Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Susuz Belören güncel arsa ve emlak piyasası
« önceki   123 ... 105106107 ... 131132133   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 106
MehmetBeys
1 ay önce - Cmt 28 May 2022, 22:49

Memoli bey zaten tarlanın yarısından yol geçti neden bir türlü sonuçlanmadı o bölge bir yürüyüşten bahsettiler bu yerler için öyle bi şey varmı metrekaresi ne kadar şu an çok bekledik artık olumlu olurmu bu bölge onu bile bilmiyorum satsak bir ev bile alabilirmiyim bilmiyorum

memoli_66
1 ay önce - Cmt 28 May 2022, 23:12
Mehmet bey

Valla kardeşim şuan ön parseller m2 1200 den gitti geçen.daire desen şuan en kötü 1,5-2 milyon arası acil ihtiyaç yoksa satmayın.Yinede siz bilirsiniz karar sizin.

MehmetBeys
1 ay önce - Pzr 29 May 2022, 00:56

Teşekkür ederim bilgilendirme yaptığınız için sizede iyi hafta sonları

hknksz
1 ay önce - Pzr 29 May 2022, 06:56

Arkadaşlar bir fiat bilgisi de ben vereyim içiniz açılsın. Bizim imarsız yere çok yakın devam eden bir konut projesinden dün fiat sordum 3 milyondan başlıyor dediler. 170 metrekare 4+1 daire gayet lux yapılı. Fiatlar da kısa bir süre için geçerli dediler. Belorene bu kadar yakın bir projede fiatlar böyle.

Dodge06
1 ay önce - Pzr 29 May 2022, 10:09

Arsa konumlari arsası tam olan iyi güvenilir ve güvenilmez kooperatifler hangileri sizce

hknksz
1 ay önce - Pzr 29 May 2022, 10:41
Dodge06

Kime sordun bunu anlamadım ama bensem eğer sorunuza yorumum; Her kooperatif az veya çok kazançlı çıkacak bu imar çıkınca. Etrafi yerleşime yakın yerler başta olmak üzere öncelikle muteaahhit bulma şansı daha yüksek. Kooperatif dışında kalan parsellerde de aynı durum sozkonusu. Hizli yapılaşma yine eryaman tarafindan olur gibi geliyor bana..

MehmetBeys
1 ay önce - Pzr 29 May 2022, 13:28

Memoli Bey ön parseller derken ben bugün biraz internetten satılık ilanlara baktım 1000m2 600 TL lfiyatlar var bizim yerimiz nereye kalıyor onuda bilmiyoruz 2005 de alırken bir gördük şu an yerini bile bulamayız belki burayı beklerken İstanbul ev fiyatlarınada yetişemiyoruz bu yıl sonuna kadar beklemek mantıklı değilmi acil ihtiyaçım yok eve ihtiyaç var İstanbul’da kiralar çok yüksek sizin doğru bilgiyi verdiğinizi düşünüyorum biraz umutlandık İstanbul’da olduğumuz için çok bilgi alamıyoruz buradaki arkadaşları takip ediyoruz

aybak
1 ay önce - Pzr 29 May 2022, 14:41

Ustbirlik olayını anlamadım ben. Kooperatifler üst birliğe üye olduğunda arsa devri olmaz ki. Ortak menfaat için üye olurlar. Tamam çıkar vs vardır bizim bilmediğimiz ama devir anlamsız geldi. Özellikle tüm tarla-arsalarin devri ve kaybedilmesinin hukuki olmadığını düşünüyorum. Belki komisyon karşılığı kusuratlar filan vardi, o Bi nebze ama tamamının kaybolmasını mantığını anlamadım

Engin Ankara
1 ay önce - Pzr 29 May 2022, 15:10

Üstbirliğe arsa devri olmazsa üst birlik o kooperatiflerin üyelerine nasıl konut tahsis vaadedebilir ki?

Arsalarını üst birliğe devrettiler, karşılığında üye başına birer daire tahsisi sözleşmeleri aldılar.

Üstbirlik adına kalan son tapuların listesinin resmini koyarım birazdan foruma.

Orada 58,9 dönüm görünüyor ancak onun da 50 dönümünü üye kooperatiflerden Erkentgüven alıp kendi arsasını kurtardı.

Diğer 6 kooperatife sadece 8,9 dönüm arsa kaldı.

Not: üstbirlik olayı bir çok yerde uygulanıp çoğunda sıkıntı yaratan bir durumdur.

Mesela milletvekillerinin mebuskaya bölgesindeki kooperatifleri de aynı dertle yıllarca uğraştılar, mahkemelik oldular. Bol bol haberlere de çıktılar.

Buyrun arsa listesi:

Bu listedeki arsaların toplamı 58,911 m2 yapar.

Bunun da 50 dönümünü Erkentgüven kooperatifi alıp kendini kurtardı.

Geriye sadece 8,9 dönüm kaldı.

(+)

MehmetBeys
1 ay önce - Pzr 29 May 2022, 15:42

Engin bey merhaba bu yazılan yazılar bizim yerler içinde geçerlimi pek anlamıyoruz biz şimdi tekrar buralara yeni tapumu çıkacak bizim olduğumuz yer konut bölgesinde mi kalıyor

sayfa 106
« önceki   123 ... 105106107 ... 131132133   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet