Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 17
alper23

2 yıl önce - Cmt 14 Eyl 2019, 23:51(+)


(FıRaT)_44
2 yıl önce - Pts 18 Ksm 2019, 22:24


(+)


ABD Kürecik Radar üssü


cagdas44
2 ay önce - Prş 02 Hzr 2022, 08:53

Alıntı:
AKÇADAĞDER Yönetiminden TCDD 5. Bölge Müdürlüğüne Ziyaret

Akçadağ Dayanışma Derneği Genel Başkanı Murat Maskar beraberinde Genel Sekreter Tuğba Farımaz ve Yönetim Kurulu üyeleriyle TCDD 5. Bölge Müdürü olarak göreve başlayan Ali Karabey’i makamında ziyaret ederek hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Genel Başkan Maskar Akçadağ İlçesinin 3 Merkez İlçe olduğunu ve mutlaka planlamaların bu yönde Akçadağ’ı da içerisine alacak şekilde çalışmalara dahil edilmesinin gerekliliğine vurgu yaparak ulaştırma Bakanlığının Demiryolu bağlantılarıyla Akçadağ’da planlama yapılmasını istediklerini belirtti.

AKÇADAĞDER Genel Başkanı Maskar” TCDD 5. Bölge Müdürü olarak atanan Sayın Ali Karabey’e Genel Merkez olarak hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Yeni Görevinde Başarılar diliyoruz. Başarılı çalışmalar yapacağından eminiz.

AKÇADAĞ MALATYA’NIN 3. MERKEZ İLÇESİDİR

Malatya’mız artık büyükşehir. 2 tane merkez ilçemiz var. 3 İlçe olarak Akçadağ ilçemiz konum ve gelişme olarak en uygun ilçedir. Merkeze yakınlığı Batı ve Güneye açılan sınırları ile gelişmeye en müsait ilçemizdir.

Bu vesileyle bugün değilse yarın mutlaka Merkez ilçe olacaktır. Bizlerde bugünden geç olmadan planlı ve programlı bir çalışmayla kısa, orta ve uzun dönemli bir master planıyla Akçadağ ilçesini de içerisine alarak yatırımlar şimdiden düşünülmelidir.

En rahat ulaşımın olduğu ilçelerden birisi Akçadağ’dır. Artan maliyetler ve güvenli seyahat için Banliyö treni dediğimiz 2 veya 3 vagondan oluşan yolcu kapasitesine göre saatleri ayarlanan trenlerin güzergâhları şimdiden belirlenerek İlçe merkezinden Malatya Merkeze kadarki süreçte artan nüfus yoğunluğunu da önemli ölçüde giderecektir.

Malatya’da nasıl ki Hafif Raylı sistem ihtiyacı acil olmuş ise 3. Merkez ilçemiz Akçadağ’ı da şimdiden projelerle ve çalışmalarla dizayn etmemiz gerekiyor. Bölge Müdürümüze misafirperverliğinden dolayı teşekkür ederiz.”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten TCDD 5. Bölge Müdürü Ali Karabey ise” Bugün Akçadağ Dayanışma Derneği Genel Merkez yöneticilerini misafir ettik. Nazik ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz.

Malatya Güzel bir şehir. Gelişmeye müsait bir il. Akçadağ İlçesi de konum bakımından Malatya ile iç içe olan bir ilçe. Genel Başkan’ın dile getirdiği konuyu gerekli merciler gündeme getirdiği takdirde çalışması elbette yapılacaktır” diye belirtti.


AhmetDemir

2 ay önce - Prş 02 Hzr 2022, 23:17

Adamlara helal olsun gayet net cümleler ile raylı sistemi dile getirmişler.


Malatyadan doğu yönüne elektrifikasyon hat yapılacaktı hala yapılacak!!!

Adana yönünde ise hat Akçadağ’a biraz daha yakın olsaydı en azından Doğanşehir ve Battalgazi arası çalışan bir tren olabilirdi. Aslında şu anda da yapilabilir fakat şehrin seçilmişleri asfalt fuar çadır ve show peşinde hal böyle olunca çok fazla da bir şey beklememek gerek.sayfa 17
« önceki   123 ... 151617
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler