Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6
MRT1977
12 ay önce - Çrş 11 Ağu 2021, 23:31

KARTEPE KOVBOY PARK MİSAFİRLERİNİ BEKLİYOR

Kartepe Park Otel içerisinde Ağustos ayının başında kapılarını açan Kartepe Kovboy Park, eğlenceli vakit geçirmek isteyen misafirlerini bekliyor

Taylan Tanyel’in işletme sahipliğini yaptığı Kartepe Kovboy Park, kapılarını ziyaretçilerine açtı. Derbent, Körfez Mah, Ömer Yalçın Cd. No:25, 41080 Kartepe/Kocaeli adresindeki Kartepe Park Otel içerisinde Ağustos ayının başından bu yana ziyaretçilerini misafir eden Kartepe Konvoy Park, vatandaşların uğrak mekanı olmaya aday. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’ni misafir eden Kartepe Kovboy Park, gazetecilerin streslerini atmasına yardımcı oldu.

“GÖRÜLMEYE DEĞER BİR YER OLMUŞ”

Gazetecilerin bir araya geldiği etkinlikte Kocaeli Üniveresitesi İdari İşletmeler Müdürü Hasan Akpınar’da bulundu. Etkinlik sonrası gazeteciler açıklamalarda bulunan Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal Kaplan, “Bugün burada bizi ağırlayan Hasan Akpınar ve Taylan Tanyel’e teşekkür ediyorum. Kartepe Konvoy Park, görülüp gezilmeye değer bir yer olmuş. Herkesin buraya gelmesini öneriyorum. Emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi. Kaplan’ın ardından konuşan Kocaeli Üniveresitesi İdari İşletmeler Müdürü Hasan Akpınar, gazetecilere teşekkür ederek Kartepe Kovboy Park hakkında bilgi verdi.

“5 YILLIĞINA KİRALADIK”

Akpınar’ın ardından konuşan Kartepe Kovboy Park İşletme Sahibi Taylan Tanyel, “Biz burayı Kocaeli Üniversitesi’nden 5 yıllığına kiraladık. Burası bomboş bir arsaydı. Bizim düzenlemelerimizle bu bölge Kartepe Kovboy Park halini aldı. Çalışmalarımızı 3 ayda tamamlayabildik. Yaklaşık 10 personelle hizmet veriyoruz. Ağustos ayının başında tam anlamıyla açılışımızı gerçekleştirdik. Gelen misafirlerimize yiyecek ve içecek hizmeti de veriyoruz. Ayrıca yiyecek içecek hizmeti almayan misafirlerimizden düşük bir giriş ücreti alacağız. İşletmemizde oyun alanları da mevcut. Dileyen herkes buraları da kullanabilir. Herkesi Kartepe Kovboy Park’a davet ediyoruz” şeklinde konuştu.


Alıntı:
Çağdaş Kocaeli gazetesi


MRT1977
8 ay önce - Pzr 28 Ksm 2021, 15:47Kartepe Hasanpaşa’ya yeni mesire alanı

Büyükşehir, Kartepe Hasanpaşa Mahallesindeki 20 bin metrekarelik alanda yeni bir mesire alanı oluşturmak için çalışmalarına başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kartepe Uzunçiftlik Hasanpaşa Mahallesine yeni bir mesire alanı kazandırıyor. Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler 20 bin metrekarelik alanda çalışmalarına başladı.

YÜRÜYÜŞ YOLU YAPILIYOR

Hasanpaşa mesire alanında ilk olarak 600 metre uzunluğunda yürüyüş yolu yapılıyor. Yürüyüş yolundaki çalışmaların tamamlanmasının ardından alana kentsel donatı elemanları konulacak. Böylece Kartepe’ye yeni bir mesire alanı daha kazandırılmış olacak.Alıntı:
özgürkocaeli gazetesi


serkan çınar
serkan çınar
5 ay önce - Cum 11 Mar 2022, 14:55
cam terasMRT1977
4 ay önce - Cum 01 Nis 2022, 06:56

KARTEPE’YE İKİNCİ KAYAK TESİSİ GELİYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın bugün görevdeki 3 yılının hesabını verdi, yapılan, devam eden, ihale ve proje aşamasındaki çalışmaları anlattı

Kocaeli Kongre Merkezinde “ 3 Altın Yıl” başlıklı sunumunu yapmak için sahneye çıkan Başkan Büyükakın, 3 yılda 4.5 milyar liralık iş yapıldığını, 2.6 milyar liralık çalışmanın halen devam ettiğini anlattı, 155 çalışmanın da ihale ve proje aşamasında olduğunu anlattı.

ONAY BEKLİYORUZ

AK Parti, MHP ve BBP İl Başkanları, oda başkanları, STK başkanları ile Büyükşehir bürokratlarının hazır bulunduğu sunumda konuşan Başkan Büyükakın, Kartepe için çok önemli turizm bölgelerinden biri olan Kuzuyayla için de konuştu, şu değerlendirmeleri yaptı:

KUZUYAYLA’YA

“Kartepe Kuzuyayla, teleferiğin ayağının bastığı yer. Burada bir gelişim ve yönetim planını bakanlığa gönderdik, onay bekliyoruz. Toplam 109 hektarlık bir alanda kayak tesisi, pisti, telesiyej, dağ kızağı, kır evleri, tiny house dediğimiz o altı hareket edebilir evler olacak.

PROJELER NELER VAR?

Çadırlı karavan, kamp alanları, spor alanlarının olduğu bir planı bakanlığa verdik. Onlardan onayı alır almaz inşallah burada da imalata başlayacağız. Bölgedeki obruklar da korunacak inşallah.”Alıntı:
EN KOCAELİ GAZETESİ


serkan çınar
4 ay önce - Cum 01 Nis 2022, 11:34

Kartepe tek otelin malı gibi kullanılıyor yeni otellerin açılması sürekli engelleniyor büyükşehir başkanı önce bu sorunu çözsün.

serkan çınar
2 ay önce - Cum 13 May 2022, 15:56


(+)


https://havadankocaeli.com/kartepe/#gallery-1


serkan çınar
2 ay önce - Çrş 01 Hzr 2022, 11:21


(+)


kartepe kent meydanısayfa 6
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET