapi alanı ile meyve ağaçları, dokunma duyusu için de refleksoloji alanı, görme duyusu için de kullanılan yapısal ve bitkisel materyalin; çizgi, şekil, renk ve doku uyumuna dikkat edilerek, alan kullanımına uygun alanalar, Sokak fitnes alanı, çocuk macera parkı, bilişsel zekayı destekleyen duyusal oyun alanı ve dinlenme alanlarıyla, alanda bulunan kullanıcılara keyif veren, ilgi çeken, bulunma isteği uyandıran bir park olacak.

Alıntı:
özgürkocaeli gazetesi


MRT1977
4 gün önce - Çrş 10 Ağu 2022, 20:14

UZUN ZAMANDIR BEKLENEN İHALE YAPILDI! PROJENİN MUHAMMEN BEDELİ 961 MİLYON TL

Derince’nin kent içi trafiğini rahatlatacak Derince Limanı-D-100 TEM Otoyolu ve Kavşak projesinin ihalesi geçtiğimiz Cuma günü yapıldı. Davet usulü ile yapılan ihaleye 5 firma katılırken, ihalenin muhammen bedeli ise 911 milyon olarak açıklandı

YILLARDIR BEKLENİYORDU

Derince’nin uzun yıllardır beklediği Derince Limanı- D-100 ve TEM Otoyolu Bağlantı Yolu ve Kavşak projesi nihayet ihale edildi. Büyükşehir Belediyesi ve Derince Belediyesi’nin uzun yıllar yapılması için girişimlerde bulunduğu proje Ulaşım ve Alt Yapı Bakanlığı tarafından ihale edildi. Muhammen bedeli 961 milyon olan projenin davet usulü yapılan ihalesine 5 firma teklif verdi. Bakanlığın önümüzdeki günlerde ihaleyi alan firmayı açıklaması bekleniyor.

ÖDENEK AYRILDI

Derince Limanı-D-100 ve TEM Bağlantı Yolu ve Kavşak Projesi Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı tarafından 2022 yılı yatırım programına alındı. Yatırım programının yaklaşık maliyeti 450 milyon olarak hesaplanan ve 2022 yılında sadece 11 bin lira ödenek ayrılan proje için Büyükşehir Belediye Başkanı, Derince Belediye Başkanı ve milletvekillerinin devreye girmesi ile ödenek sorunu çözüldü. Ödeneğin ayrılmasının bakanlık tarafından davet usulü ile ihale yapıldı.

3 KATLI KAVŞAK OLACAK

Geçtiğimiz Cuma günü yapılan ihalede muhammen bedel 961 milyon olarak açıklandı. 5 firmanın girdiği ihalede firma isimleri ve ihaleyi alan firma henüz açıklanmadı. Önümüzdeki günlerde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının kazanan firmayı açıklaması bekleniyor. Derince Limanı-D-100 ve TEM Otoyolu bağlantı projesi kapsamında 1,7 kilometre uzunluğunda yol yapılacak. Yolun üzerinde 5 köprü, 2 küçük kavşak ve D-100 üzerinde 3 katlı kavşak yapılacak. D-100 üzerinde yapılacak kavşak 3 katlı olacak. Alt kısımda D-100 transit yolu, ikinci katta limandan TEM’e giden araçlar, üçüncü katta ise TEM’den limana gidecek araçlar geçecek.
Alıntı:
özgürkocaeli gazetesi


NİHAYET SOMUT ADIM ATILDI SEHRİMİZE VE DERİNCE'YE HAYIRLI OLSUNFehmi21
3 gün önce - Cum 12 Ağu 2022, 00:00Ne mükemmel bir fotoğraf. Tırlar D100 e hiç bulaşmadan üst yoldan, kısa mesafeden otoyola geçiveriyorlar. Böylece; D100 ve Derince halkı tırlardan kurtarılmış oluyor.

Gelecek oldukça yakın. Allah izin verirse, gelecekte göreceğiz Derince halkının Derince Limanı tırlarından nasıl kurtarıldığını. Veya Derince halkının bir kısmının evlerine hançer sokulmuş gibi; tırların pencereleri titrete titrete, yerleri gümbürdete gümbürdete, egzozlarını evlerin içine püskürte püskürte gece yarıları ve gündüzleri Derince'nin ortasından nasıl geçtiklerini göreceğiz. Ha, bu arada, üst yoldan tırlar geçedursun, D100 den de tırlar geçmeye devam etmeyecek mi? Kim engelleyecek D100 den tırların geçmesini?

Öte yanda birilerinin "Amaç D100 deki trafik ışıklarını kaldırmaktır. D100 trafiğini rahatlatmaktır" dediklerini duyar gibiyim. Kendileri inanıyorlar mı dediklerine?


serkan çınar
2 gün önce - Cum 12 Ağu 2022, 09:02

Çok büyük bir yatırım 1 milyar tl lik proje umarım bu sefer başlanır ve biter ülkeyi besliyoruz ama iş kamu yatırımına gelince bir çok işi belediyemizin bütçesiyle yapıyoruz Ankarada tuttuğunu koparacak vekillere sahip olmamız lazım yoksa biz üretiriz diğer şehirler yer..sayfa 57
« önceki   123 ... 565758   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler